English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 اخبار دریافتی بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۸
همکاری مترجمان ایران و ترکیه برای انتشار آثار ادبی، نصب بالابر در شبستان مرکزی نمایشگاه کتاب تهران و مجموعه تفریحی، رفاهی سازمان بهزیستی در نمایشگاه کتاب، عناوین چند خبر از اخبار دریافتی بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است.

القاعده به نمایشگاه می‌رسد
چاپ کتاب "القاعده " نوشته "مریم زارع " مراحل پایانی را گذراند و توسط نشر زرباف اصل تا اخر هفته به نمایشگاه کتاب می‌رسد.

* عبدالجبار کاکایی: مشکل توزیع کتاب با ساماندهی و برنامه‌ریزی حل می‌شود
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای ناشر می‌تواند نقش مؤثرتری در پخش و توزیع کتاب در کشور با همکاری دیگر نهادها داشته باشد.
به گزارش ستاد خبری بیست ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عبدالجبار کاکایی با بیان اینکه عرضه کتاب در کشور معیوب و ناسالم است افزود: ناشران در زمینه نشر و چاپ کتاب مشکلی ندارند اما نبود شبکه توزیع مشکل عمده‌ای است و لاینحل مانده است. به گفته وی نمایشگاه کتاب با سیستم تجاری حاکم فرصت مناسبی برای توزیع کتابهای ناشران به صورت محدود و مقطعی فراهم می‌کند.
وی گفت: مشکل توزیع با فعال شدن بخش دولتی در حوزة پخش کتاب و بدست گرفتن سیستم توزیع توسط دولت و یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حل می‌شود.
کاکایی با اشاره به نقش مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه حل توزیع کتاب تصریح کرد: توزیع و پخش کتاب با ساماندهی مناسب و برنامه‌ریزی توسط مسئولین با ایجاد سیستم الکترونیکی برای کنترل و فروش آثار و فعال شدن چندین شبکه در این حوزه میسر می‌شود.

* دیپلمات‌های افغان به نمایشگاه آمدند
سفیر افغانستان به همراه هیأتی از این سفارتخانه از نمایشگاه کتاب دیدن کردند.
محمد یحیی معروفی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در گفتگو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه کتاب گفت: کتاب بهترین وسیله شناخت فرهنگ‌های منطقه‌ای است و برگزاری نمایشگاههای کتاب از جمله نمایشگاه کتاب تهران در این زمینه بسیار مؤثر خواهد بود.
وی به مشترکات عمیق و توسعه‌ای بین ایران و افغانستان اشاره دارد و افزود: برگزاری نشست‌های جنبی در این نمایشگاه می‌تواند نقش مؤثری در شناخت ظرفیت‌های فرهنگی و علمی در منطقه داشته باشد.
معروفی در پایان از فعالیت‌های مؤسسه فرهنگی اکو به خوبی یاد کرد و افزود: فعالیت‌های این مؤسسه،حضور آن در نمایشگاه، اجرای برنامه‌های فرهنگی و برگزاری نشست‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف تأثیر بسزایی در تعاملات فرهنگی منطقه‌ خواهد داشت.

* ناشران ایرانی و آذری همکاری کنند
غرفه جمهوری آذربایجان در نمایشگاه کتاب تهران از ناشران ایرانی و آذربایجانی دعوت کرد برای چاپ کتاب‌های دو کشور همکاری کنند.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، جمهوری آذربایجان با شرکت در نمایشگاه کتاب تهران از ناشران ایرانی خواست چاپ کتاب‌های آذری را در برنامه‌های خود قرار دهند.
جمهوری آذربایجان امسال برای دومین بار تحت پوشش مؤسسه فرهنگی اکو در نمایشگاه کتاب تهران شرکت کرده است.
در غرفه‌ این کشور، کتاب‌های سیاسی، تاریخی، مدنیت و گردشگری به دو زبان آذری و انگلیسی عرضه می‌شود.

* بازدید سفیر آذربایجان از بخش بین‌المللی نمایشگاه
در پنجمین روز از نمایشگاه کتاب در تاریخ 20 اردیبهشت ماه سفیر آذربایجان از بخش بین‌الملل دیدن کرد.
عباسعلی کرم اوغلو حسن اف در حاشیه بازدید از نمایشگاه در گفتگو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در میان نمایشگاههای مختلفی که برگزار می‌شود، نمایشگاه کتاب اهمیت بیشتری دارد؛ زیرا کتاب به نوعی تبلیغ علم است و در تمام دوران بشری ضروری بوده است.

* آموزش غیر حضوری زبان به معلولان ،‌جانبازان و ‌نابینایان
تمام معلولان ، جانبازان و حتی نابینایان سراسر کشور می توانند در حداقل زمان و با یک خط تلفن زبان انگلیسی را فرا گیرند
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، علیرضا شهیری بنیان‌گذار این شیوه آموزش که در سالن شبستان،‌ بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب سخن می‌گفت: ضمن بیان این مطلب افزود: همه اقشار مختلف مردم حتی معلولان ، جانبازان و نابینایان که علاقمند به فراگیری زبان انگلیسی هستند می‌توانند پس از ارزیابی سطح دانش‌شان از طریق تلفن و پس از ارسال بسته آموزشی متناسب با سطح دانشجو که تمام مواد آموزشی آن به صورت صوتی است، زبان انگلیسی را در کمترین زمان ممکن وحداقل هزینه فرا گیرند.
شهیدی در مورد خصوص هدف از اجرای این طرح گفت:‌شرایط اقتصادی ،‌اجتماعی ،‌معیشتی و ‌شغلی سبب شده بسیاری از کارکنان موسسات ،‌کارمندان دولت ،‌ کارگران و حتی بیماران قطع نخاع ،‌جانبازان و نابینایان که شرایط دسترسی به فراگیری آموزش زبان انگلیسی را ندارند و یا حضور در کلاس برایشان مقدور نمی باشد. بتوانند ازاین امکانات آموزشی موجود در جامعه بهره مند شوند،
وی تاکید کرد در حال حاضر بیش ازیکصد هزار نفر تحت پوشش امکانات آموزش از راه دور این موسسه قراردارند.
مدیر عامل موسسه آموزشی وپژوهشی شهیری در خصوص بسته های آموزش از راه دور مرکز XLC گفت:‌ همه بسته‌های آموزشی زبان انگلیسی این موسسه دارای تائیدیه از وزارت آموزش و پرورش ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است و (ITTC-XLC) آموزش تلفنی در اداره ثبت اختراعات برای اولین بار در دنیا به نام این مرکز به ثبت رسیده است .

* کمیسیون ملی یونسکو برای پانزدهمین بار در نمایشگاه کتاب تهران شرکت دارد.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کمیسیون ملی یونسکو با ایجاد غرفه در بخش بین‌الملل نمایشگاه به ارایه آثار این کمیسیون پرداخته است.
کتاب‌های نگاهی تازه به تخت‌جمشید، گلستان سعدی دو زبانه و دوره 10 جلدی جامعه اطلاعاتی از جدیدترین کتب عرضه شده در این غرفه هستند.
مجلات پیام یونسکو و کتب نفیس ملی یونسکو از پرفروش‌ترین آثار غرفه این کمیسیون می‌باشد.

* کتابخانه حضرت زهرا (س) در نمایشگاه کتاب تهران
کتابخانه‌ای نمادین از کتب تألیف شدة درباره حضرت زهرا (س) از صدر اسلام تاکنون در بخش فعالیت‌های جنبی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دایر است.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، فعالیت این کتابخانه از 20 سال پیش با مدیریت اسماعیل انصاری زنجانی خوئینی آغاز شده و کتاب‌های مختلفی با موضوعیت حضرت زهرا (س) از کشورهایی مانند عراق، عربستان صعودی، سوریه، آمریکا در این کتابخانه عرضه می‌شود.
بر این اساس تاکنون 2022 کتاب مستقل دربارة حضرت زهرا (س) به 29 زبان دنیا ترجمه شده است.
کتابشناسی حضرت زهرا (س) شامل همه کتاب‌های موجود در این کتابخانه شامل کتب چاپی و خطی به زبان‌های فارسی و عربی است.

* یازدهمین جلد فرهنگنامه‌ی کودک و نوجوان منتشر شد
یازدهمین جلد فرهنگنامه‌ی کودک و نوجوان توسط نشر فرهنگ‌عامه منتشر شد.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، هدف از ایجاد این فرهنگ‌نامه افزایش اطلاعات عمومی و آشنایی کودکان ونوجوانان با بخشی از معانی مسائل اجتماعی، فرهنگی، هنری و علمی دنیای پیرامون است.
تألیف و گردآوری این فرهنگ‌نامه را شورای کتاب کودک زیر نظر توران میرهادی به عهده دارد.

* نویسندگان ساده‌نویس، روان‌نویس و خلاصه‌نویس می‌خواهیم
مدیر انتشارات مدرسه گفت: استقبال جامعه نمایشگاه کتاب بسیار زیاد است و این امر نشان دهنده‌ی رابطه‌ی پر رنگ مردم و کتاب است.
علی‌اصغر فیضی‌زاده در گفتگو ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با بیان این مطلب افزود: قدم اول برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان جوانان، تشخیص ذائقه فردی آنان است.
فیضی زاده در رابطه با نیاز مخاطبین کودک و نوجوان گفت: باید در این زمینه نیاز سنجی شود و نویسنده‌هایی که ساده نویسی، روان نویسی و خلاصه نویسی را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند برای تالیف کتاب کودک و نوجوان انتخاب شوند.
مدیر انتشارات مدرسه با بیان این که ویژگی جامعه صنعتی امروز سرعت است، گفت: ما باید مطالبی موجز، جامع و کامل را با فاصله زمانی کوتاه فراهم کنیم که به دست تمامی دانش‌آموزان در سراسر کشور برسد.

* عضوگیری رایگان کتابخانه تلفنی در نمایشگاه کتاب
موسسه شهر آفتاب با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان برای اولین بار در نمایشگاه کتاب اقدام به عضوگیری رایگان کتابخانه تلفنی می‌کند.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، کودکان و نوجوانان می توانند از طریق تلفن با سامانه اطلاع‌رسانی کتاب هوشمند شهر آفتاب تماس بگیرند و تمامی اطلاعات مورد نیاز در خصوص کتاب‌های منتشر شده در حوزه خود را به صورت رایگان دریافت کنند.

* 2 کتاب برگزیده سال 87 در غرفه مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی
مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی با 45 عنوان کتاب در خصوص تاریخ معاصر ایران در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتاب 11 جلدی «اسناد لانه جاسوسی»، برگزیده کتاب سال 1387 جمهوری اسلامی ایران و «سازمان مجاهدین خلق» برگزیده اولین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد از سوی این مؤسسه در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.
از فعالیت‌های جالب‌ توجه این مؤسسه در نمایشگاه کتاب نمایش فیلم مصاحبه حسین فردوست قائم مقام ساواک ـ است که خاطرات وی از زمان پهلوی اول و دوم را روایت می‌کند.
مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی با دو غرفه در بخش فعالیت‌های جنبی و شبستان مصلی راهروی 9 غرفه 13، نمایشگاه کتاب تهران حضور دارد.

* تور رایگان بازدید از نمایشگاه کتاب
تور رایگان بازدید از بیست ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران توسط کمیته رفاهی ستاد برگزاری نمایشگاه برگزار می شود.
سید احمد موسوی، مدیر کمیته رفاهی، در گفتگو با ستاد خبری بیست ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اعلام این خبر افزود: 2 دستگاه خودرو، 14 نفره در طول برگزاری نمایشگاه به جابه جایی و معرفی قسمت های مختلف مصلی امام خمینی(ره) و همچنین قسمت های مختلف بیست ودومین نمایشگاه کتاب تهران می پردازد.
وی ادامه داد: این ماشین‌ها از در های ورودی نمایشگاه وداخل صحن به برگزاری این تور می‌پردازند.
مدیر کمیته رفاهی ستاد برگزاری بیست ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افزود:این طرح تا پایان برگزاری نمایشگاه ادامه داد.

* مجموعه تفریحی، رفاهی سازمان بهزیستی در نمایشگاه کتاب
سازمان بهزیستی استان تهران در نمایشگاه کتاب تهران مجموعه تفریحی، آموزش ورفاهی برای کودکان و نوجوانان دایر کرده است.
به گزارش ستاد خبری بیست ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، این مجموعه در صحن ورودی مصلی امام خمینی(ره) مجموعه تفریحی مستقر شده شامل زمین بازی، غرفه نقاشی، فروش اسباب بازی، فروش وسایل آموزش و تفریحی کتاب‌های آموزشی و فروش فیلم ولوح های فشرده است.
در این مجموعه وسایل و سرگرمی های گوناگونی مستقر شده است که به ارائه خدمات رایگان به کودکان و نوجوانان بازدید کننده می‌پردازد.
همچنین در این مجموعه غرفه‌ای با عنوان مهد کودک هم برای آسایش بازدید کنندگان در نظر گرفته شده است که زیر نظر کار شناسان سازمان بهزیستی اداره می شوندو بازدید کنندگان می توانند با مراجعه به این غرفه و سپردن کودکان خود،با‌آسودگی به بازید و خرید کتاب از بیست ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بپردازند.

* سنت قصه‌گویی‌مان را فراموش کرده‌ایم
نشست بررسی اشتراکات فرهنگ و مردم ایران و ملل در هفتمین بازار جهانی کتاب ایران برگزار شد.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در این نشست احمد وکیلیان مدیر مسئول نشریه فرهنگ مردم و ناهید مهدوی‌اصل نویسنده و پژوهشگر بازی‌ها و قصه‌های سنتی ایران حضور داشتند.
احمد وکیلیان د راین نشست به مقایسه قصه‌های ملل در ایران و در خود ملل و قصه‌های ایرانی با یکدیگر پرداخت.
وی با بیان این مطلب که ایران سرزمین قصه‌گویی در جهان است افزود: با این وجود که بازی‌ها و قصه‌های سنتی ما در جهان بی‌نظیر است، در مقابل کشورهای دیگر کمترین میزان قصه‌گویی و ارایه سنت‌ها به صورت آثار فرهنگی را دارا هستیم.
نویسنده کتاب‌های متل‌ها و افسانه‌های ایرانی و تمثیل المثل ادامه داد: جا دارد که با پژوهش بیشتر درزمینه سنت‌های فرهنگی نسبت به گسترش آثار فرهنگی و ادبی ایران در جهان اقدام کنیم.
وکیلیان ابراز امیدواری کرد که در سال‌های آینده داستان‌ها و قصه‌های ایرانی سنتی بیشتری به صورت علمی‌تر و با پژوهش‌های پر محتوا به بازار کتاب ایران ارایه شود.

* جاده دو طرفه مترجمان آشنا می‌خواهد
دولت کره جنوبی با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در زمینه چاپ داستان‌های کره ای در ایران بر ترویج فرهنگ کره در ایران تاکید فراوان دارد.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در نشستی که با عنوان تعامل ادبی میان ایران و کره که در سرای اهل قلم بخش بین الملل نمایشگاه برگزار شد، پرفسور گیو ساب شین از کره با اشاره به این مطلب که در سال‌های اخیر با پخش سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی کره‌ای در ایران راه برای تبادلات فرهنگی دو کشور گشوده شده افزود: دولت کره جنوبی در ادامه تلاش برای ترویج فرهنگ کره در ایران به برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در زمینه چاپ داستان‌های کره‌ای در ایران پرداخته است.
احسان عباسلو رئیس شورای عالی ترجمه نیز در این نشست گفت: ناشران دو کشور ایران و کره علاقه زیادی به ترجمه آثار فرهنگی یکدیگر دارند، اما به دلیل کمبود مترجمان دو زبان آثار به زبان انگلیسی ترجمه می‌شود و همین عرضه کتاب در بازار کتاب‌های دو کشور را با دشواری روبرو کرده است.
پونه ندایی هم گفت: تعامل فرهنگی کره و ایران نباید تنها در نمایش سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی کره‌ای در ایران خلاصه شود بلکه می توان علاوه بر آن به ترجمه فیلم‌ها و سریال های ایرانی به زبان کره‌ای و همچنین نشر کتب فرهنگی، تاریخی، آداب و رسوم دو کشور نیز به تعامل فرهنگی ایران و کره کمک بیشتری کرد.
نشست تعامل ادبی میان ایران و کره با استقبال زیاد دانشجویان کره‌ای در ایران روبرو شد.

* مجلس توجه ویژه‌ای به بخش فرهنگ دارد
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی با اختصاص یارانه‌ به حوزه پژوهش توجه ویژه‌ای به بخش فرهنگ و پژوهش دارد.
علی لاریجانی در گفت و گو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با بیان این مطلب نمایشگاه کتاب را محل مناسبی برای عرضه آثار متنوع در یک محل عنوان کرد و گفت: مخاطبان نمایشگاه می‌توانند با دید گاهی جامع به آثار عرضه شده، همه نیازمندی‌های خود را به بکباره تهیه کنند.
وی نمایشگاه را بزرگترین رویداد فرهنگی کشور دانست که امسال با تنوع بیشتری در حوزه‌‌های مختلف برگزار شده است و زمینه مناسبی برای تحرک و فعالیت مردم د رعرصه کتاب و کتابخوانی فراهم می‌کند.
به گفته رئیس مجلس برگزاری نمایشگاه‌های استانی در کنار برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران می‌تواند چرخه فعالیت ‌های فرهنگی کشور را تکمیل کند.

* بولتن‌های نقد و بررسی کتاب در حوزه تاریخ معاصر
موسسه مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران 107 عنوان بولتن‌های نقد و بررسی مهم‌ترین کتاب‌های حوزه تاریخ معاصر ایران را در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه کرده است.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، این بولتن‌ها درباره مبارزات دوران مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی است و به زودی و توسط همین موسسه در قالب کتاب منتشر خواهند شد.

* «اوج دفاع»؛ خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی
کتاب «اوج دفاع» درباره خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال 1365 و کتاب «ماجرای مک فارلین» درباره فروش سلاح به ایران توسط آمریکا در قبال آزادی گروگان‌ها 2 عنوان کتاب پرفروش انتشارات دفتر معارف انقلاب‌اند.
به گزارش ستاد خبری نمایشگاه کتاب استقبال از این دو کتاب در نمایشگاه 22 بی‌نظیر بوده؛ چاپ اول کتاب «اوج دفاع» در سه روز اول نمایشگاه به پایان رسید و چاپ دوم این اثر در پنج هزار نسخه شروع شده است.

* نصب بالابر در شبستان مرکزی نمایشگاه کتاب تهران
مدیر کمیته اجرایی بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب تهران برای رفاه حال جانبازان و معلولان کشور، یک دستگاه بالا بر در شبستان مرکزی نصب شده است.
حسین صفری،در گفتگو با ستاد خبری بیست ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اعلام این خبر افزود:یک دستگاه بالابر در شبستان مرکزی مصلی امام خمینی(ره) نصب شده است که این بالار کار انتقال معلولان به طبقه دوم را انجام می دهد.
وی ادامه داد:همچنین دو دستگاه ون در صحن ورودی مصلی با همکاری سازمان بهزیستی مستقر شده است که کار جابه جایی معلولان و جانبازان را از در ورودی تا شبستان انجام می دهد.
صفری با اشاره به استقرار نیرو های انتظامی در نمایشگاه کتاب تهران بیان کرد: نیرو های تخصصی انتظامی اعم از پلیس آگاهی، پلیس پیشگیری و پلیس مبارزه با مفاسد اجتماعی در نمایشگاه کتاب مستقر هستند.
وی گفت: 30 دستگاه خودرو ون در صحن مصلی نیز به جابجایی رایگان مراجعه کنندگان به نمایشگاه کتاب می پردازند.

* خلیلی؛ تأثیرگذار در شعر ایران، افغانستان و پاکستان
نشست راه نیسان بزرگداشت شاعر افغان خلیل‌الله خلیلی در هفتمین بازار جهانی کتاب ایران برگزار شد.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در نشست بزرگداشت خلیل‌الله خلیلی، محمد سرور مولایی استاد دانشگاه افغان به سخنرانی پرداخت.
مولایی در این نشست گفت: یکی از شاخص‌ترین و مهم‌ترین چهره‌‌ها در پژوهش‌های شعر و ادبیات فارسی استاد خلیلی است.
وی ادامه داد: استاد خلیلی نه تنها در عرصه شعر فارسی از بهترین اثرگذاران و شاعران بوده است بلکه در عرصه‌ی تحقیقات فرهنگی و ادبی در پاکستان نیز بی‌نظیر بوده است.
مولایی همچنین اظهار داشت: خلیلی در بحث مسائل فلسفی و فرهنگی انسانی عمیقی بوده و برای استوار نگه‌ داشتن فرهنگ مشترک ایران و افغانستان تلاش بسیاری کرده است.
وی در ادامه به بیان خاطراتی از دوران با استاد خلیلی بودن و دوران تبعید استاد به عنوان سفیر افغانستان در بغداد و سفرهایش به ایران پرداخت.
مولایی در پایان خاطرنشان کرد: خلیل‌الله خلیلی جایگاه بزرگی در میان شاعران ایران و افغان دارد که به تمام قلمرو اسلام می‌اندیشید و حتی در مورد جنگ قزاقستان نیز به بحث با سازمان ملل پرداخته بود.
آثار فیض حقوق، آثار هرات، نی‌نامه ودیوان استاد خلیل‌الله خلیلی در بیست و دومین نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.

* رسانه‌ها فرصت‌های کتابخوانی را هدر می‌کنند
نشست برسی نقش رسانه‌ها در تقویت و تضعیف کتابخوانی در بازار جهانی کتاب برگزار شد.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، این نشست با حضور دکتر حسین علی افخمی رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در بخش بین الملل نمایشگاه برگزار شد.
افخمی در این نشست به تقسیم بندی انتظارات مخاطبان از کتاب و همچنین بررسی محتوا با توجه به نیاز مخاطبان پرداخت.
وی به بررسی نقش نمایشگاه کتاب در بالا بردن تغییر نگرش جامعه پرداخت و افزود: رسانه‌ها نیز باید در این راستا مخاطبان خود را به سمت کتاب و کتابخوانی بکشانند.
افخمی از رسانه‌ها به عنوان رقیبی برای کتاب یاد کرد و افزود: در اوقات فراغت که زمانی برای مطالعه کتاب است رسانه‌ها به عنوان رقیب این فرصت را از افراد می‌گیرند.

* رئیس‌جمهور روسیه رباعیات خیام می‌خواند
عضو آکادمی علمی جمهوری تاجیکستان با بیان این که آثار متفکران ایرانی از جمله رباعیات خیام، رودکی و سعدی در تاجیکستان و مسکو در شمارگان زیاد به چاپ می‌رسد، افزود: اقبال همسایگان ایران به آثار ایرانی به حدی است که رئیس‌جمهور روسیه ترجیح می‌دهد اوقات فراغتش را به مطالعه رباعیات خیام بپردازد.
«میرزا ملا احمد» در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه کتاب تهران، با بیان این مطلب پیشنهاد کرد: به دلیل قرابت فرهنگی و زبانی ایران و کشورهای آسیای میانه و بویژه تاجیکستان لازم است مسئولان نمایشگاه از ناشران تاجیکی بیشتری در نمایشگاه دعوت کنند تا زمینه تعاملات فرهنگی بیشتری فراهم شوند.
وی نمایشگاه امسال را منظم‌تر و آثار عرضه شده را متنوع‌تر دانست و گفت: انتشار دوباره برخی آثار پس از چهل سال پیش از ویژگی‌های بسیار مطلوب نمایشگاه امسال است.
ملا احمد در بازدید از نمایشگاه کتاب، تذکره ریاض العارفین، مصنفات نصیرالدین طوسی و تاریخ ادبیات ایران را خریداری کرده است.

*‌همکاری مترجمان ایران و ترکیه برای انتشار آثار ادبی
مؤسسه فرهنگی ترکیه در ایران از ناشران ایران و ترکیه دعوت کرد برای ترجمه و چاپ آثار فرهنگی و ادبی دو کشور همکاری کنند.
جاهید ایشجن، رایزن فرهنگی ترکیه در ایران در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیان این خبر که مؤسسه فرهنگی ترکیه در ایران از ناشران ترکی و ایرانی برای معرفی مترجمان خوب دعوت به عمل می‌آورد افزود: ناشران ایرانی و ترک می‌توانند ترجمه و چاپ آثار کشور خود را برعهده بگیرند. مؤسسه فرهنگی ترکیه نیز امتیازاتی به آنها ارایه خواهد کرد.
وی گفت: ترکیه امسال در دو غرفه، یکی به صورت مستقل و دیگری در پوشش مؤسسه فرهنگی شضاکو در بخش بین‌الملل و بازار جهانی کتاب ایران حضور دارد و 1750 جلد کتاب در زمینه‌های مختلف به زبان‌های ترکی و انگلیسی ارایه می‌کند.
جاهید ایشجن در پایان خاطرنشان کرد: مؤسسه فرهنگی ترکیه در ایران در تلاش است با ترجمه‌ی فیلم‌ها و سریال‌های ترکی به زبان فارسی، برگزاری مراسم‌های روزهای ویژه جمهوری ترکیه در ایران و معرفی آداب و سنت‌ها و غذاهای ترکی به تعاملات فرهنگی بیشتر ترکیه و ایران کمک کند.

* سرای تصویرگران ایرانی در بازار جهانی کتاب تهران
برای نخستین بار موسسه نحل با همکاری دفتر مجامع و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرای تصویرگران کتاب کودک ایران راه‌اندازی شده است.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در این سرا که در بازار جهانی کتاب ایران نمایشگاه کتاب تهران تصویرگران کتاب کودک می‌توانند با نصب نمونه‌ای از آثار قابلیت‌هایشان را به معرض دید عموم علاقمندان و مؤسسات انتشاراتی خارجی و داخلی بگذارند.
برپایی سرای تصویرگران فرصتی است برای تصویرگران ایرانی که خود را به بازار جهانی کتاب معرفی کنند.

* پشت پرده تشکیلات تازه به نمایشگاه آمد
کتاب پشت پردة تشکیلات با چاپ جدید انتشارات کیهان در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، پشت پرده تشکیلات از مجموعه کتابهای انتشارات کیهان به تألیف سعید سجادی و روایت بهزاد جهانگیری با موضوع خاطرات عضو سابق فرقه بهائیت با چاپ جدید و 3300 نسخه شمارگان در نمایشگاه امسال عرضه می‌شود.
بنابر این گزارش انتشار کتابی با نام سایة شوم، خاطرات خانم مهنا رئوفی نجات یافته‌ای از فرقة بهائیت توسط دفتر پژوهشهای مؤسسه کیهان در سالهای گذشته برگزاری نمایشگاه مورد استقبال مردم قرار گرفت و این کتاب باعث شد تا یکی دیگر از رها شدگان از دایرة بسته بهائیت قدم در راه گذارد و کتاب پشت پردة تشکیلات را با هدف آگاه ساختن جوانان بهایی که سودای رهایی در سر دارند برای شکستن قفس بند از این فرقه منتشر شده است.
این گزارش می‌افزاید در این کتاب خواننده با موضوعات مختلفی در خصوص گروه بهائیت تشکیل این گروه و غیره آشنا می‌شود.

*‌ لطفا ادبیات کودک و نوجوان را جدی بگیرید
فرهاد حسن‌زاده طنزنویس معاصر در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: صدا و سیما، رسانه‌ها، آموزش و پرورش و مسئولین؛ لطفا ادبیات کودک و نوجوان را جدی بگیرید.
حسن‌زاده با بیان این مطلب گفت: تعداد طنز نویسان معاصر به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد و این معضل بزرگی در ادبیات کودک و نوجوان کشور ما است.
این نویسنده که کتاب "ماشو در مه " او برگزیده کتاب سال 74 شد در ادامه افزود: حتی در مراسم کتاب برگزیده سال نیز تالیف‌های برگزیده کودک و نوجوان بعد از معرفی تمامی آثار برتر بزرگسالان اعلام می‌شود.
حسن‌زاده گفت: در برنامه‌های تلویزیون آگهی‌های اقتصادی شاد و جذاب برا ی کودکان و نوجوانان پخش می‌شود اما برای معرفی کتاب‌های برتر هیچ‌گونه تبلیغی در صدا و سیما مشاهده نمی‌شود.
حسن‌زاده در پایان گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار تمامی فعالیت‌های فرهنگی مثبتی که انجام می‌دهد باید ادبیات کودک و نوجوان را نیز جدی بگیرد.

* "جریان شناسی چپ در ایران "؛ همچنان پرمخاطب
کتاب "جریان شناسی چپ در ایران " نوشته حمید احمدی حاجیکلایی که به بررسی جریان های چپ در ایران از ابتدا، دوره مشروطیت، تا پس از پیروزی انقلاب پرداخته است، از پرفروش ترین کتاب های انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و ادنیشه اسلامی در نمایشگاه 22 است.
به گزارش ستاد خبری نمایشگاه کتاب، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با کتاب هایی در موضوع اخلاق، اقتصاد، ادبیات اندیشه، تاریخ و تمدن، فلسفه، قرآن پژوهی،سیاست، انقلاب و کلام و دین به ضیافت کتاب آمده است.
همچنین این ناشر بیش از 20 عنوان کتاب را در حوزه انقلاب اسلامی در نمایشگاه 22 عرضه می کند که کتاب های "جریان شناسی چپ در ایران "، " مبانی دفاع از دیدگاه امام خمینی (ره) در دفاع مقدس با تحلیلی مقایسه ای "، "چالش های سیاسی پیشروی انقلاب اسلامی " و " بازخوانی علل وقوع انقلاب اسلامی در سپر نظریه پردازی " از نومونه های این آثار هستند.

*‌ نویسندگان ایران قدیم در بخش ریالی نمایشگاه کتاب
کتابهای نویسندگانی قدیم ایرانی که در کشورهای عربی به تألیف آنها می‌پرداختند در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتاب‌هایی در مورد فقه، حقوق، لغت‌‌البلاغه، تاریخ، ادب و هنر به زبان عربی نوشته‌ی نویسندگان ایران قدیم توسط مؤسسه الصادق در بخش ریالی نمایشگاه کتاب تهران به نمایش گذاشته شده است.

* نمایشگاه کتاب تهران را به مردم تاجیکستان نشان می‌دهیم
مدیر بخش خبری تلویزیون "سفینه " تاجیکستان با اظهار تحیر از گستردگی نمایشگاه کتاب تهران، انسجام ناشران، گستردگی استقبال مردمی، نظم و ارائه شمار فراوان کتاب در همه حوزه‌ها را توصیف ناپذیر معرفی کرد.
"کریم عزیز اف " شرق شناس و متخصص زبان فارسی، تاجیکستانی، در گفتگو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، اظهارداشت: شمار کتاب های عرضه شده آن قدر فراوان است که انسان را حیران می کند.
وی در مقایسه نمایشگاه کتاب تهران و مسکو گفت: نمایشگاه کتاب تهران، از نظر نزدیکی جغرافیایی و شمار فراوان آثار عرضه شده در مقایسه با نمایشگاه کتاب مسکو، مکان مناسب تری برای تهیه آثار فارسی زبان به شمار می‌رود.
مدیر بخش خبری تلویزیون "سفینه " تاجیکستان افزود: در بازدید از نمایشگاه کتاب کتاب‌هایی در حوزه ادبیات معاصر ، ادبیات کلاسیک و ادبیات فلسفی خریداری کردم. همچنین د رراستای رشد فرهنگ و نشر کتاب توسط رسانه "سفینه " با ناشران گفت و گو کردم و د راین باره گزارش‌های مفصلی از نمایشگاه کتاب تهران در رسانه سفینه ارائه خواهیم کرد.

* آمده‌ام مردم کتاب دوست کشورم را ببینم
برای اولین بار آمده‌ام تا ببینم چرا و چه چیزی دلیل استقبال و حضور پرشور مردم از نمایشگاه کتاب تهران است.
حسین توکلی – قهرمان وزنه‌برداری المپیک – د رحاشیه دیدار از بیست و دومین نمایشگاه کتاب تهران در گفتگو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، ضمن بیان مطلب فوق گفت: تاکنون به دلیل مشغله زیاد و حضور در مسابقات نتوانستم فرصت و امکان حضور در نمایشگاه کتاب را تجربه کنم.
وی درباره رابطه ورزش و کتاب گفت: مطالعه کتاب و انجام حرکات ورزشی هر دو علاوه بر تقویت تمرکز در پرورش روح انسانها نیزموثرند.
توکلی گفت: حضور ورزشکاران و هنرمندان در نمایشگاه کتاب تاثیر زیادی در جذب مردم خصوصا کودکان و نوجوانان به سمت مطالعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی دارد.

* دیدن چاپ تازه کتاب‌های قدیمی خرسند کننده است
تجدید چاپ کتاب‌های ارزنده در برخی از غرفه‌ها مانند امیرکبیر و سروش در نمایشگاه کتاب تهران اقدام مناسبی بوده است.
احمد وکیلیان د ر گفتگو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با اشاره به این مطلب که تجدید چاپ برخی از کتاب‌های قدیمی، سطح کتاب‌های در نمایشگاه کتاب تهران را بالاتر برده است ادامه داد: استقبال زیاد بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب هر ساله در جهان بی‌نظیر است.
مدیر مسئول نشریه فرهنگ مردم گفت: هرساله پس از برگزاری نمایشگاه کتاب تهران می‌توان با برگزاری جلسات متعدد به برنامه‌ریزی برای نمایشگاه سال بعد پرداخت تا نقطه ضعف‌های نمایشگاه دیگر تکرار نشود.
وی در پایان افزود: نشست‌هایی که در نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌شود به دلیل توجه مردم به غرفه‌های عرضه کتاب از استقبال کمتری برخوردارند و در این زمینه می‌توان با برگزاری نشست‌ها در زمان‌هایی خارج از نمایشگاه کتاب تهران تعداد بیشتری از علاقمندان و کارشناسان را به بحث درباره مباحث مختلف کشاند.

* نقد و معرفی 2 کتاب در سرای اهل قلم
در هشتمین روز از نمایشگاه کتاب‌های "مهارت‌های زندگی در سیره رضوی "و "فرهنگ آثار ایرانی و اسلامی " نقد و معرفی می‌شوند.
به گزارش ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، مراسم نقد و معرفی کتاب مهارت‌های زندگی در سیره رضوی ساعت 10 صبح و مراسم نقد و معرفی کتاب فرهنگ آثار ایرانی و اسلامی ساعت 17:15 برگزار می‌شود.
این دو مراسم در روز چهار شنبه 23 اردیبهشت ماه در سرای اهل قلم سالن اصلی برگزار می‌شود.

* نمایشگاه کتاب، اذان حوزه فرهنگ است
دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، نمایشگاه کتاب را از اذان حوزه فرهنگ معرفی کرد و آن را آغاز فراخوان همه اقشار جامعه از سراسر کشور دانست.
«حجت‌الاسلام والمسلمین حمید ارباب‌سلیمانی» در گفت و گو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با بیان این مطلب افزود: نمایشگاه کتاب فرصتی است که مسئولان فرهنگی کشور در اختیار فرهنگ دوستان قرار می‌دهند.
وی حضور فراگیر مردم در نمایشگاه را وجه تمایز نمایشگاه امسال در مقایسه با سال‌های گذشته عنوان کرد و اقبال عمومی مردم را دلیل موفقیت نمایشگاه دانست و افزود: همان‌گونه که حضور پرشور مردم در انتخابات دلیل حضور مردم در صحنه است، حضور مردم در نمایشگاه نیز موفقیت نمایشگاه را می‌رساند.
سلیمانی تاکید کرد: برخلاف همه تلاش‌هایی که در عرصه فرهنگ از سوی رسانه‌های جمعی می‌شود، کتاب همچنان مخاطبان خود را حفظ کرده است.
وی به انسان‌های موفق اشاره کرد و اظهار داشت: انسان‌های موفق کسانی هستند که یا با کتاب در ارتباط هستند و یا دوستانی دارند که اهل مطالعه و کتابخوانی هستند بر همین اساس مردم و مسئولان باید تلاش جدی را در گسترش فرهنگ کتابخوانی با همکاری هم انجام دهند.

* بودجه بیشتری برای خرید کتاب دانشجویان و اساتید بدهیم
نماینده مجلس شورای اسلامی از اختصاص بودجه در حد نیاز دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برای تهیه کتاب از نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.
«حسن غفوری فرد» که همزمان ریاست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین را هم دارد در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیان اینکه امسال هیج محدودیتی در تهیه بودجه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برای تهیه کتاب از نمایشگاه کتاب تهران وجود ندارد، افزود: بودجه خرید کتاب در سال گذشته 500 میلیون ریال و دو سال پیش، 200 میلیون ریال بوده است.
وی استقبال پرشور مردم و اختصاص فضای بیشتر برای غرفه‌های ناشران نمایشگاه را به عنوان ارزش‌های نمایشگاه کتاب در این دوره توصیف کرد.
غفوری فرد از ترافیک به عنوان یکی از مشکلات نمایشگاه کتاب نام برد و افزود: باید اطلاع‌رسانی دقیق‌تری صورت گیرد، همچنین باید تدبیری برای تخصیص بودجه بیشتر به دانشجویان و اساتید برای خرید کتاب و کاهش دغدغه جوانان دانشجو و اساتید اندیشیده شود.

*‌ با 2 هزار دستگاه کارت‌خوان، 120 باجه و 13 دستگاه عابر بانک به نمایشگاه آمدیم
بانک صادرات ایران برای تسهیل امور بانکی بازدیدکنندگان اقدام به راه‌اندازی یک شعبه با 120 باجه در نمایشگاه کتاب کرده تمامی خدمات بانکی مردم را در این باجه‌ها انجام می‌دهد.
رضا محمدزاده مدیر شعبه بانک صادرات مستقر در نمایشگاه در گفتگو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، گفت: فعالیت‌های بانک صادرات در دومین سال حضور در نمایشگاه کتاب در دو بخش متمرکز شده است.
محمدزاده افزود: در بانک صادرات بخش اول سرویس دهی به مراجعه کنندگان در بحث کتاب‌های ارزی و نصب دستگاه‌های کارت خوان (pos) و عابر بانک (atm) را در نمایشگاه به عهده گرفته است.
وی گفت: هدف دوم بانک صادرات از حضور در نمایشگاه راه‌اندازی غرفه بانکداری الکترونیکی، برای آشناسازی شهروندان و بازدیدکنندگان با خدمات دولت الکترونیک است.
وی گفت: 120 باجه در نمایشگاه ضمن انجام امور از وی مربوط به کتاب‌های خارجی، تمامی خدمات شامل افتتاح حساب و حتی پرداخت قبوض بازدیدکنندگان را به انجام می‌دهند.
محمدزاده افزود: 13 باجه سپهری (atm) نیز در سطح نمایشگاه به بازدیدکنندگان ارائه خدمت می‌کند.
به گفته مدیر بانک صادرات، امسال دو هزار غرفه به دستگاه pos مجهز هستند و با راه‌اندازی خدمات آفلاین در صورت قطعی در سیستم‌ها ارایه خدمت به مشتریان قطع نخواهد شد.
وی گفت: طبق برآیند نظر بازدیدکنندگان و غرفه‌داران 90 درصد تراکنش‌های بانکی در نمایشگاه امسال موفق بوده است.
مدیر بانک صادرات گفت: مصلی امسال جایگاه واقعی خود را برای نمایشگاه پیدا کرده است و نباید شلوغی فیزیکی نمایشگاه را به حساب عدم استقبال و یا پرکردن اوقات فراغت مردم بگذاریم.
وی گفت: به نظر من امسال به رغم بدی اوضاع اقتصادی در دنیا و کشور، مردم هدفمند در نمایشگاه شرکت کردند و هر فرد برای کمک به این حرکت فرهنگی حداقل یک کتاب را خریده است.

* برای کتابخوانی باید مدارس را جدی گرفت
استاندار هرمزگان، با بیان این‌که کتاب نقش به سزایی در توسعه فرهنگ، تحقیق و پژوهش ایفا می‌کند، افزود: مسئولان و مربیان فرهنگی باید تلاش و کوشش خود را به مدارس معطوف کنند، چرا که مدارس پایه و اساس گسترش کتابخوانی هستند.
«صاحب محمدی» در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: با توجه به استقبال پرشور مردم از نمایشگاه کتاب و سابقه دیرینه ایران در عرصه فرهنگ، باید اقدامی اساسی در راستای گسترش کتابخوانی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه در بخشی از جامعه نتوانسته‌ایم کتابخوانی را گسترش دهیم، افزود: اقدام در این حوزه نیازمند برنامه‌ریزی طولانی مدت است و با اندیشیدن تدابیر کوتاه مدت، نمی‌توان راه به جایی برد.
محمدی کتاب را همچنان در صدر برنامه‌های اوقات فراغت مردم عنوان کرد و اظهار داشت: صدا و سیما و سینما با وجود تأثیرگذاری فراوان خود نتوانسته‌اند جای کتاب را بگیرند واز این موضوع که اهمیت به سزایی هم دارد که در حوزه کتابخوانی باید بهره برد.

* رسانه‌ها در گسترش فرهنگ کتابخوانی کوتاهی می‌کنند
نویسنده کودک و نوجوان، از صدا و سیما به عنوان رسانه‌ای که در ترغیب و تشویق مخاطبان به کتابخوانی نقش اساسی ایفا می‌کند، یاد کرد و افزود: برای گسترش کتابخوانی طراحی برنامه طولانی مدت ضرورت دارد و رسانه‌ها باید برای موفقیت این طرح وزارت فرهنگ و ارشاد را یاری کنند.
«محمدرضا سرشار» (رضا رهگذر) در گفتگو ستاد خبری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با بیان اینکه صدا و سیما نقش اساسی در تشویق مخاطبان به کتابخوانی ایفا می‌کند، گفت: متاسفانه این رسانه در حوزه ادبیات چندان پر قدرت ظاهر نشده است و با پخش برنامه‌های مقطعی، از زیر مسئولیت خود در این حوزه شانه خالی می کند .
وی با اشاره به اینکه صاحب نظران صدا و سیما طرحی در گسترش کتابخوانی ندارد و پرداختن به این حوزه فقط بر عهده ایده پردازان برون سازمانی است، افزود: متاسفانه صدا و سیما متوجه مسئولیت خود در این عرصه نیست و روزمرگی دلیل اصلی آن به شمار می‌رود.
سرشار، مطبوعات را نیز پس از رادیو و تلویزیون به عنوان مشوق دیگر این حوزه با تاثیرگذاری کمتر برشمرد و اظهار داشت: روزنامه‌ها به ویژه متعهدترین آنان نیز چندان به حوزه کتابخوانی یا رغبتی نشان نمی‌دهند و این خود جای بحث و تبادل نظر است.
این نویسنده با اشاره به برنامه‌های سرای اهل قلم، برنامه‌های نشست این دوره را از محتوای پر بارتری برخوردار دانست و حضور نویسندگان و شاعرانی که پیش از این در نشست‌ها شرکت نمی‌کردند را دلیل بر افزایش کیفیت برنامه‌ها معرفی کرد.
بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 16 تا 26 اردیبهشت در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است.
منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب