English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 جشنواره دهم نمایش عروسکی دانشجویان به پایان رسید
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۵ آذر ۱۳۸۶
دهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی در حالی به پایان رسید که برخی از دانشجویان به نحوه انتخاب دبیر جشنواره یازدهم، نوع داوری‌ها و انتخاب نمایش‌ها اعتراض داشتند.

به گزارش خبرنگار فارس، مراسم پایانی دهمین جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویان امسال نیز همچون سال گذشته با برنامه‌ای طولانی و پرحاشیه،شب گذشته در تالار فارابی دانشگاه هنر برگزار شد.
در بخش معرفی برترین‌های نمایش خیابانی عروسکی، هیات داوران هیچ نمایشی را در مقام رتبه‌بندی جایز نداسته و از شش نمایش خیابانی تقدیر کرد.
در این مراسم همچنین بنفشه بدیعی، نماینده انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر بیانیه این انجمن را قرائت کرد و از نمایش "داستان خیلی خیلی کوتاه یک زندگی" تقدیر کرد.
همچنین هیات داوران در بخش بهترین عروسک، جایزه جشنواره را به نسیم یاقوتی اهدا کرد.در بخش نمایشگاه ماسک نیز هیچ انتخابی از سوی هیات داوران صورت نگرفت و در بخش طراحی عروسک نیز الهام جعفری برای نمایش "رکوئیم کبریت‌های خیس" جایزه جشنواره را دریافت کرد.
هیات داوران در بخش طراحی نور نیز به نازلی دیپکچی برای نمایش "گیل‌گمش" و عباس تقی‌آبادی برای نمایش "اسب چوبی" رتبه دوم و اول را دادند.
در بخش طراحی صحنه نیز شرمین نوابی برای نمایش "دفتر کوچک بهار" رتبه سوم را دریافت کرد، امیر جلیلی برای نمایش "افسانه‌ای وای های" رتبه دوم و اکبر حسی برای نمایش "رکوئیم کبریت‌های خیس" رتبه اول را از سوی هیات داوران دریافت کرد.
به گزارش فارس،در بخش فن بیان و صدای عروسکی نیز جوایز رتبه دوم به بهادر مالکی و جوایز رتبه اول به بیتا بهارلو رسید و هیات داوران در بخش ساخت عروسک جوایز رتبه سوم را مشترکا به طلیعه طریقی و مریم شوقی اهدا کرد و جوایز رتبه دوم به الهام جعفری و رتبه سوم به وحید شاکری رسید.
در این مراسم، جوایز بازی‌دهندگان عروسک نیز به هنرمندان جوان اهدا شد.
بیتا بهارلو و یاسر شریف رتبه سوم این بخش را کسب کردند، نسیم یاقوتی رتبه دوم را به دست آورد و احمدرضا علایی و سارا دشتی هم رتبه اول را در این بخش کسب کردند.
در بخش نمایشنامه‌نویسی محمد لقمانیان برای نمایش "مبارک، مبارک است" نفر سوم شد، ندا ایزدی برای نمایش "اسکار و خان صورتی" نفر دوم و ستاره امینیان برای نمایش "افسانهای وای های" نفر اول شد.
در بخش کارگردانی هم ستاره امینیان برای نمایش "افسانهای وای های" نفر سوم شد و طلیعه طریقی برای نمایش "لکنت" رتبه دوم را به دست آورد و الهام جعفری برای نمایش "رکوئیم‌های کبریت‌های خیس" رتبه اول جشنواره را کسب کرد.
همنچنین برترین نمایش این دوره از جشنواره نمایش "مبارک، مبارک است" و "اسب چوبی" بود که توسط هیات داوران انتخاب شد.


**در حاشیه مراسم

-در این جشن اختتامیه پیام خرمشاد، معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات که خود نیز در مراسم حضور نداشت، قرار بود پخش شود که بعد از چندین بار تلاش دست‌اندرکاران جشنواره این امر صورت نگرفت.
-وضعیت بد و خراب سیستم صوتی مراسم باعث به وجود آمدن بی‌نظمی فراوان در طول مراسم شد تا به جایی که برخی از دانشجویان به دلیل سر رفتن حوصله تنها به کف زدن‌های ممتد و جیغ‌وداد روی آوردند.
-به دلیل درست نشدن وضعیت پخش نماهنگ هم مجریان برنامه از مدیران دانشگاه و مدعوان خواستند که پیام را بر خلاف برنامه‌ریزی انجام شده، خود بخوانند.
-در این مراسم افشین قاسمی، دبیر دهمین دوره از جشنواره گزارشی از عملکرد دبیرخانه ارائه داد.
-دهقانپور، رئیس دانشکده سینما، تئاتر نیز هم به جایگاه آمد تا پیام خود را قرائت کند اما به جای آن ترجیح داد به خاطر وضعیت صوتی و تصویری مراسم از بزرگان مجلس و دانشجویان عذرخواهی کند.
-در این میان، ماهدخت حاج‌قاسمی، دبیر مجمع کانون‌های نمایش دانشگاه‌ها نیز به جای پیام از دانشجویان خواست تا شان دانشجویی را در مراسم رعایت کنند.وی همچنین به نمایندگی از معاونت فرهنگی وزارت علوم و تحقیقات، حکم دبیر یازدهم را برای حاضران قرائت کرد.
-اجرای موسیقی و سه نمایش در فواصل مراسم، از برنامه‌های اختتامیه بود.
-با توجه به سیستم صدا و تصویر، حامد زحمتکش و مریم معینی به خوبی توانستند از عهده اجرای برنامه برآیند.
-در این مراسم از کشورهای روسیه، انگلستان و ایتالیا برای حضور در جشنواره تقدیر شد.
-تقدیر از بهزاد آقاجانی و بابک امیری از کانون نمایش شهرستان‌ها از دیگر برنامه‌های مراسم بود.
-در این مراسم چهار نمایشنامه "فلوت سحرآمیز"،"وقتی هلو افتاد"، "دخترک و نیلوفر رونده" و "لکنت" برای چاپ به صورت کتاب انتخاب و کارگردانان این نمایش‌ها تقدیر شد.
-بزرگداشت مراسم برای هما جدیکار، استاد دانشگاه از دیگر برنامه‌های مراسم بود اما جدیکار از گرفتن جایزه به اعتراض عدم حضور دانشجویان عروسکی در دبیری جشنواره خودداری کرد.وی همچنین از "کامبیز صمیمی مفخم" در میان سخنرانی‌اش یاد کرد.
-هنگام خوانده شدن بیانیه هیات داوران در بخش خیابانی توسط آزاده انصاری مبنی بر عدم ارزش نمایش‌ها برای رتبه‌بندی در جشنواره، برخی از دانشجویان اعتراض کردند.
-جوایز این جشنواره شامل، کارت سامان، نوشابه‌های انرژی‌زا "رد بول" ، تندیس، لوح تقدیر و عروسک مبارک بود که البته جوایز نقدی نیز برای برگزیدگان در نظر گرفته شده بود.
-انتخاب امین عظیمی از دانشکده سینما، تئاتر به عنوان دبیر یازدهمین جشنواره تئاتر عروسکی باعث اعتراض برخی از دانشجویان شد.
-امین عظیمی هنگام گرفتن حکم دبیری، به دانشجویان قول داد تا جشنواره یازدهم به یاد ماندنی‌ترین جشنواره خواهد و البته این نوع اعتراض برای انتخاب دبیر سال گذشته نیز در مراسم اختتامیه جشنواره نهم دیده شد.
-هنگامه مفید ، هما جدیکار از استادان و هنرمندان عرصه عروسکی هم به نشانه اعتراض از نحوه انتخاب دبیرجشنواره سال آینده این جشنواره مراسم را ترک کردند.
- آزاده پورمختار هم که برای اهدا جایزه به جایگاه آمد از نوع خواندن برگزیدگان و بی‌نظمی مراسم شکوه و گلایه کرد.
-در این مراسم دانشجویان شهرستانی از نوع قضاوت داوران اظهار نارضایتی کردند.
منبع : خبرگزاری فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب