English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 پانزدهمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش برگزار می شود
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۳۰ مرداد ۱۳۸۵
پانزدهمین نمایشگاه تخصصی - صادراتی بزرگ فرش دستباف ایران از اول شهریور ماه 85 به مدت یک هفته در محل دایمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

مدیر عامل شرکت سهامی فرش ایران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: نمایشگاه در فضایی به وسعت 36 هزارمترمربع و در 15 سالن سر پوشیده و فضای باز در محل دایمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران برپا می‌شود.

به گزارش ایرنا ، "سیدجلال‌الدین بصام" با بیان اینکه نمایشگاه فرش نقش مهمی در معرفی فرش دستباف کشور دارد ، تصریح کرد: تاکنون حضور 300 غرفه در نمایشگاه قطعی شده است .

وی سپس به مقایسه میزان صادرات فرش دستباف در سه سال گذشته پرداخت و گفت : ارزش صادرات فرش دستباف در سال گذشته میلادی نسبت به دو سال قبل از آن کاهش یافته است.

بصام درباره صادرات فرش دستباف ایران گفت :ارزش صادرات فرش دستباف در سال 2003 میلادی 507 میلیون دلار ، 2004 میلادی 536 میلیون دلار و 2005 میلادی 447 میلیون دلار بوده است .

وی درآمد جهانی از محل فرش دستباف را در سال 2003 یک میلیارد و 283 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: این مبادلات در سال 2004 میلادی با کاهش 70 میلیون دلاری مواجه شد و به یک میلیارد و 213 میلیون دلار رسید .

بصام همچنین در خصوص نمایشگاه فرش گفت : ایجاد ارتباط مناسب بین تولیدکنندگان، خریداران و مصرف‌کنندگان ، آگاهی یافتن از دیدگاهها و سلایق مصرف‌کنندگان و فراهم کردن فضای علم و تحقیق درعرصه فرش دستباف از مهمترین اهداف برگزاری نمایشگاه است .

وی گفت: برپایی کارگاه آموزشی ویژه دانشجویان، دعوت از مشاغل مرتبط با فرش شامل طراحان، رفوگران، رنگرزها، تولیدکنندگان مواد اولیه، تجار پشم و ناشران کتاب و صنایع دستی زیرانداز مرتبط با فرش از برنامه‌های نمایشگاه است.

مدیرعامل شرکت سهامی فرش افزود: در نمایشگاه امسال سالنها یا غرفه‌های خاص با طراحی جدید برای مشاغل مرتبط با فرش ایجاد می‌شود و تلاش خواهد شد تا هر سالن به تولیدکنندگان یک استان یا شهر ، اختصاص یابد.

بصام سپس از دعوت شرکت سهامی فرش ایران از تجار ایرانی و غیر ایرانی برای بازدید از نمایشگاه خبر داد و گفت: تعدادی از واردکنندگان عمده فرش دستباف ایران از کشورهای مختلف از نمایشگاه دیدن می‌کنند.

به گفته مدیرعامل شرکت سهامی فرش ایران، 100 گردشگر خارجی نیز برای بازدید از نمایشگاه و نقاط دیدنی ایران دعوت شده‌اند.

وی تاکید کرد، نمایشگاه فرش امسال تمام فرشها و قالیها را تحت پوشش قرار می‌دهد و علاوه بر اینها جاجیم، ورنی و انواع زیراندازهای غیرپرزدار به تماشای عموم مردم گذاشته می‌شود.

بصام همچنین در خصوص تبلیغات فرش دستباف ایرانی در خارج گفت: هم اکنون تبلیغات فرش دستباف در شبکه خبری "یورونیوز" اروپا و سه شبکه برون مرزی "جام جم " انجام می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد تا تبلیغ فرش دستباف از سال آینده در شبکه‌های عربی حاشیه خلیج فارس نیز آغاز شود .

بصام حضور تعدادی از قالیبافان با دارقالی برای اجرای زنده بافت عشایری ، حضور شرکتهای نرم‌افزاری طراح قالی، معرفی نرم‌افزارهای فروش فرش، برپایی کارگاههای آموزشی و ارایه روشهای انتخاب فرش مناسب و نگهداری آن برای خریداران را از دیگر بخشهای نمایشگاه عنوان کرد.

پانزدهمین نمایشگاه تخصصی صادراتی فرش دستباف ایران با مشارکت شرکت سهامی فرش ایران، مرکز ملی فرش، شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی تهران ، اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف، اتحادیه تعاونیهای فرش دستباف روستایی و اتحادیه تعاونیهای تولیدی فرش دستباف ، برگزار می‌شود.

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب