English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۶ دی ۱۳۹۰
تحریم‌های اقتصادی اثری در صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ندارد

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تحریم‌های اقتصادی هیچ‌گونه اثری در صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ندارد.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، فخرالله مولایی در بازدید از شهرک‌های صنعتی گناباد و بجستان و نواحی صنعتی کوثر و کاخک اظهار داشت: اگر تلاش ما در سایه ولایت باشد، هر قدم و حرکت ما عبادت بوده و در این زمینه عمل با اخلاص اهمیت دارد.
 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه کسی که در راس امور قرار دارد باید از همه خادم‌تر باشد، افزود:‌ کارکنان و مدیران باید به دنبال این باشند تا گره کار مردم را باز کنند و گره انداختن در کار مردم در مشی و مرام ما نیست و مدیران ما باید از تمام تبصره‌ها و ماده‌ها در راستای گره گشایی کار ارباب رجوع و کارکنان استفاده کند.
 مولایی افزود: در حال حاضر مسئولان نظام از جمله مقام معظم رهبری به شدت دغدغه‌ تولید صادرات‌گرا دارند و من به عنوان متولی این بخش خدا را شاکرم که از نزدیک از وضعیت و درد واحد‌های صنعتی خبر دارم و به خوبی می‌دانم عکس مسائلی که دشمنان در رسانه‌های غربی عنوان می‌کنند که تحریم صنعت را ممکن است به چالش بکشد این سازمان با پیش‌بینی معضلات مقتدرتر از قبل بوده و تحریم‌ها هیچ تاثیری بر این بخش ندارد.
 معاون وزیر صنایع با بیان این‌که صنوف با 476 هزار واحد تولیدی و بیش از 1.5 میلیون جمعیت در حال ادغام با سازمان صنایع کوچک هستند، خاطر نشان کرد: براساس آمارهای موجود در حال حاضر در کل کشور 894 شهرک و ناحیه‌ صنعتی وجود دارد که 664 شهرک از میان این شهرک‌ها به بهره‌برداری رسیده‌اند.
 مولایی همچنین از عقد 56 هزار قرار‌داد برای واحد‌های تولیدی مختلف خبر داد و اظهار کرد: تاکنون 27 هزار و 152 واحد از میان این واحد‌ها مشغول فعالیت‌ شده‌اند و بالغ بر 22 میلیارد ریال اشتغال ایجاد کرده‌اند.
 مولایی با اشاره به بودجه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در سال 91 گفت: کل بودجه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برای 31 استان کشور کفاف نمی‌دهد و بنابراین ما تلاش کردیم و ردیف‌های اعتباری خاص گرفتیم. با انجام این امور بودجه را از 430 میلیارد به 2 هزار میلیارد تومان ارتقا داده و در این زمینه دستور رئیس‌جمهور را نیز گرفته‌ایم و در این صورت موضوع تحریم‌ها در شهرک‌های صنعتی اثر ندارد.
 وی ادامه داد: سه نوع بسته حمایتی برای صاحبان صنایع در نظر گرفتیم که این بسته‌ها شامل کمک‌های فنی اعتباری، بازسازی و نوسازی صنایع و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری سازمان صنایع کوچک را در بر می‌گیرد.
 مولایی تصریح کرد: برای تقویت و افزایش بودجه بسته‌های حمایتی جدید ارائه شده و در این راستا یک ردیف اعتباری خاص در زمینه خوشه‌های صنعتی گرفتیم که این امر در استان خراسان رضوی کاربرد فراوان دارد و قبلا این ردیف در بودجه نبوده است.
 وی خاطرنشان کرد: فاضلاب و پساب‌های صنعتی پروژه‌های عمرانی استان‌ها سه درصد بودجه می‌گرفتند که به پنج درصد افزایش یافت و همچنین در لایحه بودجه آمده است که از چهار درصد مالیات بر ارزش افزوده که به شهرداری‌‌ها داده می‌شد، دو درصد به شهرک‌های صنعتی پرداخت شود.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
اخبار فناوري اطلاعات
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج