English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 معاون سازمان بازرگانی استان بوشهر:
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹
حمایت از مصرف‌کنندگان برای سفارش کالاهای وارداتی ضروری است

ابوالقاسم محمدزاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به هدف گذاری و سیاست‌های حمایتی وزارت بازرگانی در حمایت از مصرف کنندگان داخلی و جلوگیری از متضرر شدن آنان این سازمان نیز بر لزوم رعایت ماده (4) قانون حمایت از مصرف کنندگان برای ثبت سفارش کالاهای وارداتی سرمایه‌ای، تاکید می‌کند.
وی با اشاره به تصویب قانون حمایت از مصرف کنندگان و تائید آن در 23 آذر ماه 88 توسط شورای نگهبان گفت: در این راستا و با هدف اجرای این قانون، موضوع ساماندهی نمایندگی شرکت‌های خارجی عرضه کننده کالا و خدمات خارجی در کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است.
وی تاکید کرد:‌ براساس ماده 4 قانون حمایت از مصرف کنندگان کلیه عرضه کنندگان اعم از تولید کننده و وارد کننده کالاهای سرمایه‌ای از جمله خودرو، ماشین آلات، لوازم خانگی، مصنوعات الکتریکی و الکترونیکی، صوتی و تصویری و وسایل ارتباطی مکلف به داشتن نمایندگی رسمی و تعمیرگاه مجاز تامین قطعات یدکی و ارائه خدمات بعد از فروش هستند.
وی در این زمینه گفت: در اجرای قانون مذکور از ثبت سفارش کالاهای سرمایه‌ای که با نشان تجاری مشخص، توسط افراد حقیقی و حقوقی وارد می‌شوند؛ در صورت عدم وجود نمایندگی رسمی آن کالا در کشور، ممانعت به عمل می‌آید.
وی همچنین با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی دقیق و هوشمندانه در انجام وظایف و فعالیت‌های سازمانی ادامه داد: شرط اصلی که زمینه‌ساز موفقیت هر سازمانی است، داشتن نیروی انسانی توانمند و مجهز به دانش روز با انگیزه بالای کاری است که این مسئله را در تمام ادارات شهرستان‌ها دنبال می‌کنیم.
معاون سازمان بازرگانی استان بوشهر ابراز داشت: تمام تلاش و اهتمام ما کاهش مشکلات کارکنان، توسعه امکانات موجود و ارتقای سطح بهره‌وری آنان از طریق هم‌افزایی و تعامل است و در این راستا آموزش‌های مرتبط به تمام کارکنان ارائه می‌شود.
محمدزاده اضافه کرد: با تامین منابع مالی در سال جاری، اعتبارات لازم به منظور توسعه تجهیزات اداری، رفاهی و همچنین عمرانی مورد نیاز به اداره بازرگانی شهرستان دیر اختصاص داده می‌شود.
رئیس سازمان بازرگانی استان بوشهر در ادامه گفت: شناسایی ظرفیت‌های صادراتی شهرستان دیر، بررسی مشکلات و تبادل نظر با تجار و بازرگانان بندر دیر، تلاش در زمینه تنظیم بازار و بازرسی و رصد هوشمندانه و دقیق نوسات قیمت کالاها از اهم فعالیت‌های کلیدی کارکنان این اداره است که باید انجام شود.
منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب