English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 وزیر صنایع در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن:
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۱۳ تیر ۱۳۸۹
سرمایه‌گذاری صنعتی در طول برنامه چهارم 5 برابر شد

وزیر صنایع و معادن با اشاره به سرمایه گذاری 13هزار میلیارد تومانی انجام شده در طرح‌های صنعتی طی برنامه سوم توسعه، گفت: این رقم در طول برنامه چهارم توسعه از مرز 70 هزار میلیارد تومان عبور کرد و به این ترتیب رشد سرمایه‌گذاری صنعتی در طول برنامه چهارم 5 برابر برنامه سوم بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی اکبر محرابیان در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن با بیان اینکه در سال‌های برنامه سوم توسعه 22 هزار و 300 واحد صنعتی در کشور به بهره برداری رسید، اظهار داشت: این رقم در طول برنامه چهارم توسعه به بیش از 37 هزار واحد صنعتی رسید.
وی متوسط سرمایه گذاری انجام شده به ازای احداث هر واحد صنعتی در طول برنامه سوم را 580 میلیاردتومان عنوان کرد و گفت: این رقم در طول سال‌های برنامه چهارم به 1.8 میلیارد تومان رسید.
وی با اشاره به رشد 3 تا 4 برابری سرمایه گذاری انجام شده در هر واحد صنعتی در طول برنامه چهارم نسبت به برنامه سوم تصریح کرد: صادرات صنعتی کشور در طول برنامه سوم 16.5 میلیارد دلار بود که این رقم در برنامه چهارم از 64 میلیارد دلار نیز گذشت.
وی سهم صادرات صنعتی و معدنی از کل صادرات غیرنفتی کشور را در طول برنامه سوم 75 درصد عنوان کرد و افزود: این سهم در طول برنامه چهارم به بیش از 80 درصد رسید.
محرابیان در ادامه با بیان اینکه در سال 2009 میزان صادرات جهان بیش از 23 درصد کاهش داشت، گفت: آمریکا و کشورهای غربی در این سال کاهش 34 درصدی صادرات را تجربه کردند و این درحالی بود که در سال گذشته صادرات صنعتی و معدنی ایران بیش از 19 درصد رشد یافت.
به گفته وی در طول سال‌های 2003 تا 2009 میلادی، ایران در صنایع مختلف رتبه‌های 90 تا 120 جهان را دارا بود و این در حالی است که مقام ایران در رشد تولیدات صنعتی جهان در سال 2005 به 120 رسید.
وزیر صنایع با بیان اینکه ایران در رشد تولیدات صنعتی جهان در سال 2009 به رتبه 29 دست یافت، تصریح کرد: مقایسه ایران با 20 کشور عضو گروه 20 در سال 2010 نیز نشان می دهد که بعد از چین و هند، بقیه کشورهای عضو گروه در مقام‌های بعد از ایران قرار دارند.
محرابیان با بیان اینکه رشد تولیدات صنعتی آمریکا در سال 2009 ، منفی 5.5 درصد بود اظهار داشت: این رقم برای فرانسه منفی 9 درصد، آلمان منفی 11 درصد، انگلیس منفی 9.4 درصد و متوسط جهانی منفی 2.7 درصد گزارش شده است.
وی ادامه داد: در چنین شرایطی آمارهای جهانی نشان می دهد ایران رشد 4 درصدی تولیدات صنعتی را تجربه کرد که البته آمار سال 88 نشان دهنده رشد بیش از این رقم است.
به گزارش فارس، مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن صبح امروز با حضور رییس جمهور، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، وزرای صنایع، نیرو، مسکن و ارتباطات، رییس کل بانک مرکزی، روسای کمیسیونهای اقتصادی و صنایع مجلس، رییس بازرگانی اتاق تهران و مدیران بخش صنعت و معدن کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب