English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 با محوریت هنرهای شیشه‌تراشی و معرق؛
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۰ خرداد ۱۳۸۹
نمایشگاه «مهر تابنده» و «رقص چوب» در برج آزادی افتتاح می‌شود

مرکز فرهنگی هنری انقلاب اسلامی بنیاد رودکی (برج آزادی)، نمایشگاه شیشه‌تراشی با عنوان «مهر تابنده» را در روز پنجشنبه در نگارخانه اقوام افتتاح می‌‌کند. این مرکز نمایشگاه معرق چوب «رقص چوب» را نیز افتتاح خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل این مرکز، این نمایشگاه شامل 24 اثر تابلو نگارگری با جلوه نوری است.
رضا یوسف گمرکچی متولد 1362در قزوین است، وی از هنرمندانی است که هنر نگارگری روی شیشه با این سبک را برای اولین بار ابداع نموده است.
بنا براین گزارش، این تابلوهای نگارگری، کپی نقوش و برگرداندن آن روی شیشه است که با جلوه‌های نوری و نصب تجهیزات برقی به تابلو، علاوه بر زیبایی خاص به آن‌ها، نقوش ‌را برجسته‌تر نشان می‌دهد.
علاقه مندان می‌توانند جهت بازدیداز این نمایشگاه از تاریخ 20/3/89 لغایت 24/3/89 از ساعت 9:00 تا 13 و 14 تا 18:30 به مرکز فرهنگی هنری انقلاب اسلامی واقع در برج آزادی مراجعه نمایند.
همچنین مرکز فرهنگی هنری انقلاب اسلامی بنیاد رودکی (برج آزادی)، نمایشگاه معرق چوب را با عنوان «رقص چوب» در روز جمعه مورخ 21/3/89 در محل نگارخانه اصلی برج آزادی افتتاح خواهد کرد.
این نمایشگاه گزیده‌ای از آثار خانم نازیلا بمانیان مدرس معرق چوب و گروهی از هنرجویان وی‌ است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مجموعه برج آزادی، نازیلا بمانیان متولد 1348 در تهران است. ایشان در هنر معرقکاری چوب فعالیت می‌کند.
وی در سال 1378 به دنبال تحقیق در رشته معرق و کسب تجربه علمی در این هنر موفق به کسب مدرک مربیگری بین‌المللی و در همین زمان از سوی سازمان صنایع‌دستی به عنوان تولیدکننده در رشته معرق معرفی گردید و از همان سال، تدریس در این رشته را آغاز کرد.
از نمونه آثارش لیلی و مجنون در موزه هنرمندان معاصر سعدآباد (بهمن 1377) و اثر آیة‌الکرسی در موزه قرآن بحرین (اردیبهشت 1386) یاد کرد.
نازیلا بمانیان تاکنون در نمایشگاه‌های جمعی و انفرادی زیادی در ایران و خارج از کشور شرکت داشته‌اند.
از فعالیت‌های نمایشگاهی ایشان نیزمی‌توان به نمایشگاه نگاره‌های چوبی میراث فرهنگی، نمایشگاه هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بحرین (منامه)، نهمین نمایشگاه قرآن کریم رمضان 1380 ونیز بسیاری از نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی از سال 1378 تاکنون اشاره کرد. لازم به ذکر است تابلوهای ایشان در سال 2006 میلادی جهت نمایشگاه فرهنگی ایران در ‌ایتالیا نبز به نمایش گذاشته شده بود.
علاقه مندان می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه از تاریخ 21/3/89 لغایت 11/4/89 از ساعت 9:00 تا 13 و 14 تا 18:30 به مرکز فرهنگی هنری انقلاب اسلامی واقع در برج آزادی مراجعه نمایند.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب