English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 احداث نمایشگاه جدید بین‌المللی تهران، فروردین 85 آغاز می‌شود
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۹ اسفند ۱۳۸۴
شهردار تهران گفت: احداث نمایشگاه جدید بین‌المللی تهران، فروردین 85 در جنوب شرقی پایتخت آغاز می‌شود.

محمدباقر قالیباف دوشنبه شب در جلسه پرسش و پاسخ با سفرا و نمایندگان بیش از 50 کشور دنیا در تهران در پاسخ به پرسش یکی از سفرا درخصوص سرنوشت نمایشگاه بین‌المللی تهران، وجود این نمایشگاه را در پایتخت بسیار ضروری دانست.

وی گفت: نمایشگاه بین‌المللی تهران یکی از فرصت‌های خوب اقتصادی شهر و کشور ماست و نقش مهمی در مراودات اقتصادی محلی و بین‌المللی دارد، اما همانطور که ازسوی برخی سفرا اشاره شد، یکی از مهم‌ترین مشکلات تهران ترافیک سنگین است که وجود نمایشگاه در شهر، بر سنگینی آن می‌افزاید.

شهردار تهران با بیان اینکه محل کنونی نمایشگاه مشکلات ترافیکی و زیست محیطی زیادی را به همراه دارد، افزود: مکان جدید نمایشگاه‌طبق مصوبه شورای اسلامی شهر در مسیر فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) طراحی شده و به‌این مکان منتقل خواهد شد.

قالیباف ادامه داد: فاز صفر و یک و سرمایه‌گذار نمایشگاه جدید تهران آماده شده و عملیات اجرایی احداث آن از فروردین سال آینده آغاز می‌شود.

وی مدت احداث نمایشگاه بین‌المللی تهران را دو سال اعلام و خاطرنشان کرد: با احداث نمایشگاه جدید، هم فرصت‌های اقتصادی در تهران حفظ شده و هم مشکلات ترافیکی و زیست محیطی برطرف خواهد شد.

شهردار تهران در پاسخ به پرسش یکی دیگر از سفرا درباره برنامه‌های شهرداری برای حل مشکل ترافیک، اظهار داشت: مشکل ترافیک تهران پیش از آنکه مربوط به مسائل زیرساختی و ظرفیت‌ها باشد، به فرهنگ رانندگی و ترافیک در شهر بر می‌گردد.

قالیباف یادآور شد: مهم‌ترین موضوع که امروز باید مورد توجه شهروندان و مسئولان باشد، ارتقای فرهنگ رانندگی و ترافیک در شهر است تا بتوان به حل مشکلات شهر امیدوار بود.

وی به حضور خود در فرماندهی پلیس کشور اشاره و تاکید کرد: با برنامه ریزی می‌توان مشکلات فرهنگی ترافیک را برطرف کرد.

وی گفت: تا دو سه سال پیش، بستن کمربند ایمنی در شهرها معنا نداشت اما با برنامه‌ریزی پلیس، امروز همه بستن کمربند ایمنی را ضروری می‌دانند.

شهردار تهران با تاکید برضرورت توسعه حمل ونقل عمومی برای کاهش مشکلات ترافیکی تهران، خاطرنشان کرد: شهروندان باید در ترددهای شخصی قدرت انتخاب میان حمل ونقل عمومی و خودروی شخصی داشته باشند که امیدواریم بتوانیم این قدرت را در شهر ایجاد کنیم.

وی ابرازامیدواری کرد، شهرداری تهران با استفاده از تجارب کشورهای اسلامی و اروپایی، بتواند در کمترین زمان ممکن تحول عمیق در حمل ونقل عمومی ایجاد کند.

قالیباف با بیان اینکه اصلاح آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی از سوی مجلس شورای اسلامی درحال بررسی است، گفت: با اصلاح این آئین نامه تحولاتی در حمل و نقل درون شهری تهران به وجود خواهد آمد.

سفیر ترکمنستان در تهران درخصوص برنامه شهرداری برای آئین چهارشنبه سوری و عید نوروز سوال کرد، قالیباف پاسخ داد: شهرداری به آئین‌های ملی احترام و توجه خاص دارد و برای چهارشنبه‌سوری نیز مکان‌هایی در شهر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: آغاز سال جدید مقارن با اربعین حسینی شده و شهرداری تهران برای پاسداشت فرهنگ اسلامی برنامه‌های خاصی را به اجرا درمی‌آورد.

یکی دیگر از سفرای حاضر دراین جلسه به خطرپذیری تهران درمقابل زلزله اشاره کرد و جویای برنامه‌های شهرداری تهران شد.

شهردار تهران گفت: ایران جزو شش کشور اول دنیا در خطرپذیری در مقابل زلزله است و خطر زلزله و خسارات و تلفات آن همواره برای مردم و مسئولان وجود دارد.

قالیباف اظهار داشت: در زمینه پیشگیری از زمین لرزه، مطالعات کارشناسی دقیق صورت گرفته و تصمیم‌هایی نیز اتخاذ شده است.

وی افزود: در بحث استانداردسازی ساخت وساز، همکاری‌های بسیاری از سوی روسیه و ژاپن باایران صورت گرفته و درحال حاضر استانداردهای ایمنی درساخت و سازهای تهران رعایت می‌شود.

به گفته شهردار تهران، آموزش‌های امداد و نجات به شهروندان نیز در سطح کشور پیگیری می‌شود تا خسارات وتلفات ناشی از وقوع زمین لرزه‌به‌حداقل برسد.

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج