English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 رییس اتحادیه فرش فروشان : فرش دستباف ایران با بحران رو به رو است
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۷ اسفند ۱۳۸۴
صنعت فرش ایران از دیدگاه جهانی با توجه به وجود رقبای بزرگ در این عرصه با بحران مواجه است و برای رفع این بحران باید تولیدکنندگان شناخت بیشتری از نیازهای کنونی در جهان داشته باشند.

"احمد صادقی " روز یکشنبه در مراسم گشایش "سومین نمایشگاه توانمندیهای تولید و عرضه فرش دستباف ایران " با بیان اینکه بازار جهانی در زمان حاضر کمتر به دنبال تهیه فرش سنتی است ، افزود: خروج از این بحران نیازمند برنامه ریزی دقیق است.

سومین نمایشگاه توانمندیهای تولید و عرضه فرش دستباف ایران از امروز ( یکشنبه) به مدت یک هفته در محل دایمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران دایر است.

صادقی با اشاره به هشت سال دوران دفاع مقدس گفت : وضعیت ایجاد شده در این دوران باعث شد تا کشورهای چین ، هند ، نپال و پاکستان به عنوان رقبای ایران در عرصه تولید فرش دستباف از فرصت فراهم شده به نفع خود استفاده کنند.

وی در ادامه افزود: ضعف مدیریت نیز باعث شد تا تمام نقشه‌های فرش ایرانی به سایر کشورها راه پیدا کند و این نقشه‌ها در قالب فرش خارجی در دیگر کشورها معامله شود.

رییس اتحادیه صنف فرش فروشان گفت: هم اکنون می‌توان با بهره‌مندی از شرایط مناسب کشور و تشریک مساعی دست اندرکاران صنعت فرش دستباف ، جایگاه فرش ایرانی را به طور جدی تقویت کرد.

وی معتقد است:نبض فرش دستباف جهان در دست صهیونیست‌ها است و آنها برای سالهای 2006 تا 2008 میلادی مد فرش را انتخاب می‌کنند و به دنبال آن رنگ - های مورد نظر نیز تولید می‌شود.

صادقی سپس آشنایی با مسایل روز را یکی از مهمترین وظایف دست اندرکاران فرش برای خروج از این وضعیت دانست و خواستار برگزاری نشست‌هایی مشترک با اتحادیه صادرکنندگان فرش برای خروج از این بحران شد.

وی با تاکید بر این موضوع که سومین نمایشگاه فرش به عنوان محلی مناسب برای آشنایی و ارتباط بیشتر میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است ، خواستار رعایت احترام حقوق خریداران ، ارایه فاکتور به خریداران و درج تمامی مشخصات فرش از جمله قیمت از سوی فروشندگان شد.

رییس اتحادیه صنف فرش فروشان در پایان با استقبال از راه‌اندازی هیات حل اختلاف برای رسیدگی به مسائل احتمالی فروشندگان و خریداران ابراز امیدواری کرد: شرایط به گونه‌ای باشد که کوچکترین مساله‌ای برای رسیدگی مطرح نشود.
منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج