English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 وزیر نفت، مهمترین چالش نفت و گاز کشور را سرمایه‌گذاری دانست
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۳۱ فروردین ۱۳۸۵
وزیر نفت، مهمترین چالش پیش روی صنعت نفت و گاز کشور را مساله سرمایه گذاری دانست.

"سیدکاظم وزیر هامانه" روز پنجشنبه در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به این چالش، اظهار امیدواری کرد: وزارت نفت با پشتوانه حمایت‌های دولت و مجلس بتواند زمینه جذب و تامین سرمایه لازم را هرچه سریعتر فراهم کند.

وی افزود: نمایشگاه حاضر نماد توان شرکتهای داخلی و علاقه‌مندی شرکتهای خارجی برای حضور فعال در پروژه‌های صنعت نفت و گاز کشور است و در چنین شرایطی تامین نیازهای سرمایه‌ای همان نیروی محرکه‌ای است که صنعت نفت به‌آن نیاز دارد.

هامانه، ضمن ابراز خرسندی از رونق فزاینده نمایشگاه‌های سالانه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی در کشور، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاهی با این ابعاد کمی و کیفی، امتیاز ویژه‌ای است که از میان کشورهای صادرکننده نفت شاید تنها ایران از آن برخوردار است.

وی با تشریح توانمندیها و شرایط ویژه ایران در صنعت نفت، خاطرنشان کرد:
پتانسیل‌های موجود در کشور از نظر منابع طبیعی متنوع و نیروهای انسانی زبده، امکان حضور موثر صنعتگران داخلی را در صنایع نفت و گاز همپای صنایع بزرگ بین‌المللی فراهم کرده است.

وی تاکید کرد: وجود فضای رقابت میان شرکتهای بین‌المللی برای مشارکت در پروژه‌های نفت و گاز کشور و نبود وضعیت انحصاری در این بخش سبب استقبال کشورهای مختلف از فعالیت در صنعت نفت و گاز کشور می‌شود.

هامانه درباره فرصت‌هایی که‌نمایشگاه سالانه نفت،گاز وپتروشیمی در اختیار شرکت‌های داخلی فعال در صنعت نفت قرار می‌دهد، گفت: این شرکت‌ها می‌توانند توانمندی‌های خود را به شرکت‌های خارجی عرضه کنند و با توجه به پایین‌تر بودن قیمت تمام شده کالا و خدمات در شرکتهای داخلی زمینه مشارکت با شرکای ایرانی را در خارج از کشور نیز فراهم کنند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: متخصصان داخلی در نمایشگاه یازدهم در گفت و گو با متخصصان بین‌المللی و در دیدار از آخرین دستاوردهای صنعت نفت جهان بر سطح علمی و فنی فعالتی‌های خود بیافزایند.

براساس این گزارش، 490 شرکت از 28 کشور دنیا در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی که تا سوم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت، شرکت خواهند کرد.

بیشترین تعداد شرکتهای خارجی شرکت‌کننده دراین نمایشگاه مربوط به آلمان با 87 شرکت، انگلیس با 72 شرکت و ایتالیا با 34 شرکت است.
منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج