English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 دومین نمایشگاه فرش دستباف استان فارس در شیراز گشایش یافت
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۳ اسفند ۱۳۸۴
دومین نمایشگاه فرش دستباف استان فارس در قالب 55 غرفه از تولیدات فرش دستباف، گلیم و گبه روز چهارشنبه درمحل نمایشگاههای بین‌المللی استان فارس در شیراز آغاز به کار کرد.

معاون وزیربازرگانی و رییس مرکز ملی فرش‌ایران درآیین گشایش‌این نمایشگاه گفت:فرش‌استان فارس جایگاهی والا در تولیدات فرش کشور دارد و فارس از معدود استانهایی است که سابقه پرافتخار تولید فرش را در سالهای گذشته حفظ کرده است.

دکتر مرتضی فرجی افزود: براساس مطالعات‌انجام شده، میزان تقاضا برای فرش دستباف در دنیا به ازای هر یک هزار نفر، یک متر مربع فرش است در حالی که این رقم در کشورمان به‌ازای هر یک هزار نفر، 50 متر مربع فرش است.

وی گفت: علت پایین بودن تقاضا برای فرش دستباف در دنیا، آگاهی اندک و ناآشنایی متقاضیان به مزیت‌های استفاده از فرش دستباف است.

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: تیم تحقیقاتی ویژه‌ای در این مرکز، متشکل از استادان دانشگاه و کارشناسان فرش برای شناسایی نیازها و خواسته‌های بازارهای هدف تشکیل شده است.

وی افزود: 63 درصد از صادرات فرش ایران به‌کشورهای آلمان و آمریکا انجام می شود و برای شناسایی بازارهای جدید، هشت کشور در نقاط مختلف تعیین شده است که فرش ایران به این کشورها نیز صادر خواهد شد.

رییس سازمان بازرگانی‌استان فارس نیز در این آیین گفت: در این‌استان 180 هزار بافنده در بخش تولید فرش دستباف فعالیت می‌کنند و حدود 40 درصد از صادرات استان فارس را فرش دستباف تشکیل می‌دهد.

دکتر محمدحسن نکویی مهر افزود: 1/15 درصد از صادرات فرش کشور متعلق به تولیدات استان فارس است که این موضوع نشانگر سهم عمده این استان در تولید و صادرات فرش می‌باشد.

وی اظهار داشت: اهمیت فرش دستباف تنها در زمینه اقتصادی و تجاری نیست بلکه تولیدات فرش دستباف در زمینه‌های فرهنگی وهنری نیز دارای جایگاه ویژه و از اهمیت خاصی، برخوردار است.

این نمایشگاه به مدت پنج روز در محل یادشده برپاست.منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج