English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 نمایشگاه آثار فرهنگی ایران در برزیل گشایش یافت
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۵ تیر ۱۳۸۵
نمایشگاه آثار فرهنگی ایران با نمایش فیلم، عرضه صنایع دستی و برپایی نمایشگاه اسناد تاریخی مربوط به روابط دیپلماتیک ایران و برزیل در شهر "بلیم" در شمال این کشور آمریکای لاتین آغاز شد.

به‌گزارش روز یکشنبه سفارت جمهوری اسلامی ایران در برازیلیا، در بخش صنایع دستی این نمایشگاه که دو هفته دایر خواهد بود، مجموعه‌ای نفیس و متنوع از انواع هنرها و صنایع سنتی ایران همچون خاتم کاری، قلمکاری، مرقع و میناکاری، تابلوهای خوشنویسی، نقاشی، مینیاتور و تذهیب از آثار هنرمندان پارسی به معرض دید علاقه‌مندان در آمده است.

بخش فیلم این نمایشگاه نیز به مدت سه روز پنج فیلم ایرانی "چکمه"، "مسافر جنوب"، "کولی"، "مریم مقدس" و "بید و باد" را در سالن سینمای "ایستگاه دوکاش" شهر بلیم در ایالت "پارآ" در حوزه آمازون به روی پرده می‌برد.

سومین بخش نمایشگاه آثار فرهنگی ایران در این شهر شامل مجموعه‌ای زیبا و منحصر بفرد از تاریخ روابط دیپلماتیک ایران و برزیل است.

این نمایشگاه با حضور وزیر فرهنگ ایالت پارآ، "سیدجعفر هاشمی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل و شماری از مقام‌ها و شخصیت‌های برجسته سیاسی و فرهنگی منطقه شمال این کشور گشایش یافت.

وزیر فرهنگ ایالتی در این مراسم با قدردانی از برگزاری این نمایشگاه، خواستار استمرار اینگونه اقدامات فرهنگی و حضور گسترده‌تر ایران در مراسم ایالتی در نقاط مختلف برزیل شد.

وی در همین راستا بطور رسمی از ایران دعوت کرد در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلیم که ماه دسامبر برگزار می‌شود، فعالانه شرکت کند.

به‌عقیده این مقام برزیلی، تقویت حضور فرهنگی ایران در منطقه، حرکتی "کاملا سازنده و مفید در جهت ایجاد گفت‌وگوی فرهنگی میان ملت‌ها، ایجاد تفاهم و شناخت عمیق‌تر آنان‌از یکدیگر و درنتیجه، افزایش و گسترش همکاری‌های دو کشور در همه عرصه‌ها خواهد بود."
برپایه این گزارش، سفیر ایران در زمان حضور خود در ایالت پارآ، با مقام‌های مختلف این ایالت اعم‌از رییس، وزیران ایالتی صنعت، تجارت و فرهنگ، مسوولان فدراسیون صنایع و دیگر مقام‌های بلندپایه آن دیدار و راه‌های توسعه مناسبات تجاری، اقتصادی و فرهنگی دو جانبه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار داد.

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
اخبار فناوري اطلاعات
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج