English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 جاده ابریشم اثر مشترک ایران و چین جهت ثبت در فهرست میراث جهانی
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۵ شهریور ۱۳۸۶
با امضای یادداشت تفاهم بین جمهوری اسلامی ایران و چین، ثبت جاده تاریخی ابریشم به صورت مشترک در فهرست میراث جهانی تأکید شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی، سید طه هاشمی، رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد طرفین همکاری در زمینه نامزدی مشترک جاده ابریشم در فهرست میراث جهانی را مورد تشویق و حمایت قرار دهند.
به گفته وی تأسیس مرکز مطالعات جاده ابریشم و کمک به سایر کشور های مسیر جاده ابریشم برای آماده کردن پرونده ثبت جهانی از جمله محور های مذاکرات طرفین محسوب می‌شود.
هاشمی تبادل تجارب حرفه‌ای در زمینه حفاظت و مدیریت میراث فرهنگی و هیئت‌های کارشناسی مرمت، حفاظت و باستان‌شناسی، آموزش کارکنان در زمینه حفاظت و مرمت همچون نگهداری از بناها و محوطه‌های حفاظت شده، موزه‌ها و مدیریت آن، تبادل کتب و نشریات و برگزاری سمینار های علمی و تخصصی را از دیگر موضوعات همکاری‌های مشترک بین دو کشور ایران و چین برشمرد.
رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی حمایت و تشویق طرفین از تحقیقات علمی پژوهشی درباره نگهداری و حفاظت از بناها و محوطه‌های تاریخی مورد کاوش قرار گرفته و بررسی امکان پروژه‌های حفاظت مشترک را از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه همکاری اعلام کرد.
وی تبادل تجربیات در محورهای میراث فرهنگی، باستان‌شناسی و فرهنگ و تمدن شرق، ایجاد فرصت‌های مطالعاتی برای پژوهشگران ایرانی و استفاده از تجارب علمی چین در زمینه میان رشته‌ای‌‌ها از سوی پژوهشگران ایرانی را ماحصل گفتگو با مسئولین دانشگاه پکن بیان کرد.
بر اساس این گزارش، دیدار طه هاشمی با معاون وزیر فرهنگ و رئیس مجموعه شهر ممنوعه و مذاکره در خصوص مبادلات فرهنگی نظیر برگزاری هفته فرهنگی ایران در چین و بالعکس، برگزاری نمایشگاهای صنایع دستی در مجموعه شهر ممنوعه و شکوه پرشیا در چین و توافق بر امضای تفاهم‌نامه با عنوان مبارزه با قاچاق اموال فرهنگی بین دو کشور از دیگر دستاوردهای هیات اعزامی به چین محسوب می‌شود.
هاشمی با اشاره به غنای تاریخی و فرهنگی دو کشور ایران و چین و دغدغه‌های مشترک دو کشور در حفظ آثار تاریخی و میراث فرهنگی مذاکراتش با شان جی یانگ رئیس اداره کل میراث فرهنگی جمهوری خلق چین در زمینه باستان‌شناسی زیر آب و آمادگی کشورمان در تشکیل یک گروه کاری و برنامه‌ریزی در اجرای پروژه‌های مشترک بین دو کشور را ثمربخش خواند.
این یادداشت تفاهم هفته گذشته با حضور هیأتی از پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در چین به امضای " شان جی یانگ " رئیس اداره کل میراث فرهنگی جمهوری خلق چین و " طه هاشمی " رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایران رسید.
منبع : خبرگزاری فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
اخبار فناوري اطلاعات
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج