English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 کارگاه‌های هنرهای سنتی در صبا برچیده شد
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۵ دی ۱۳۸۶
کارگاه‌های تخصصی هنرهای سنتی که در 18 رشته مختلف و با حضور استادکاران و هنرمندان برجسته این هنر از شهرها و مناطق مختلف ایران همزمان با نمایشگاه و گردهمائی بزرگ گنجینه هنرهای از یاد رفته ایران در صبا برگزار شده بود با اهدای تندیس و لوح تقدیر به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، کارگاه‌های تخصصی هنرهای سنتی که همزمان با نمایشگاه و گردهمائی گنجینه هنرهای از یاد رفته ایران در 18 رشته مختلف و با حضور استادکاران برجسته از شهرها و مناطق مختلف ایران در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا برگزار شده بود، طی مراسمی با حضور محسن زارع مدیر عامل مؤسه صبا و مهدی مکی نژاد دبیر علمی همایش، با اهدای تندیس فرهنگستان هنر و لوح تقدیر به استادان برجسته به کار خود پایان داد.
این کارگاه‌ها برای نخستین بار طیف وسیعی از هنرهای کمتر شناخته شده و رو به فراموشی ایران را به علاقه‌مندان معرفی کرد و مراحل ساخت و تولید آثار را از نزدیک به نمایش گذاشت.
در این نمایشگاه انواع هنرهای سنتی، آئینی، ‌اقلیمی و بومی کشورمان در یک گستره زمانی چند ساله به وسعت ایران، در رشته هایی چون قطاعی، صحافی، فولاد سازی، قفل سازی، گیوه دوزی،‌ ملیله دوزی،‌ آجرتراشی، رنگرزی، مهر سازی، شال بافی و ... ارائه شد.
در مراسم اختتامیه این کارگاه‌ها، تمامی استادکاران شرکت کننده در بخشهای مختلف لوح تقدیر موسسه فرهنگی هنری صبا، تندیس فرهنگستان و سکه بهای آزادی از مدیر عامل موسسه صبا، دریافت کردند.
همچنین محسن زارع مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری صبا از حضور آنان در اشاعه و احیا هنرهای سنتی و ‌بومی قدردانی کرد و نقش این هنرها را در ایجاد جریان هنر ملی که مبتنی بر فرهنگ، باورها و هویت معنوی، ‌تاریخی و اجتماعی مردم ماست،بسیار تعیین کننده و اثر گذار دانست.
نمایشگاه گنجینه هنرهای از یاد رفته ایران با نمایش چند صد اثر نفیس و منحصر به فرد از هنرهای ایران از دوران تیموری تا قاجار همچنان تا پایان دی ماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
منبع : خبرگزاری فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب