English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 درهای نمایشگاه کتاب فرانکفورت امروز بسته می‌شود
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۲ مهر ۱۳۸۶
پنجاه و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بعد از 5 روز فعالیت و برگزاری میزگردهای متعددی درباره «راهبردهای تجاری نشر دیجیتال»، «کتاب‌های الکترونیکی» و «کپی‌رایت» امروز به کار خود پایان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت که روز سه‌شنبه 17 مهر با حضور وزیر دارایی و فرهنگ آلمان، رییس جمهور کاتالان، رییس نمایشگاه، رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان و جمع کثیری از غرفه داران شرکت‌کننده افتتاح شده بود امروز 22 مهر ماه بعد از 5 روز به کار خود پایان می‌دهد.
در افتتاحیه این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه جهان محسوب می‌شود «یورگن بوس»، رییس نمایشگاه گفت: وقتی درهای نمایشگاه باز می شود شما شاهد حضور 7 هزار و 448 غرفه‌دار از 108 کشور جهان خواهید بود که در مکانی به مساحت172 هزار متر مربع گردهم آمده‌اند تا 400 هزار محصول خود را به معرض نمایش بگذارند. این بزرگترین و مهمترین مکان واحدی است که در آن تجربیات علمی و تخصصی ، فرهنگی ، اجتماعی در کنار یکدیگر به عموم بازدید کنندگان عرضه می‌شود.
یکی از ویژگی‌های امسال نمایشگاه کتاب فرانکفورت توجه ویژه به دیجیتالی شدن بازار نشر در کنار نقش سیاسی این نمایشگاه بود.
مسؤلان نمایشگاه معتقد هستند که در عصر دیجیتالی ، کتاب تنها یکی از وسایل نشر آرا و اندیشه‌ها است که نه تنها از دید تجاری بلکه از دید سیاسی نیز مورد توجه است.
دیجیتالی شدن یکی از مباحثی است که بیش از پیش زمان آن فرا رسیده است که صنعت چاپ با تغییر بازار مواجه شود و کتاب‌های صوتی از پیشگامان این فرایند بوده‌اند.
محورهای دیگری که نمایشگاه امسال از روز اول نمایشگاه به بحث درباره آن‌ها پرداخت «راهبردهای تجاری نشر دیجیتال» ، «کتاب‌های الکترونیکی»، «جستجوی آنلاین»، «سکوهای آنلاین گوگل» و «آمازون» و «کپی‌رایت» بودند.
اخبار مربوط به نمایشگاه کتاب امسال فرانکفورت را 11 هزار نماینده از رسانه‌های مختلف سراسر جهان پوشش خبری می‌دادند و مسؤلان نمایشگاه می‌خواستند با استفاده از این موقعیت در کنار ارتقای سطح سواد و کتابخوانی، مباحثی همچون گفت‌وگوی فرهنگ‌ها به جای تردد فرهنگ‌ها و نیز آزادی بیان به جای سانسور و حمایت از نویسندگان را در کانون برنامه‌های خود قرار دهند.
در این نمایشگاه 5 روزه 22 نماینده از ایران در قالب 15 غرفه شرکت کرده بود.
اتحادیه تعاونی ناشران ایران که سرپرستی اکثر نماینده‌های ایرانی را به عهده داشت در 2 سالن 5 و 3 در حوزه‌های تاریخ، دین، ادبیات، هنر ،نشر دانشگاهی و کودک به معرفی آثار ایرانی پرداخت.
همچنین موسسه خانه کتاب، به عنوان تنها نماینده ایران در حوزه اطلاع‌رسانی صنعت نشر کشور، به اطلاع‌رسانی 20 ساله نشر کشور به بازدیدکنندگان پرداخت.
مهمان ویژه امسال نمایشگاه، منطقه کاتالان در اسپانیا بود و سال دیگر قرار است کشور ترکیه میهمان این نمایشگاه باشد.
منبع : خبرگزاری فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج