English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری: غرفه‌ی ایران در نمایشگاه ITB وجاهت خاصی داشت
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۴ اسفند ۱۳۸۸
امیدوارم موزه‌ی ملی بتواند با آلمانی‌ها رابطه‌ی خوبی برقرار کند

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری روابط خود را در حوزه‌های میراث فرهنگی و گردشگری با دیگر کشورها از جمله آلمان گسترش می‌دهد.

به گزارش گروه دریافت خبر ، حمید بقایی درباره‌ی حضور در نمایشگاه گردشگری ITB 2010 و دیدارهای خود گفت: غرفه‌ی ایران در نمایشگاه ITB (برلین) نسبت به سال گذشته حدود 100 متر افزایش متراژ داشت و با توجه به این‌که برخی استان‌ها مانند اردبیل غرفه داشتند، جاذبه‌ی غرفه‌ی ایران به‌مراتب بیش‌تر شده بود و براساس اعلام غرفه‌داران، نسبت به سال گذشته وضعیت بهتر بود.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با بیان این‌که در نمایشگاه، موسیقی سنتی پخش و یک‌سری خوراکی‌های ایران در نمایشگاه توزیع شد، ادامه داد: با توجه به مقایسه‌ی ایران با غرفه‌های کشورهای هم‌گروه ایران، به‌نظر من اگر نگوییم غرفه‌ی ایران بالاتر از غرفه‌های دیگر بود، کم‌تر هم نبود، هم‌ردیف آن‌ها بود و در برخی مواقع، غرفه‌ی ایران شکیل‌تر به‌نظر می‌رسید.

معاون رییس‌جمهور بیان کرد: غرفه‌ی ایران در مقایسه با کشورهایی مانند امارات و دیگر کشورهایی که هزینه‌ی بالایی کرده بودند، از وجاهت خاصی برخوردار بود.

بقایی با بیان این‌که نمایشگاه ITB در دو روز نخست برای نخبگان و افراد خاص و پس از آن، برای عموم بود، اظهار داشت: در این نمایشگاه، با تعدادی از سرمایه‌گذاران ایرانی دیدار کردیم. هم‌چنین با شهردار وایمار با توجه به این‌که وایمار با شهر شیراز خواهرخوانده است، مذاکره داشتیم.

او گفت: در این شهر، بحث گوته و حافظ مطرح است و قرار شد، آن‌ها در سفرهایی که به ایران دارند، بحث معرفی ایران در وایمار را عملیاتی کنند.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: وایمار مرکز فرهنگی آلمان تلقی می‌شود. به همین دلیل، افرادی که آن‌جا حضور دارند، افراد سرشناس و فرهنگی هستند.

وی با بیان این‌که در این نمایشگاه، فرصتی به‌دست آمد که بتوانیم آن شهر را با شیراز لینک کنیم، تصریح کرد: بر این اساس، شهردار شیراز با اعضای شورای شهر ماه‌های آینده به وایمار سفر می‌کنند.

بقایی اظهار کرد: بعد از آن، بازدیدی از موزه‌ی بزرگ درسدن که بیش‌تر اشیای گران‌قیمت و آنتیک در آن‌جا نگهداری می‌شود، داشتیم. در این دیدا،ر با رییس موزه‌ی پروفسور روت مذاکره‌های مفصلی داشتیم و مقرر شد، برای ادامه‌ی مذاکره‌ها در ماه می به ایران سفر کند.

وی درباره‌ی موزه‌ی شهر درسدن، گفت: شهر درسدن در زمان جنگ به‌صورت کامل تخریب شده است. در این موزه، قسمت‌های تخریب‌شده را براساس عکس‌ها و نرم‌افزارهای کامپیوتری شبیه‌سازی و براساس آن بازسازی کردند.

بقایی افزود: در بحث نگهداری اشیا نیز دست‌اندرکاران این موزه تجربه‌ی خوبی دارند و همین‌طور سیستم حفاطتی در این موزه بسیار غنی است.

وی با بیان این‌که از نزدیک از کارگاه مرمت این موزه بازدید کردیم، ادامه داد: اشیایی که توسط مرمت‌گران مرمت شده بود، با اشیای اصلی قابل تشخیص نبودند که این نیز زمینه‌ی خوبی برای همکاری با این موزه است.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: آن‌ها حاضر شدند، در زمینه‌ی سامان‌دهی اشیای موزه‌ی ملی ایران نیز با ایران همکاری کنند.

بقایی اظهار داشت: تمام اشیای قرن 16 و 17 در این موزه نگهداری می‌شد، حتا این موزه بخش ترک نیز داشت که در سفر ما با حضور وزیر امور خارجه ترکیه افتتاح شد.

معاون رییس‌جمهور ادامه داد: در مجموع، می‌توانیم با موزه‌ی درسدن روابط و همکاری خوبی برقرار کنیم، چون آن‌ها به ایران بسیار گرایش دارند. این موزه 7 و 8 دوره‌ی تاریخی را طی کرده بود و هر کدام یک نمادی داشتند.

او با بیان این‌که در این سفر، بازدیدی از موزه‌ی شهر برلین داشتیم، گفت: آن‌ها هم در زمینه‌ی آثار تاریخی و باستان‌شناسی اقدامات خوبی انجام داده بودند.

بقایی با بیان این‌که میان رییس این موزه و رییس موزه‌ی ملی ایران مذاکره‌های تلفنی برقرار شد، توضیح داد: بحث حفاری‌های باستان‌شناسی این موزه مطرح است که قرار شد، کار مشترک حفاری و باستان‌شناسی با این موزه داشته باشیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: امیدوارم موزه‌ی ملی بتواند با آلمانی‌ها یک رابطه‌ی خوبی برقرار کند.

بقایی در ادامه با اشاره به حضور ایران در نمایشگاه‌های مختلف و بازار هدف ایران، اضافه کرد: ما باید با حضور در این نمایشگاه‌ها نشان دهیم، ایران امن است و راحت می‌شود رفت‌وآمد کرد و نکته‌ی دیگر این‌که باید اطلاع‌رسانی کنیم. در این راستا، دو بخش را باید اجرا کنیم؛ یک بخش حضور دفاتر خدمات مسافرتی و فعالیت بازرگانی آن‌هاست و موضوع دیگر، معرفی جاذبه‌های کشور است.

منبع : ایسنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج