English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 هشت همایش علمی برای معرفی امپراتوری هخامنشی در اسپانیا برگزار می شود
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۳ اسفند ۱۳۸۴
هشت همایش زیر عنوان "پارس، آخرین امپراتوری" با هدف معرفی تاریخ سلسله هخامنشیان در ایران از 16 اسفند به مدت یک ماه در شهر بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود.

استادان دانشگاه‌های فرانسه، انگلیس، آلمان، ایتالیا و اسپانیا در این همایش ها، تاریخ، افسانه‌ها و فرهنگ دوران هخامنشیان را معرفی خواهند کرد.

"مارتا سوله آندرس" سخنگوی بنیاد "کایشا" برگزارکننده این همایش ها روز چهارشنبه گفت : هدف از این اقدام، معرفی بیشتر ایران به مردم اسپانیا است.

وی تصریح کرد: این همایش ها، در حاشیه نمایشگاه "امپراتوری فراموش شده، جهان ایران باستان" که از روز هفدهم اسفند به مدت سه ماه در شهر بارسلونا برگزار می‌شود، برپا خواهد شد.

خانم آندرس زمان شروع این مجموعه همایش‌ها را ساعت 18 روز 16 اسفند به وقت محلی اسپانیا اعلام داشت که در نخستین آن، "محمد رضا کارگر" مدیر موزه ملی ایران و "جان کورتیس" از موزه بریتانیا (بریتیش میوزیوم) سخنرانی خواهند کرد.

وی افزود: بیست و سوم اسفند ماه نیز "جوزف ویسهوفر" از دانشگاه کریستین آلبرت شهر کلن آلمان زیر عنوان "از تصرف بابل تا شکست در مقابل اسکندر" درباره تاریخ ایران از دوران کوروش کبیر تا داریوش سوم سخن خواهد گفت.

آندرس، "پارس‌ها و انجیل" را عنوان سومین همایش بیان کرد که با هدف معرفی تصویر پارس‌ها در متن کتاب آسمانی مسیحیان با سخنرانی "گرگوریو دل‌اولمو" از دانشگاه بارسلونا برپا می‌شود.

سخنگوی موسسه برگزارکننده همایش‌ها همچنین "ستاره‌شناسی در ایران باستان"، "تخت جمشید، پایتخت امپراتوری"، "اوستا کتاب مقدس پارس ها" "امپراتوری پارس: تاریخ و سیاست" را موضوعات دیگر همایش‌هایی بیان کرد که به ترتیب در روزهای سوم، هشتم، دهم و پانزدهم فروردین ماه تشکیل خواهد شد.

به گفته وی، "آنتونیو پاناینو" از دانشگاه بولونیا ایتالیا، "فرانسیس جوانس" از دانشگاه سوربون پاریس، "ژان کلانس" و "پیر بریانت" از کالج فرانسه به ترتیب در این همایش‌ها سخنرانی خواهند کرد.

مجموعه همایش یک ماهه روز پنجشنبه 17 فروردین ماه با سخنرانی "آلبرتو کانترا" استاد دانشگاه سالامانکای اسپانیا درباره "اهورامزدا، دین زرتشت و پیامبر آن" پایان خواهد یافت.

نمایشگاه یادشده قطعات و اشیای ارزشمندی را که از موزه ملی ایران و موزه‌های اروپایی برای اولین بار خارج و گردآوری شده است و به دوران سلطنت هخامنشیان تعلق دارد، به نمایش می‌گذارد.

این مجموعه قبل از اسپانیا در موزه بریتانیای لندن به معرض دید علاقه‌مندان گذاشته و در آنجا بااستقبال مطبوعات، رسانه‌ها و علاقه مندان به تاریخ ایران روبه رو شد.


منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب