English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی بیشترین تنوع صنایع دستی را دارد
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۶ خرداد ۱۳۸۵
مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی استانبول - بخش خصوصی (ITF) در بازدید از نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران گفت:ایران به‌لحاظ موقعیت جغرافیایی، بیشترین میزان تنوع صنایع دستی را در جهان دارد.

"فرهان آدام " روز جمعه در جریان دیدار از نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران به خبرنگار ایرنا گفت: وجود اشتراک فراوان فرهنگی و تمدن ایرانیها و ترکها، سبب تشویق من برای دیدار از این نمایشگاه صنایع دستی شد.

وی در ادامه افزود: تاکنون از نمایشگاههای زیادی در جهان دیدن کرده‌ام ، اما نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران به لحاظ تنوع تولیدات و آثار هنری فراوان، نشان از قدمت فرهنگ و تمدن در این کشور دارد.

آدام افزود: در نظر دارم برای همکاری در امور نمایشگاهی با ایران ، نمایندگی دفتر نمایشگاه بین‌المللی استانبول (ITF) را در ایران دایر کنم که طرف ایرانی یا به عبارتی شریک تجاری خود را یافته‌ام. وی توضیح بیشتری در این خصوص ارایه نکرد.

وی سپس گفت: یکی دیگر از اهداف من برای بازدید از این نمایشگاه صنایع دستی ، دعوت از هنرمندان و فعالان صنایع دستی ایران به ترکیه بود که به دلیل آشنا نبودن اغلب غرفه‌داران به زبانهای انگلیسی و یا ترکی، تاکنون موفق نشده‌ام تا با کسی وارد مذاکره شوم.

آدام تاکید کرد،در اینگونه نمایشگاهها حضور مشاوران و راهنمایان آشنا با زبان می‌تواند زمینه‌ساز مذاکره بین تولیدکنندگان و هنرمندان ایرانی با دیدارکنندگان خارجی شود.

وی با بیان اینکه صنایع دستی معرف فرهنگ کشورها است ،افزود: این طبیعی است که صنایع دستی کشورها با یکدیگر متفاوت باشد، اما از نظر موقعیت جغرافیایی ایران دربهترین شرایط قرار دارد از این رو بیشترین تنوع را در تولیدات صنایع دستی جهان به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: ایران در یک منطقه استراتژیک واقع شده ، از این رو صنایع دستی آن نیز برگرفته از مناطق عربی، مدیترانه‌ای و آسیایی است .به عبارت دیگر ایران پل ارتباطی بین این سه منطقه است.

آدام با بیان اینکه در کشور ترکیه ، صنایع دستی زیر نظر وزارت جهانگردی است، ارتباط صنایع دستی با گردشگری را کاملا وابسته به هم دانست.

یادآور می‌شود: "فرهان آدام" با طرح سووالاتی از مسئولان نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران، در خصوص تعداد غرفه‌ها، تنوع تولیدات، مساحت نمایشگاه، وابسته بودن صنایع دستی به کدام وزارتخانه و همچنین اطلاعاتی در مورد برگزاری نمایشگاههای قبلی صنایع دستی کسب کرد.

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب