English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 سومین نمایشگاه توانمندیهای تولید و عرضه فرش دستباف برگزار می‌شود
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۲ اسفند ۱۳۸۴
سومین نمایشگاه توانمندیهای تولید و عرضه فرش دستباف ایران از هفتم تا 13 اسفند ماه در محل دایمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران پیش بینی کرد: در بیش از پنج هزار مترمربع فضای نمایشگاه 60 هزار متر- مربع فرش برای بازدیدکنندگان عرضه شود.

"سیدجلال‌الدین بصام" با بیان اینکه این نمایشگاه محل مناسبی برای عرضه و خرید فرش دستباف است، افزود: آثار عرضه شده از شهرهای تهران، قم، کاشان ، اصفهان، تبریز، مشهد، نایین و زنجان و دارای کیفیت بالایی هستند.

به گزارش ایرنا، وی اظهار داشت: تاکنون 160 غرفه واگذار شده و پیش‌بینی می‌شود تا پیش از برگزاری نمایشگاه 20 غرفه دیگر نیز به مجموع آنها افزوده شود.

وی در ادامه گفت: نمایشگاه امسال در سه سالن میلاد، 38 و 41 دایر خواهد بود که سالن 41 به تعاونیهای فرش دستباف کشور اختصاص یافته است.

بصام با اشاره به اینکه تعدادی از هنرمندان در سالن 38 و بقیه در سالن میلاد مستقر خواهند شد، افزود: در سالنهای نمایشگاه به جز فرشهای تجاری و هنری، تابلو فرشها نیز در معرض بازدید و فروش قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت سهامی فرش در ادامه از تشکیل هیات حل اختلاف برای نخستین بار با مشارکت شرکت سهامی فرش، مرکز ملی فرش و اتحادیه صنف فرش فروشان در سالن 38 خبر داد و گفت: این هیات هرگونه اختلاف فنی و هنری میان خریداران و فروشندگان را بررسی می‌کند.

وی همچنین گفت: شرکت سهامی فرش در نمایشگاه امسال 300 تخته فرش اعلا را به تماشای عموم می‌گذارد که از این تعداد و برای نخستین بار حراج کتبی 20 تخته فرش نوع و کهنه و اعلا صورت می‌گیرد.

بصام با بیان اینکه این فرشها به مدت چهار روز به تماشای عموم گذاشته می‌شود، افزود: پیشنهاد خرید به صورت کتبی دریافت و در روز 13 اسفند در حضور مردم درخواست بررسی و اعلام می‌شود.

وی تاکید کرد: فرشهای عرضه شده در نمایشگاه ارزش‌گذاری و قیمت‌گذاری شده و در طرح کتبی نیز با قیمت پایه شروع می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران از ایجاد ستاد نمایشگاه برای برگزاری مناسب‌تر نمایشگاه خبر داد و گفت: اتحادیه صنف فرش فروشان، اتحادیه تعاونی -های روستایی و اتحادیه تعاونیهای فرش ایران در این ستاد فعال شده‌اند.

وی گفت: این ستاد در داخل شرکت فرش فعالیت اجرایی خود را آغاز کرده و ارتباط نزدیکی با ستاد سیاست‌گذاری برقرار کرده است.

رییس هیات مدیره شرکت سهامی فرش ایران با بیان آنکه فعالیتهای شرکت فرش در سالن شماره 19 خواهد بود، از برپایی نشست‌های تخصصی در این سالن از هشتم تا 12 اسفند ماه خبر داد.

وی گفت: اشتغال و اشتغالزایی در فرش دستباف، نقش اصناف و اتحادیه در ایجاد اشتغال، معرفی دستاوردهای علمی و پژوهشی در سال 84 و ارایه طرحهای تحقیقاتی و پایان نامه‌ها، گفت وگو در خصوص فرشهای بزرگ پارچه و دشواریهای تولید و نصب آنها از محورهای این نشست است.

بصام بررسی آینده تولید فرش دستباف و برررسی راههای توانمندی تولید کنندگان را از دیگر محورهای مورد توجه در این نشست‌ها دانست.

وی با بیان اینکه 12 اسفند ماه مسئولان مرکز ملی فرش در نشست پرسش و پاسخ حضور می‌یابند، گفت: در این نشست دستاوردهای صنعت فرش در سال 84 بررسی خواهد شد.

بصام در خصوص تخفیف ویژه نمایشگاه، گفت: با وجودی که قیمت فرش دستباف در زمان حاضر 20 درصد افزایش یافته، اما این افزایش قیمت، فرشهای عرضه شده در نمایشگاه را شامل نخواهند شد و فرشها براساس قیمتهای قبلی عرضه می‌شوند.

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب