English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 نگاهی به سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۱۶ تیر ۱۳۸۵
سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو روز پنجشنبه با حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی "بیگ سایت "در منطقه‌ای واقع در حاشیه خلیج توکیو گشایش یافت.

دراین نمایشگاه بین‌المللی که سالن‌های شرقی یک و دو نمایشگاه بزرگ بیگ سایت را به خود اختصاص داده است، حدود 750 شرکت انتشاراتی از30 کشور جهان شرکت کرده‌اند که بیشتر آنها را شرکتهای ژاپنی تشکیل می‌دهند.

از حدود 750 شرکت انتشاراتی شرکت‌کننده در این نمایشگاه‌تعداد 170 شرکت آن خارجی است که در میان آنها دو شرکت ایرانی هم حضور دارند.

شرکت بین‌المللی انتشارات حافظ و شرکت کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان دو ناشرایرانی هستند که در این نمایشگاه حضور دارند.

این درحالی است که در فهرست رسمی نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو گزارش داده شده است که چهار شرکت انتشاراتی ایرانی در این نمایشگاه حضور دارند.

شرکتهای انتشاراتی آیین روز و یگانه مهر، دو شرکت ایرانی دیگری هستند که نامشان در فهرست سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب ثبت شده، اما در جلوی غرفه خالی آنها بر روی تابلویی نوشته شده است که آنها به علت مشکل ویزا نتوانسته‌اند خود را به این نمایشگاه برسانند.

برخی از خبرنگاران ازاین تابلوها در جلوی غرفه خالی شرکتهای انتشاراتی ایرانی عکسبرداری می‌کردند.

غرفه شرکت ایرانی بین‌المللی انتشارات حافظ با نقاشی‌های هنری مینیاتور و کتابهای شعر تزیین شده بود که توجه بازدیدکنندگان را جلب می‌کرد.

عباس جهانگیری مدیرعامل شرکت بین‌المللی انتشاراتی حافظ در گفت وگو با خبرنگار "ایرنا" بابیان اینکه برای هشتمین بار است در نمایشگاه کتاب ژاپن شرکت می‌کند،گفت : در غرفه شرکت حافظ 300 عنوان کتاب به نمایش گذاشته شده است که برخی از آنها به چهار زبان برگردان شده‌اند.

جهانگیری افزود: کتابهای فرهنگی، تاریخی، ادبیاتی و کودکان از نمونه کتابهایی هستند که در غرفه انتشاراتی حافظ به نمایش گذاشته شده‌است.

جهانگیری اضافه کرد که هدف شرکت حافظ از حضور در چنین نمایشگاههایی معرفی فرهنگ ایرانی وبدست آوردن اطلاعات پیرامون‌آخرین فناوریهای جهان در بخش چاپ و نشر کتاب است.

وی با اشاره با ضعیف بودن کار نشر در ایران می‌گوید: برای اینکه بتوانیم در این بخش نیرومند شویم باید ناشران دیدگاه خود را گسترده کرده و جهانی فکر کنند.

جهانگیری بااشاره به‌پایین بودن شمارگان کتاب درایران اظهارداشت : با شمارگان کم نمی‌توان پاسخگوی هزینه‌ها و درخواست‌های خوانندگان کتاب بود.

وی یکی از دلایل پایین بودن شمارگان کتاب درایران را کم بودن تعداد کتابخوان‌ها دانست و گفت :این موضوع سبب پایین آمدن سطح فروش و پرنکردن هزینه‌های چاپ می‌شود.

حمید شاه‌آبادی مدیر بخش انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مسوول غرفه این کانون درنمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو هم درگفت وگو با خبرنگار"ایرنا" گفت که در غرفه این شرکت 70 عنوان کتاب به نمایش گذاشته شده است.

کتابهای کودکان، شعر، داستان، زبان فارسی، معماری و کتاب بشکل دیسک "سی دی" ازنمونه کتاب‌های موجود در غرفه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است .

شاه‌آبادی علت حضور دراین نمایشگاه را معرفی کتابهای چاپ کانون و راه یابی به بازار جهانی عنوان داشت.

وی افزود که تاکنون کانون توانسته با چند شرکت انتشاراتی از کشورهای تایوان ، کره‌جنوبی و ژاپن به توافق‌هایی برای چاپ کتابهای ایرانی برسد.

شاه‌آبادی با اشاره به اینکه کتابهای کودکان در ایران نسبت به کتاب‌های بزرگسالان ازبازار بهتری برخوردار است ، افزود: از جمله شرطهای گسترش بازار کتاب، ارایه کار خوب و با کیفیت بالاست تا بتواند مزه شیرین مطالعه را برای مردم محسوس کند.

انجمن برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو پیش بینی کرده است که در طول چهارروز برگزاری این نمایشگاه حدود 53 هزار نفر از آن دیدار کنند که نزدیک به پنج هزار نفر بیشتر از سال گذشته خواهدبود.

این انجمن همچنین در نظر دارد که تاسال 2009 میلادی شمارشرکتهای انتشاراتی ژاپنی وخارجی را که دراین نمایشگاه حاضر می‌شوند به یکهزار شرکت برساند.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو به چندین بخش تقسیم بندی شده است که بخشهای مربوط به طبیعت، آموزش و پرورش، علمی، فرهنگی، اجتماعی و انتشارات دیجیتالی نمونه‌هایی از آن هستند.

در کنار بیشتر غرفه‌های شرکتها، میزی برای مشورت‌های تجارتی وجود دارد که در جریان چانه‌زنی‌های تجاری ممکن است، توافق و یا قراردادهایی هم به امضا برسد.

نظرسنجی اخیر روزنامه ژاپنی ماینیچی نشان می‌دهد که 71 درصد از ژاپنی‌ها اهل مطالعه هستند.

آخرین آمارهای منتشره مربوط به سال 2004 میلادی نشان می‌دهد، دراین سال به ارزش دو تریلیون و 242 میلیارد و 800 میلیون ین (هر دلار برابر با حدود 115 ین) آثار انتشاراتی همچون کتاب و مجله در ژاپن به فروش رسیده است.

همچنین در این سال شمار کتاب‌هایی که بیش از یک میلیون نسخه از آنها به فروش رسیده به هفت عنوان می‌رسد.

نمایشگاه بین‌المللی 230 هزارمتر مربعی بیگ سایت متعلق به شرکت "توکیو بیگ سایت" می‌باشد که‌در زمینی به وسعت 243 هزار و 419 متر ساخته شده است .

نمایشگاه توکیو بیگ سایت دارای شش سالن در شرق و چهار سالن در غرب و 19 اتاق کنفرانس است .

برای رسیدن به این نمایشگاه می‌توان از قطار، اتوبوس، خودرو وحتی قایق استفاده کرد و به همین دلیل با گذاشتن حدود نیم ساعت وقت از مرکز توکیو می توان به نمایشگاه توکیو بیگ سایت رسید .

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
اخبار فناوري اطلاعات
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج