English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 یک مسئول یونانی : هنرایرانی مملو از انسانیت است
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۲ دی ۱۳۸۴
دیمتریس پندزیدیس مسوول روابط عمومی و بین‌الملل مرکز فرهنگی شهرداری آتن در مراسم افتتاحیه نمایشگاه منیاتور ایران روز چهارشنبه گفت: هنری ایرانی مملو از اخلاق و انسانیت است و این چیزی است که کمتر در هنر امروز غرب مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به همکاریهای مرکز فرهنگی شهرداری آتن به عنوان بزرگترین شهرداری کشور یونان با مسوولان فرهنگی کشورمان گفت: مرکز فرهنگی شهرداری آتن با تمام کشورها در این راستا همکاری می‌کند ولی با کشورهایی همچون ایران که دارای میراث فرهنگی غنی و گران سنگی هستند، این فعالیت‌ها و همکاری‌ها بیشتر است .

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه بیش از پیش همکاریهای فرهنگی دو کشور نیز گفت: ادامه این همکاری‌ها باعث خواهد شد که دو ملت متمدن یونان و ایران بیشتر با فرهنگ‌های یکدیگر آشنا شوند.

"محمدرضا دربندی" رایزن فرهنگی کشورمان یونان در مراسم افتتاح این نمایشگاه که به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و با همکاری شهرداری آتن برگزار شده است گفت: مینیاتور یک سبک و نوع نقاشی مهمی از انواع مختلف نقاشی‌های هنری کشورمان است.

وی با اشاره به ظرافت این نوع نقاشی به کاربرد آن اشاره کرد و گفت:
این نوع نقاشی در تزیین کتب و نسخه‌های خطی مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم اکنون تعداد زیادی قرآن کریم، شاهنامه فردوسی، گلستان و بوستان سعدی و نسخه‌های خطی دیگر که با این نوع نقاشی تزیین شده‌اند در موزه‌های کشورمان موجود و نگه‌داری می‌شوند.

وی با اشاره به قدمت و تاریخچه این نوع نقاشی گفت: این نوع نقاشی حدود هزار و 500 سال پیش آغاز شده است و به دوران ساسانی باز می‌گردد.

دربندی در خاتمه افزود : این هنر ایرانی اسلامی یکی از برجسته‌ترین نوع نقاشی کشورمان است .

"آقامیری" هنرمند و نقاش این آثار که برای حضور در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه به آتن سفر کرده است نیز طی سخنانی ضمن تشکر از رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و مرکز فرهنگی شهرداری آتن گفت: از سال 1983 میلادی فرا گرفتن این هنر را نزد اساتید معروف این سبک نقاشی آغاز کرده است.

وی همچنین گفت: تاکنون در چند کشور جهان و از جمله در کشورهای روسیه، آمریکا، فرانسه، رومانی، انگلیس و ترکیه آثار خود را به‌نمایش گذاشته است.

این نمایشگاه مینیاتور از 22 الی 29 دی ماه در آتن از صبح تا بعداز ظهر برای بازدید عموم باز خواهد بود.


منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب