English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 شمار گردشگران جهان برای نخستین بار از مرز 800 میلیون نفر گذشت
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۵ بهمن ۱۳۸۴
دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، اعلام کرد: شمار گردشگران جهان، برای نخستین بار در تاریخ، از رقم 808 میلیون نفر در سال 2005 میلادی گذشت.

"فرانسیسکو فرانجیالی" سه‌شنبه‌شب در کنفرانس بین‌المللی "اتحاد برای اعتلای توریسم" موسوم به "اکسلتور"، در مادرید پایتخت اسپانیا افزود: رشد بخش گردشگری در سال گذشته میلادی، در جهان 5/5 درصد بود که در این میان، قاره آفریقا با ده درصد رشد، پیشتاز است.

وی رشد بخش گردشگری را در منطقه آسیا و اقیانوسیه هفت ?درصد، قاره آمریکا شش درصد و قاره اروپا نزدیک به شش درصد بیان کرد.

فرانجیالی گفت: بخش گردشگری در حالی به رشد شتابان خود که از سال 2004 میلادی و پس از وقفه ناشی از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001میلادی آغاز شده است، ادامه داد که سال گذشته سالی "پر آشوب" و شاهد حوادث متعدد طبیعی همچون سونامی در جنوبشرق آسیا و توفانهای فراوان در دریای کارائیب بود.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری تصریح کرد که بهره‌گیری افراد از وقت آزاد خود برای گردشگری در جهان رو به افزایش است و شواهد نشان می‌دهد که نه حوادث طبیعی مانند سونامی یا توفانهای کارائیب، نه حملات تروریستی و نه نوسانات اقتصادی هیچیک نمی‌توانند از رشد فزاینده این بخش جلوگیری کنند.

وی گفت: اگرچه نسبت به آینده بخش گردشگری در اقتصاد جهان خوش بین است اما در عین حال، نمی‌تواند نگرانی خود را نسبت به تهدیدهایی مانند فقدان امنیت، تروریسم، شیوع آنفلوانزای پرندگان و افزایش نرخ سوخت که تاثیراتی منفی در روند رشد این بخش دارند، کتمان کند.

به عقیده فرانجیالی، وضعیت گردشگری در سال 2005 نشان می‌دهد که این بخش با یک "تناقض عجیب" دست به گریبان است:" از یکسو، با آسیبها و خطرات بیش از حدی رو به روست و از دیگر سو، مقاومتی فوق‌العاده در برابر اینگونه رویدادها دارد."
دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در این میان، از شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان به عنوان تازه‌ترین و جدی‌ترین تهدید علیه بخش توریسم در جهان نام برد، اما گفت: "وحشت، همواره بدترین نصیحت است... بهتر آن است که بتوانیم از نزدیک بر اوضاع نظارت کنیم و برای رویارویی با بدترشدن آن، خود را آماده سازیم."
"خوسه لوییس زورادا" معاون اجرایی اکسلتور نیز در این کنفرانس اعلام کرد که اسپانیا در سال 2005 میلادی توانست همچنان مقام خود را به عنوان دومین قطب گردشگری جهان حفظ کند.

وی رشد بخش گردشگری اسپانیا را در سال گذشته 5/6 درصد بیان کرد و گفت که به این ترتیب، این کشور از نظر شمار گردشگران پس از فرانسه و از نظر میزان درآمد ناشی از این بخش پس از آمریکا در جهان قرار دارد.

این مقام اسپانیایی، شمار کل گردشگرانی را که سال گذشته به اسپانیا سفر کردند، 6/55 میلیون نفر و میزان درآمد کشورش را از این ناحیه 46 میلیارد یورو اعلام کرد.

وی پیش بینی کرد که شمار جهانگردانی که سال 2006 از اسپانیا دیدن می‌کنند به 58 میلیون نفر افزایش یابد.

کنفرانس بین‌المللی اکسلتور که امسال سومین دوره خود را برگزار کرد هر ساله به مدت یک روز با هدف بررسی راههای تقویت و بهبود جایگاه گردشگری اسپانیا در جهان برگزار می‌شود.

در این کنفرانس، دست اندرکاران بخشهای مختلف گردشگری و مقامهای سازمان جهانی گردشگری که مقر آن در مادرید است، چشم‌اندازهای مختلف این بخش را مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌دهند.

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب