English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 صنعت سنگ با مشکل نقدینگی مواجه است
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۱۷ شهریور ۱۳۸۹
رئیس هیئت امنای شهرک صنعتی رضوانشهر با اشاره به مشکلات صنعت سنگ گفت: صنعت سنگ با مشکل نقدینگی مواجه است.


به گزارش خبرگزاری فارس از تیران و کرون، حسین فرقانی سه‌شنبه شب در جمع صنعتگران و مسئولان این شهرستان اظهار داشت: در صنعت سنگ، مشکلاتی قبل از شروع به کار و مشکلاتی نیز بعد از شروع به کار وجود دارد.
وی افزود: با تشکیل شرکت شهرک‌های صنعتی، مقداری از مشکلات عرصه سنگ حل شده و رفع بخشی دیگر از مشکلات نیز هنوز به مساعدت و همکاری نیاز دارد.
رئیس هیئت امنای شهرک صنعتی رضوانشهر شهرستان تیران و کرون با اعلام اینکه سنگ یکی از تولیداتی است که در ساختمان‌سازی کاربرد دارد و در ساختمان‌ها استفاده می‌شود، بیان داشت: در حال حاضر با توجه به رکود ساختمان‌سازی و همچنین اینکه ساختمان‌سازی با وضعیت خوبی روبه‌رو نیست، صنعت سنگ نیز به دنبال این وضعیت، وضعیت خوبی ندارد.
وی یکی از مشکلات سنگبری‌های شهرک صنعتی رضوانشهر را مشکل نقدینگی اعلام کرد و گفت: نقدینگی در سنگبری‌های این شهرک رو به اتمام است.
فرقانی با اشاره به اینکه سنگ یکی از نیازهای اصلی زندگی مردم جامعه نیست، افزود: سنگبری‌های این شهرک کمتر می‌توانند از یارانه‌ها و وام‌های کم بهره استفاده کنند که این صنعت به این تسهیلات نیز نیاز دارد.
وی اظهار داشت: همانطور که ورود کالاهای خارجی به بعضی دیگر از تولیدات داخلی ضربه می‌زند، واردات این نوع کالاها به صنعت سنگ نیز بزرگترین ضربه‌ها را وارد می‌کند.
رئیس هیئت امنای شهرک صنعتی رضوانشهر اضافه کرد: سنگ‌هایی که از کشورهای خارجی وارد می‌شود هم‌اکنون در سنگبری‌های داخلی در حال تولید است.
وی یادآور شد: تعرفه بالا برای سنگ‌های خارجی تاثیری در افزایش فروش سنگ داخلی و کاهش خرید سنگ‌های خارجی ندارد.
این صنعتگر کمبود آب که از اساسی‌ترین نیاز سنگبری‌ها است را یکی از معضلات این عرصه عنوان کرد و همکاری مسئولین را برای حل این معضل خواستار شد.
فرقانی با اشاره به اینکه در قبوض برق، هزینه روشنایی محیط از صنعتگران دریافت می‌شود، گفت: با توجه به دریافت این هزینه، خدمات روشنایی محیط شهرک از طرف شرکت برق ارائه نمی‌شود.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب