English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور در اسپانیا درهایش را گشود
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۵ بهمن ۱۳۸۴
بیست وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری اسپانیاموسوم‌به "فیتور" با حضور 873 شرکت‌کننده از 170 کشور جهان توسط "خوان کارلوس" پادشاه اسپانیا در مادرید درهای خود را به روی متخصصان، نمایندگان بخشهای خصوصی و دولتی گردشگری و خبرنگاران رسانه‌ها گشود.

فیتور که دومین نمایشگاه بین‌المللی معتبر در زمینه گردشگری پس‌از آلمان به شمار می‌رود، مدت سه روز ویژه بازدید 102 متخصص است و دو روز شنبه و یکشنبه آینده نیز به روی عموم مردم باز خواهد بود.

مرکز نمایشگاهی مادرید، "ایفما" مرکز برپایی فیتور اعلام کرد: بیش از 12 هزار شرکت و مووسسه گردشگری به مدت پنج روز در فضایی با وسعت 87 هزار مترمربع آخرین دستاوردهای این صنعت را به متخصصان و دوستداران سفر و گردشگری در جهان عرضه خواهند کرد.

ایران در فیتور امسال بطور رسمی حضور ندارد اما دو موسسه "ایرانسرا" و "ایران ایر" که در زمینه گردشگری در اسپانیا فعالیت دارند، با برپایی یک خیمه قشقایی و نمایش هنر و فرهنگ ایرانی در آن شرکت کرده‌اند.

"خوان کارلوس" پادشاه اسپانیا در مراسم گشایش فیتور با ابراز خرسندی از اینکه کشورش در سال 2005 میلادی توانست همچنان مقام خود را به عنوان دومین قطب گردشگری جهان حفظ کند، از همه نهادهای بخش عمومی و خصوصی کشورش در زمینه توریسم خواست با یکپارچگی و وحدت مسیر خود را در توسعه گردشگری در اسپانیا ادامه دهند.

وی گفت: "امروزه صنعت گردشگری موتور حقیقی اقتصاد بسیاری از کشورها، منبع سرشار ثروت و عامل هماهنگی و درک میان ملتها است."
بنابرگزارشهای رسمی ، رشد بخش گردشگری اسپانیا در سال گذشته میلادی 6/5  درصد بوده است که به این ترتیب، این کشور از نظر شمار گردشگران پس از فرانسه و از نظر میزان درآمد ناشی از این بخش پس از آمریکا در جهان قرار دارد.

شمارکل گردشگرانی را که سال 2005 به اسپانیا سفر کردند ، 55/6 میلیون نفر و میزان درآمد آن از این ناحیه 46 میلیارد یورو بوده است.

به گفته مسوولان برگزارکننده فیتور، در این دوره 43 درصد ازشرکت‌کنندگان را کشورهای غیراسپانیایی تشکیل می‌دهند و 15 کشور برای اولین بار در آن حضور یافته‌اند.

قاره اروپا امسال 29 درصد ، قاره آمریکا 22 درصد، آسیا 18 درصد، خاورمیانه و شمال آفریقا 13 درصد، آفریقا 9 درصد و هتل‌های بین‌المللی 9 درصد از فضای شرکت‌کنندگان خارجی فیتور را در بر گرفته است.

حضور آسیا در فیتور امسال بیش از 22 درصد نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته و در این میان، کشورهای هند، ویتنام،قزاقستان، چین و ژاپن با گسترش حضور خود، فضای این بخش از جهان را 18 درصد نسبت به قبل افزایش داده‌اند.

به گفته مسوولان ایفما، طی روزهای برگزاری نمایشگاه فیتور، کشورهای اتریش، آلمان و جمهوری چک، دویست و پنجاهمین سالگرد تولد "موتزارت" نابغه موسیقی جهان را گرامی می‌دارند.

کشور آلمان نیز که بانی برگزاری جام جهانی فوتبال در سال 2006 میلادی است ، غرفه ویژه‌ای را به معرفی این جام و امکانات و برنامه‌های خود برای پذیرایی از تماشاگران مسابقات اختصاص داده است.

سوریه نیز که "ایفما" آن را "کشوری برای عاشقان معماری" توصیف کرده است، غرفه‌ای ویژه به نمایش خواهد گذاشت.

اسپانیا در فیتور برنامه ویژه‌ای را به معرفی نمایشگاه بین‌المللی "اکسپو" 2008 اختصاص داده است.

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب