English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 ضعف بازاریابی مهمترین مشکل سنگ ایران در جهان است
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۵
یک کارشناس صنعت سنگ، مهمترین مشکل فروش سنگ ایران را در جهان، "ضعف بازاریابی" دانست و برای رفع آن، خواهان ایجاد یک بخش ویژه سنگ ایران در نمایشگاههای بین‌المللی شد.

"هادی ولیان" مدیر عامل شرکت سنگ "استوان سپند" (اسکو) که برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی سنگ به مادرید پایتخت اسپانیا سفر کرده بود، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ایران دارای مرغوب‌ترین سنگ‌های تزیینی و ساختمانی در جهان است و کیفیت محصولات آن از کشورهای معروفی همچون ایتالیا و ترکیه نیز بالاتر است، اما ضعف بازاریابی موجب شده است کسی محصولات ایرانی را نشناسد.

وی در این زمینه از عدم حمایت موثر دولت از بازاریابی بخش سنگ انتقاد کرد و خواستار آن شد که همچون سایر کشورها، دولت ایران نیز از تبلیغات به شیوه‌های گوناگون برای معرفی محصولات ایرانی در جهان حمایت کند.

این متخصص صنعت سنگ خاطرنشان کرد: رقبای ایران نمی‌خواهند تا سنگ ایران در بازارهای جهانی سربرآورد وصاحبان این صنعت در ایران نیز قدرت هزینه‌های چند ده هزار دلاری برای شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی برای معرفی خود را ندارند.

ولیان در این زمینه به حضور دو شرکت ایرانی در نمایشگاه سنگ اسپانیا اشاره کرد و گفت: این حضور ضعیف در قبال تبلیغات گسترده و مشارکت انبوه شرکت‌های خارجی همچون ترکیه و ایتالیا مانع از معرفی موثر سنگ ایران به مشتریان خارجی می‌شود.

مدیر عامل شرکت اسکو گفت: دولت‌های دیگر با حمایت از شرکت‌های خود، پاویون اختصاصی با پرچم و نام کشور خویش در نمایشگاه دارند که این خود یک تبلیغ بسیار مهم برای صنعت کشورشان است.

ولیان با تاکید بر لزوم حضور گسترده ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی همچون نمایشگاه سنگ مادرید افزود: باید دانست که بازار اروپا یکی از مهمترین بازارهای سنگ‌های مرمر و تراورتینا در جهان به شمار می‌رود و چنین محصولاتی در جهان از این بازارها به سایر کشورها مانند آمریکا صادر می‌شود.

نمایشگاه سنگ مادرید موسوم به "پییدرا" هر دو سال یکبار در پایتخت اسپانیا برگزار می‌شود.

در نمایشگاه امسال 31 کشور در فضایی معادل 64 هزار و 800 متر مربع محصولات و خدمات خود را در زمینه سنگ‌های ساختمانی و تزئینی معرفی کردند.

این نمایشگاه یکشنبه گذشته پس از پنج روز فعالیت به کار خود پایان داد.


منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج