English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 تاکید استاد فرشچیان بر حفظ هویت نقاشی ایران
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۳ شهریور ۱۳۸۵
استاد محمود فرشچیان ضمن تاکید بر اهمیت حفظ هویت نقاشی ایرانی گفت: نقاشی در شرایط حاضر برای جهانگیر شدن بایستی ضمن نوآوری، در اعماق گذشته و سنت و فرهنگ ریشه داشته باشد.

استاد فرشچیان برای حضور درنمایشگاه تابلو فرش‌هایی که براساس نقاشی‌های وی بافته شده است و نیز معرفی جلد سوم مجموعه آثارش روز پنجشنبه وارد ژاپن شد.

وی روزجمعه درگفت وگو باخبرنگار"ایرنا" در توکیو، عنوان کرد: ماندگاری هنرهای نقاشی در برخی از کشورهای جهان چون چین، این است که ریشه در اعماق گذشته و سنت‌های آن دارد.

استاد فرشچیان افزود: هنر ایرانی دارای عمق زیاد است و در زمینه نقاشی برخورداراز یک عرفان و یک فلسفه عمیق است که آن را از نقاشی کشورهای دیگر حتی کشوری چون چین و هند که برخورداراز یک تمدن و فرهنگ غنی هستند،متمایز می‌سازد.

وی اضافه کرد: نقاشی ایرانی ده هزار سال قدمت دارد و هم اینک در موزه پاریس کوزه‌ای ایرانی با قدمت 5 هزار ساله نگهداری می‌شود که نقاشی روی آن الهام بخش بسیاری از نقاشان فرانسوی بوده است.

استاد فرشچیان افزود: نبایستی و نباید ازآنچه که داریم منفک شویم ضمن اینکه در صورت نوآوری و تلفیق بایستی اصالت نقاشی ایرانی را حفظ کنیم.

وی گفت: در رژیم گذشته بدلیل غلبه فرهنگ غربی، هنر ایرانی بتدریج از اصالت خودش دور شد و این در حالی است که هنر ایران وقتی می‌تواند در دنیا مطرح شود که ضمن نوآوری و گرفتن اندیشه‌های جدید از سنت‌های اصیل ایرانی دور نباشد.

استاد فرشچیان عنوان کرد: من برای پیدا کردن راهم فراز و فرود زیادی پشت سر گذاشتم و سال‌های متمادی در موزه‌های مختلف جهان می‌گشتم تا راهی بیابم که ضمن نوین بودن ، هویت ایرانی خودم را از دست ندهم.

استاد فرشچیان همچنین ضمن تاکید براهمیت نقش هنرازجمله نقاشی در نزدیک ساختن ملت‌ها به یکدیگر گفت که هنر می‌تواند نقش یک رسول میان تمام فرهنگ‌ها عمل کند و سبب نزدیکی قلوب ملت‌ها به یکدیگر شود.

وی همچنین درباره جلد سوم کتابش که شامل مجموعه آثارش می‌باشد، گفت: این برای اولین بار است که این کتاب در ژاپن به نمایش گذاشته می‌شود.

استاد فرشچیان بااشاره به تلاش چهارماهه‌اش درایتالیا برای چاپ این کتاب نفیس عنوان کردکه 12 نفر از منتقدان و هنرشناسان مشهور جهان در مقدمه این کتاب مطلب نوشته‌اند و من آن را نیزبه همه نیک اندیشان جهان اهدا کرده‌ام.

استاد فرشچیان همچنین به افزایش طرفداران سبک مینیاتور درایران اشاره کرد و گفت که طرح‌ها ونقاشی ارایه شده در این کتاب بنحوی است که دانشجویان و علاقه‌مندان به این هنر و سبک می‌توانند استفاده لازم را برده و سرمشق بگیرند.

استاد فرشچیان که برای باردوم به ژاپن سفرمی‌کند روز جمعه از دانشگاه هنرهای عالی و موسیقی توکیو دیدار کرد .

وی در جریان این دیدار با اساتید این دانشگاه درباره هنر و بویژه هنر نقاشی گفت وگو کرد.

استاد فرشچیان قرار است در نمایشگاه دو روزه تابلو فرش‌ها که از سوی شرکت پرشین ورد در محل سفارت ایران برگزار می‌شود ، حضور یابد.

وی در جریان این نمایشگاه که روز شنبه گشایش می‌یابد، جلد سوم مجموعه آثار نقاشی‌اش که با همکاری سازمان یونسکو به چاپ رسیده را عرضه خواهد کرد.

محسن منافی رییس شرکت پرشین ورلد "persian World" نیز در گفت وگو با خبرنگار "ایرنا" درباره این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه 42 قطعه تابلو فرش به نمایش گذاشته شده است.

منافی گفت: در این نمایشگاه تنها تابلو فرش‌هایی که طرح آنها متعلق به استاد فرشچیان بوده به نمایش گذاشته شده است.

منبع : ایرنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب