English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 حضور ایران در نمایشگاههای خارجی در سال جاری دو برابر می‌شود
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۱ فروردین ۱۳۸۵
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران از افزایش بیش از دو برابری حضور ایران نسبت به سال گذشته در نمایشگاههای تخصصی و اختصاصی در خارج از کشور خبر داد.

دکتر "سیدحمید قوام شهیدی"، روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امسال در 16 نمایشگاه بین‌المللی صادراتی مشارکت می‌کند، افزود: کشورمان سال گذشته در هفت نمایشگاه خارجی شرکت کرد.

وی ادامه داد: رومانی، الجزایر، آلمان، فرانسه، ایتالیا، امارات متحده عربی، هندوستان، سوریه و ... از جمله کشورهایی هستند که تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی محصولات خود را در نمایشگاههای آنها عرضه می‌کنند.

امسال نیز جمهوری اسلامی ایران در کشورهای عربستان و لبنان نمایشگاه اختصاصی برگزار می‌کند.

قوام شهیدی، بر نقش ویژه شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در توسعه مناسبات تجاری میان کشورها تاکید کرد و افزود: حضور بیشتر ایران در نمایشگاههای خارجی علاوه بر تقویت توسعه صادرات غیرنفتی، منجر به یافتن بازارهای جدید هدف می‌شود.

وی همچنین گفت: شرکت سهامی نمایشگاهها به عنوان یکی از مجریان سیاست‌های وزارت بازرگانی در کنار سازمان توسعه تجارت ایران با پرداخت یارانه برای کاهش هزینه از شرکت‌کنندگان در نمایشگاههای خارج از کشور حمایت می‌کند.

به اعتقاد مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، یکی از مهمترین وظایف شرکت سهامی نمایشگاهها استفاده از منابع و امکانات آن برای معرفی کالاهای صادراتی و دستیابی به بازارهای جدید و گسترش بازارهای موجود است که با حضور بین‌المللی بسیاری از این هدفها محقق می‌شود.

وی با استناد به سخنان اخیر رییس جمهوری در جمع مسئولان وزارت بازرگانی و تاکید ایشان مبنی بر افزایش حضور نمایشگاهی ایران در سایر کشورها، گفت:
حضور ایران در نمایشگاههای خارجی علاوه براینکه خریدار و فروشنده را در مکانی نمایشگاهی در مواجهه موثر و مثبت به صورت چهره به چهره قرار می‌دهد خود به خود زمینه انعقاد قراردادهای تجاری را فراهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران افزود:
مبادله اطلاعات و فناوری میان شرکتهای داخلی و خارجی از دیگر نتایج حضور بیشتر ایران در نمایشگاههای خارجی است.

وی ادامه داد: سال گذشته 37 نمایشگاه بین‌المللی در محل دایمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار شد که در آنها 10 هزار شرکت داخلی و دو هزار و 300 شرکت خارجی حضور یافتند.

قوام شهیدی در پایان گفت: فضای اختصاص یافته به نمایشگاهها در مجموع 800 هزار مترمربع بود.


منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج