English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 رئیس اتاق بازرگانی تهران:
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۱۳ تیر ۱۳۸۹
صنعتگران از بخشودگی مالیاتی و بیمه‌ای برخوردار شوند

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با اشاره به توافق مسئولان بانک مرکزی برای رفع مشکل بدهی معوق بخش صنعت، خواستار برخورداری صنعتگران از بخشودگی مالیاتی و بیمه‌ای شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، یحیی آل اسحاق در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن اظهار داشت: برای مدیریت شرایط باید محدودیت‌های به حق، نظارت‌ و فرآیندهای معقول مرتبط با بخش صنعت را با آسان‌ترین روش‌ها اعمال کرد.
وی با بیان اینکه در فرآیند تولید و صنعت باید دیدگاه موسّع لحاظ شود، نه نگاه مضیّق، افزود: اگر این بینش به عنوان یک ضرورت لحاظ شود بسیاری از مشکلات بخش تولید برطرف خواهد شد.
وی ادامه داد: در فضای کسب و کار در همه حوزه‌ها به ویژه بخش صنعت باید نگرش جدیدی وجود داشته باشد و در این راستا مجلس نیز باید نگاه موسّع به بخش تولید داشته باشد نه اینکه متّه به خشخاش بگذارد.
وی ادامه داد: در جلسه اعضای اتاق بازرگانی با رئیس کل بانک مرکزی، عنوان شد نظام بانکی برای اعطای تسهیلات بیشتر به بخش تولید باید از توان مالی بالایی برخوردار شود.
وی تصریح کرد: در این راستا دولت، چندین مرتبه صدور مجوز برای افزایش 15 میلیارد دلاری منابع بانک‌ها را از مجلس خواستار شد که تاکنون با این تقاضا موافقت نشده است.
آل اسحاق با بیان اینکه مدیریت واردات و صادرات باید در یک باشگاه و با یک نگرش صورت گیرد، تصریح کرد: واردات برای تأمین نیاز بخش تولید و در جهت صادرات محصول نهایی باید به عنوان یک استراتژی در کشور پیگیری شود.
وی در ادامه با اشاره به ریسک بالای سرمایه‌گذاری در بخش معدن گفت: اکتشاف یکی از پرریسک‌ترین فعالیت‌های بخش معدن است که در این مورد باید قوانین و آیین‌نامه‌های روان و مشخصی تدوین شود.
به گزارش فارس، فتحی‌پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این مراسم با اشاره به هدف‌گذاری انجام شده برای دستیابی به رشد 8 درصدی اقتصاد کشور در سند چشم‌انداز 20 ساله، گفت: دستیابی به این هدف از طریق توسعه بخش صنعت قابل تأمین است.
وی ادامه داد: با وجود سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها جهت تأمین استقلال کشور، این هدف به طور کامل محقق نشده و اگر رشدی هم حاصل شده با کمک بخش صنعت بوده است.
وی تسریع در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را خواستار شد و گفت: اجرای این قانون قیمت تمام شده تولیدات صنعتی را افزایش می‌دهد ولی در چنین شرایطی با اعمال سیاست‌های مناسب نباید بازار داخل را به محصولات وارداتی سپرد.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب