English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 معاون دبیر کل اتاق تعاون خبر داد:
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۵ اردیبهشت ۱۳۸۹
ایجاد نمایشگاه مجازی دائمی صنعت ساختمان

معاون دبیر کل اتاق تعاون گفت: به منظور تسهیل در تبادل اطلاعات بین شرکت‌های داخلی و خارجی، اتاق تعاون با همکاری سازمان توسعه تجارت اقدام به ایجاد نمایشگاه مجازی دائمی صنعت ساختمان خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»، ابراهیم تهرانی معاون دبیرکل اتاق تعاون مرکزی امروز در یک نشست خبری در آستانه برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، اظهار داشت: دهمین نمایشگاه صنعت ساختمان بزرگترین رخداد این صنعت در کشور است و دارای جنبه بین‌المللی است.
وی با بیان اینکه اتاق تعاون ایران طی 5 سال اخیر مجری برگزاری این نمایشگاه بوده و هر ساله با روند روبه رشدی مواجه شده است، به بیان جزئیاتی در خصوص نمایشگاه سال گذشته پرداخت و تصریح کرد: نمایشگاه نهم در فضایی به مساحت 100 هزار متر مربع برابر با تمام فضای نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار شد.
تهرانی با بیان اینکه 50 درصد فضای سال قبل فضای مفید بوده است، افزود: سال گذشته با رشد 35 درصدی در تمام ابعاد مواجه بودیم.
معاون دبیر کل اتاق تعاون با اشاره به اینکه به رغم رکود مسکن در سال گذشته با افزایش استقبال شرکت‌های خارجی مواجه بودیم، گفت: علت استقبال شرکت های خارجی وجود زمینه فراون این صنعت در داخل کشور و کشورهای همسایه است و از بازار ایران برای عقد قرارداد در کشورهای دیگر می‌توان استفاده کرد.
وی با بیان اینکه 100 هزار نفر از نمایشگاه نهم بازدید به عمل آورده‌اند، خاطرنشان کرد: بیش از 80 درصد بازدید کنندگان نمایشگاه نهم افراد متخصص در زمینه صنعت ساختمان بوده‌اند.
تهرانی با اشاره به عملکرد مثبت اتاق تعاون در برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان، تصریح کرد: کشورهای کانادا، استرالیا، هلند، آلمان، فرانسه، بلژیک، مالزی، ترکیه و چین از جمله کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه نهم بوده‌اند.
تهرانی با بیان اینکه شعار اصلی نمایشگاه دهم، ساختمان ارزان، سریع و مقاوم است، اظهار داشت: هدف ما ایجاد مسکن ارزان با کیفیت و مقاومت بالا و مدت زمان ساخت کوتاه است.
وی گفت: ساخت 10 هزار واحد مسکونی در ونزوئلا و ساخت واحدهای مسکونی دیگری در کشورهای آمریکای لاتین و آفریقایی توسط شرکت های ایرانی، نشان دهنده توانایی ایران برای قرار گرفتن در جمع برترین‌ها است.
وی در خصوص برگزاری نمایشگاه دهم، اذعان داشت: امور مربوط به نمایشگاه دهم بلافاصله بعد از اتمام نمایشگاه نهم شروع و اتاق تعاون اقدام به ارتباط‌گیری با سفارتخانه‌های کشورهای هدف و نمایندگان ایران در خارج از کشور برای برگزاری نمایشگاه دهم نمود.
وی افزود: نمایشگاه دهم در تمامی قسمت‌ها و نیازهای مورد استفاده صنعت ساختمان فعال بوده و کار خود را شروع می کند.
وی برگزاری 4 همایش تخصصی در نمایشگاه دهم را از جمله برنامه های پیش رو دانست و تصریح کرد: همایش بهینه‌سازی و سرعت در کیفیت و ساخت و ساز از جمله این همایش‌ها هستند.
تهرانی هدف از برگزاری نمایشگاه را توسعه صادرات غیر نفتی عنوان کرد و اظهار داشت: عمده هدف از دعوت شرکت‌های خارجی صادرات مجدد و آشنایی شرکت‌های خارجی با توانمندی شرکت‌های داخلی است.
وی همچنین به دعوت مدیران شرکت‌ها و پروژه‌های بزرگ خارجی در دهمین نمایشگاه صنعت ساختمان اشاره و عنوان کرد: دعوت از مدیران پروژه‌های بزرگ و شرکت‌های ساختمانی کشورهای هدف از جمله امور انجام شده برای بازاریابی است.
معاون دبیر کل اتاق تعاون ادامه داد: ایجاد نمایشگاه مجازی دائمی با کمک سازمان توسعه تجارت از جمله اقدامات در دست انجام برای جبران خلاء ناشی از فرصت محدود نمایشگاه است.
تهرانی با بیان اینکه سال گذشته 1250 شرکت در این نمایشگاه حاضر بودند، تصریح کرد: 350 شرکت از شرکت های خارجی و 900 شرکت دیگر ایرانی بودند.
وی نقطه ضعف نمایشگاه ها را عدم ارزیابی آثار برگزاری نمایشگاه و روند صادرات عنوان کرد و افزود: به علت عدم شفاف‌سازی در اطلاعات شرکت کنندگان این امر برای اتاق تعاون و سازمان توسعه صادرات فراهم نشد.
وی با بیان اینکه هزینه دکوراسیون یک شرکت ممکن است تا 250 میلیون ریال نیز تعیین شود، گفت: به طور یقین می‌توان گفت در صورتی که این نمایشگاه برای شرکت کنندگان سود دهی نداشته باشد چنین هزینه ای برای طراحی دکوراسیون خود انجام نمی دهند.
تهرانی با اشاره به اینکه 80 درصد شرکت کنندگان در نمایشگاه از شرکت های شرکت کننده در سال گذشته هستند، خاطرنشان کرد: فضایی به شرکت های فارغ التحصیلان دانشگاهی اختصاص یافته تا این شرکت ها نیز بتوانند خود را عرضه نمایند.
وی در خصوص بحث تأمین منابع مالی مورد نیاز در صنعت ساختمان، تصریح کرد: با توجه به نیاز تأمین نقدینگی در صنعت ساختمان طبق هماهنگی های صورت گرفته نماینده بانک مسکن به عنوان بانک تأمین کننده تسهیلات ساختمانی در نمایشگاه حضور دارد.
وی در پایان گفت: طی برگزاری جلساتی با سرمایه داران ایرانی در خارج از کشور و دعوت اتاق تعاون از این افراد، تعداد زیادی از این افراد جهت سرمایه گذاری در ایران و ساخت مسکن به اتاق تعاون مرکزی مراجعه کرده اند.
به گزارش فارس دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان 12 تا 15 مرداد ماه سال جاری به مدت چهار روز توسط امور نمایشگاهی اتاق تعاون ایران در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگان باید از تاریخ اول اردیبهشت با مراجعه به پایگاه اینترنتی دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان به آدرس www.iranconfair.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب