English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی:
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۹
زمینه برای خصوصی شدن اقتصاد ایران فراهم است

 رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی ایران گفت: با ابلاغ سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی، زمینه برای به دست گرفتن اقتصاد توسط بخش خصوصی فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، فاروق کیخسروی دوشنبه‌ شب در نخستین جشنواره 100 برند برتر استان اصفهان بیان داشت: تراز تجارت خارجی ایران بدون در نظر گرفتن فروش نفت به دنیا رقم بالا و قابل ملاحظه‌ای را نشان نمی‌دهد.
وی ادامه داد: درآمدهای حاصل از صادرات و فروش نفت باید در راستای آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای توسعه کشور در همه زمینه به کار رود.
رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه دریچه‌های نفت باید به منظور رسیدن به شکوفایی اقتصادی و افزایش صادرات غیرنفتی بسته شود، افزود: باید با برنامه‌ریزی جامع سال به سال بر میزان صادرات غیرنفتی، کالاها و خدمات افزوده شود تا میزان صادرات با آمار واردات به کشور برابر و حتی ارتقا یابد.
وی گفت: برنامه دولت در سال جاری در این زمینه افزایش صادرات کالاها و خدمات به منظور ارتقای جایگاه صادرات به اندازه واردات به کشور و حمایت از صادرات غیرنفتی است.
کیخسروی اظهار داشت: مارک‌های معتبر ایرانی باید در اذهان دیگر کشورها فراگیر شود تا کالای ایرانی در بازارهای دنیا توان رقابت با کالای کشورهای رقیب خود را داشته باشد.
وی با بیان اینکه یکی از موانع مهم بر سر راه ایجاد این کار دولتی بودن اقتصاد ایران است، افزود: با ابلاغ سیاست‌های اجرای اصل 44 قانون اساسی این مانع در کشور در حال برطرف شدن است و با این اقدام این عزم در کشور برای به دست گرفتن اقتصاد توسط بخش خصوصی فراهم شده است.
رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: کاهش قیمت تمام شده کالا در کشور شرایط رقابتی را برای تولیدکننده ایرانی برای ارائه کالاهای خود در بازارهای دنیا را فراهم می‌کند.
وی تصریح کرد: وارد شدن بی‌رویه کالاهای خارجی به کشور در شرایطی که سخن از ایجاد شرایط رقابتی برای کالای ایرانی در جهان است، عرصه را برای عرضه کالای داخلی در بازارها تنگ کرده است.
کیخسروی با بیان اینکه نام تجاری کالا یا همان برند با استفاده از هویت و فرهنگ بومی یک کشور طراحی می‌شود، ادامه داد: بقا یا فنای یک نام تجاری در بازار به دست مصرف‌کننده کالا تعیین می‌شود.
وی اضافه کرد: هدف شرکت‌ها از ایجاد برند تجاری برای کالاهای خود حفظ مشتری از طریق یک نام تجاری خوش نام و ترغیب مصرف‌کننده برای خرید بیشتر در آینده است.
رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: قانون گسترش، اختصار، معروفیت، تبلیغات و واژه از جمله مهم‌ترین قوانین برای تثبیت یک برند تجاری در دنیا است.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب