English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 «مریم زندی» آثارش را به صورت تک‌نسخه‌ای عرضه می کند
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۱۸ آبان ۱۳۸۶
«مریم زندی» درتازه‌ترین نمایشگاه خود که پس از 10 سال برگزار کرده است، آثارش را به صورت تک نسخه‌ای و غیرقابل تکثیر به فروش می‌رساند.

مریم زندی هنرمند عکاس در گفت و گو با خبرنگار تجسمی فارس درباره برپایی این نمایشگاه و فروش آثارش گفت: در این نمایشگاه حدود 35 قطعه عکس به نمایش گذاشته شده است که بیشتر آثارم نیز تنها با یک چاپ و به صورت تک‌نسخه‌ای به فروش گذاشته‌ شده است تا به این ترتیب عکس نیز قیمت واقعی یک اثر هنری را داشته باشد.
وی با اشاره به خاصیت تکثیرپذیری عکس و تأثیر منفی آن بر کاهش قیمت واقعی عکس، گفت: تلاشم این است که با ترویج این مهم در میان دیگر عکاسان، روزی برسد که عکس نیز ارزش واقعی خود را بازیابد و مثل یک اثر هنری با آن برخورد شود و کسی که آن را می‌خرد مطمئن باشد که این اثر در آینده تکثیر نخواهد شد.
زندی با بیان این که لازمه این مهم، همت خود عکاسان است افزود: بسیاری از عکاسان معروف دنیا هم از یک فریم تنها یک عکس چاپ می‌کنند و من هم سعی دارم که این مسأله در میان عکاسان ایرانی هم رواج پیدا کند و عکاسان با چاپ تنها یک عکس از هر فریم، این اعتماد را به خریداران آثارشان بدهند که این اثر متعلق به خریدار آن است و در آینده تکثیر نخواهد شد.
وی افزود:اگر همه عکاسان چنین اعتمادی را در میان خریداران عکس به وجود آورند، ‌می‌توان امیدوار بود که عکس نیز همانند یک اثر هنری از قیمت واقعی خود برخوردار شود.
زندی درباره استفاده غیرقانونی و بدون اجازه از آثار عکاسان هم گفت: حدود 15 سال است که با این مسئله مقابله می‌کنم و اگر کسی من را بشناسد، بدون اجازه قبلی از آثارم استفاده نخواهد کرد چرا که همانند گذشته شکایت خواهم کرد و حقوق معنوی و مادی اثرم را مطالبه خواهم کرد.
وی با بیان این که حل مسئله کپی رایت و استفاده بدون اجازه و ذکر نام عکاسان به همت و توجه خود عکاسان بستگی دارد ادامه داد: تا 10 سال پیش به راحتی و بدون اجازه از آثارعکاسان استفاده می‌شد و اگر چه هنوز هم گاهی عکس‌ها بدون ذکر نام و اجازه عکاس مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی باید بدانیم که با همت و پافشاری عکاسان برای رعایت حقوق مادی و معنوی خود این مسأله به مرور جا خواهد افتاد و همگان متوجه می‌شوند که هرعکسی عکاسی دارد.
مریم زندی، دانش‌آموخته رشته حقوق و علوم سیاسی در دانشگاه تهران است و تاکنون مجموعه‌های «ترکمن و صحرا»، تک‌چهره نویسندگان در کتاب آنتولوژی داستان‌نویسی‌ ایران، مجموعه چهره‌ها در سه جلد، سیمایی از ادبیات معاصر ‌ایران، سیمایی از نقاشان معاصر ‌ایران و سیمایی از هنرمندان سینما و تئاتر معاصر‌ ایران از آثار او منتشر شده است.
نمایشگاه تازه‌ترین آثار مریم زندی از امروز تا 28 دی ماه در نگارخانه دی واقع در نیاوران،پایین‌تر از فرهنگسرای نیاوران،ابتدای پاسداران،تنگستان چهارم،کوچه ناز،بن‌بست ترانه، پلاک 3 برپاست.
به گزارش خبرنگار تجسمی فارس، در این نمایشگاه حدود 35 قطعه عکس جدید از آثار دیده نشده مریم زندی که با نگاهی متفاوت به پیرامون گرفته شده به نمایش گذاشته می‌شود.
این آثار در دو سال اخیر گرفته شده است که در قطع بزرگ 100X70 و 76X76 و به صورت رنگی ارائه شده است.
این نمایشگاه بدون عنوان است و اغلب عکس‌ها نیز با نگاهی متفاوت از یک صحافی کتاب گرفته شده است.
مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز جمعه 18 آبان‌ماه ساعت16 تا 21 برپا خواهد شد و علاقه‌مندان برای بازدید از این آثار می‌توانند از ساعت 16 تا 20 به نگارخانه دی مراجعه کنند.
منبع : خبرگزاری فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب