English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 نمایشگاه تخصصی سنگ‌های قیمتی در گیلان دایر می‌شود
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۱ آبان ۱۳۸۹
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: نمایشگاه تخصصی سنگ‌های قیمتی به صورت دوره‌ای در دانشگاه‌های گیلان دایر می‌شود.


محمدعلی یوسفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به گشایش نمایشگاه تخصصی صنایع دستی در دانشگاه آزاد لاهیجان اظهار داشت: در این نمایشگاه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی استان در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: فضایی برای گوهرشناسی در نظر گرفته شده است تا جوانان با این تولیدات آشنا شوند.
یوسفی با بیان اینکه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی بین دانشجویان طرفداران بسیار دارد، افزود: این نمایشگاه در حال حاضر در دانشگاه آزاد لاهیجان برگزار شده است.
به گفته معاون صنایع دستی گیلان سه هنرمند در این نمایشگاه جدیدترین دستاورد خود را به نمایش گذاشته‌اند.
وی گشایش نمایشگاه در نقاط مختلف را امری مثبت برای رونق بازار فروش محصولات صنایع دستی گیلان دانست و تصریح کرد: این نمایشگاه‌ها به صورت دوره‌ای در تمام دانشگاه‌های استان دایر می‌شوند.
یوسفی با اشاره به اینکه صنایع دستی و هنرهای سنتی گیلان به عنوان بهترین جوایز در مسابقات، همایش‌ها و نشست‌های مختلف قابل ارائه هستند، خاطرنشان کرد: هفته گذشته معاون صنایع دستی گیلان بخشی از صنایع استان را برای رقابت‌های رالی خریداری کرد.
معاون صنایع دستی گیلان گفت: دهمین دوره از رقابت‌های اتومبیلرانی رالی جانبازان و معلولان کشور با اهدای جوایزی از صنایع دستی به پایان رسید.
وی با بیان اینکه این مسابقات در زیباکنار رشت برگزار شد، بیان داشت: رحل قرآن منبت‌کاری شده به برگزار کنندگان این مسابقه اهدا شد و در مجموع 3 میلیون ریال به خرید 100 رحل قرآن برای برندگان اختصاص یافت.
یوسفی با تاکید براینکه اهدای صنایع دستی در توسعه و ترویج صنایع دستی تاثیرگذار است، افزود: صنایع دستی گیلان از ظرفیت و قابلیت بالایی برخوردار است.
معاون صنایع دستی گیلان این محصولات را یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استان برشمرد و اظهار داشت: زمینه معرفی این محصولات به گردشگران باید ایجاد شود.
وی ایجاد نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع دستی را یکی از اقدام‌های مناسب در این‌باره خواند و تصریح کرد: این اقدام‌ها موجب تشویق هنرمندان و رونق بازار صنایع دستی می‌شود.
یوسفی با اشاره به ایجاد هفت بازارچه صنایع دستی در گیلان خاطرنشان کرد: بازارچه بین‌المللی صنایع دستی نیز در منطقه آزاد انزلی راه‌اندازی می‌شود.
معاون صنایع دستی گیلان اشتغالزایی برای زنان هنرمند از طریق ایجاد کارگاه‌های خانگی صنایع دستی را بسیار مهم اعلام کرد و گفت: زنان بیشترین درصد هنرمندان صنایع دستی گیلان را تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: توسعه کارگاه‌های خانگی موجب توسعه اشتغالزایی و افزایش درآمد خانوار روستایی می‌شود.
یوسفی پرداخت تسهیلات به هنرمندان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی و همچنین آموزش صنایع دستی به آنها را یکی دیگر از برنامه‌ها عنوان کرد.
معاون صنایع دستی گیلان به کیفی‌سازی محصولات صنایع دستی استان اشاره کرد و بیان داشت: آموزش مهارت‌های فنی، بسته‌بندی محصولات صنایع دستی و آسیب‌شناسی در حوزه صنایع دستی گیلان در این راستا انجام می‌شود.
وی بر احیای رشته‌های منسوخ شده و در حال منسوخ گیلان تاکید کرد و افزود: آموزش به هنرمندان، ایجاد کارگاه‌های آموزشی و شناسایی پیشکسوتان این رشته‌ها در حال انجام است.
یوسفی نامگذاری میدان‌ها و خیابان‌های شهری را یکی دیگر از برنامه‌های میراث فرهنگی گیلان ذکر کرد و گفت: این اقدام با هدف معرفی صنایع دستی استان انجام می‌شود.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب