English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و شیرینی و شکلات در مشهد برپا شد
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۶ مرداد ۱۳۸۵
نخستین نمایشگاه شیرینی، شکلات و صنایع وابسته و هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، کشاورزی و دامی(اگروفود) عصر روز پنجشنبه طی مراسمی در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد گشایش یافت.

معاون توسعه و صنایع روستایی وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی و کاهش ضایعات را از جمله ضروریات بخش کشاورزی در ایران دانست.

محسن موحدیان افزود: سالانه 7/18 درصد محصولات بخش کشاورزی به دلیل نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی مناسب و کافی در فرآیند تولید از گردونه مصرف خارج می‌شود.

وی گفت: این رقم 15 میلیون تن از مجموع تولید محصولات کشاورزی را به خود اختصاص می‌دهد و بطور میانگین ارزش هر کیلوگرم از این محصولات که از گردونه مصرف خارج می‌شوند هزار و550 ریال است.

او افزود: با توجه به این معضل سالانه 23 هزار و 500 میلیارد ریال از کل تولید محصولات بخش کشاورزی را ضایعات تشکیل می‌دهد.

وی گفت: بر اساس برنامه چهارم توسعه مجموع تولید سالانه محصولات کشاورزی در سطح کشور از 85 میلیون تن فعلی باید به 120 میلیون تن افزایش یابد.

او افزود: همچنین تا پایان این برنامه میزان فرآورده‌های خام کشاورزی که به واحدهای تولیدی ارسال می‌شود از 24 میلیون تن فعلی باید به 42 میلیون تن و محصولات فرآوری شده از 14 میلیون تن فعلی به 24 میلیون تن افزایش یابد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: هم‌اکنون در بخش صنایع غذایی این استان سه هزار و 218 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

محمد اسماعیل‌نیا افزود: این رقم 22 درصد مجموع سرمایه‌گذاری بخش صنعت را در خراسان رضوی تشکیل می‌دهد.

وی گفت: اشتغال فعلی بخش صنایع غذایی خراسان رضوی 22 هزار و 152 نفر است و 25 درصد اشتغال موجود بخش صنعت این استان مربوط به بخش صنایع غذایی می‌باشد.

او افزود: همچنین سهم صادرات صنایع غذایی این استان 120 میلیون دلار بوده و 9/27 درصد سهم صادرات بخش صنایع آن مربوط به صنایع غذایی است.

معاون نمایشگاه بین‌المللی مشهد هم گفت: 171 شرکت داخلی و نمایندگیهایی از ایتالیا، آلمان، ژاپن، انگلستان، فرانسه و اتریش در دو نمایشگاه صنایع غذایی، کشاورزی و دامی و شیرینی و شکلات حضور دارند.

شهریار آل شیخ افزود: شرکت‌کنندگان در این نمایشگاهها محصولات و توان خود را در فضایی به وسعت 10 هزار متر مربع در معرض دید عموم قرار داده‌اند.

نخستین نمایشگاه شیرینی، شکلات و صنایع وابسته و هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، کشاورزی و دامی موسوم به "اگروفود" تا روز نهم امرداد ماه جاری در مشهد دایر است.

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج