English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 با افزایش سرانه سرمایه‌گذاری‌ها؛
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۵ تیر ۱۳۹۰
میزان اشتغال در صنعت کاهش می‌یابد

سرپرست سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی گفت: با افزایش سرانه سرمایه‌گذاری‌ها در بخش صنایع و معادن، میزان اشتغال این بخش کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، راضیه علیرضایی ظهر امروز در نشستی خبری با خبرنگاران خراسان رضوی در محل سالن اجتماعات سازمان صنایع و معادن این استان، اظهار داشت: این امر به دلیل ورود تکنولوژی‌های نوین و برتر به داخل کشور و نیاز نداشتن به نیروی انسانی با وجود این دستگاه‌ها است.
سرپرست سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی ادامه داد: به همین دلیل نمی‌شود یک ارتباط ثابت بین افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و افزایش نیروی انسانی به وجود آورد.
علیرضایی با بیان اینکه در طول 10 سال گذشته در روند سرمایه‌گذاری‌ها در بخش صنایع و معادن این استان همه ساله شاهد رشد بوده‌ایم، تصریح کرد: با این حال اشتغال استان به اندازه سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته رشد نکرده است.
وی سرمایه گذاری‌های جدید در صنایع کشور را تابع سطح تکنولوژی‌ها دانست و عنوان کرد: برای توسعه و پیشرفت در بخش صنایع و معادن راهی جز نواندیشی و پذیرش ایده‌های خلاقانه وجود ندارد.
علیرضایی به میزان صدور پروانه‌های صنعتی در سال گذشته در خراسان رضوی اشاره کرد و متذکر شد: در سال 89، 518 پرونده صنعتی با جذب سرمایه‌ای افزون بر 14 هزار و 570 میلیون ریال در استان صادر شده است.
وی میزان پروانه‌های تولیدی در مدت مشابه قبل از این مدت را 517 مورد برشمرد و اعلام کرد: در سال گذشته 9 هزار و 420 شغل جدید نیز در خراسان رضوی به وجود آمده است.
سرپرست سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی ابراز داشت: این میزان سرمایه‌گذاری باوجود وضعیت نامطلوب مالی و مضیقه‌های اعتباری سال 89 به دلیل سیاست‌های انقباضی بانک‌ها صورت گرفته است.
وی یادآور شد: با این حال و با وجود تمام این مشکلات استان خراسان رضوی رتبه دوم را در جذب سرمایه‌گذاری‌ها و وضعیت صنایع مختلف در بین استان‌های کشور دارا است.
علیرضایی با اشاره به رشد مثبت و منفی برخی از کالاهای تولید شده در استان خراسان رضوی اشاره کرد و بیان داشت: در همین راستا در تولید قند و شکر، فرش ماشینی، کاشی و سرامیک، آب معدنی، انواع لامپ، ظروف چینی، محصولات فولادی، ریخته گری‌های غیرفلزی و لوازم خانگی رشد قابل ملاحظه‌ای بوجود آمده است.
وی میزان افزایش تولید فولاد خام استان را نیز 10.6 درصد برشمرد و عنوان کرد: همچنین در تولید روغن و شیر نیز به ترتیب شاهد 18 و 13 درصد کاهش تولید بودیم.
سرپرست سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی با اشاره به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها از سال گذشته تاکنون، خاطر نشان کرد: از اسفندماه سال 88 در راستای اجرای این قانون، کار مشترکی برای اداره این بحث در استان شروع شد.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب