English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 نخستین حضور بخش خصوصی ایران در اکسپوی 2010 چین؛
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۵ فروردین ۱۳۸۹
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین: اکسپو پدید‌ه‌ مهم اقتصادی جهان است نمایشگاه فرصت عرضه توانمندی‌هایمان است

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین هدف از شرکت در نمایشگاه اکسپوی 2010 شانگهای چین را نشان دادن توانایی‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایران به بازدیدکنندگان دانست.

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جلسه‌ای با حضور اسدالله عسگراولادی - رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین - و مجیدرضا حریری - نایب رئیس اتاق بازرگانی - با موضوع افتتاح نمایشگاه اکسپو 2010 شانگ‌های چین برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین در این جلسه ضمن پیش‌بینی تعداد بازدیدکنندگان از اکسپو 2010 که حدود 75 تا 95 میلیون نفر است اظهار کرد: اکسپو یک پدید‌ه‌ی مهم اقتصادی جهان است و یکی از مهمترین اهداف‌ها از شرکت در این نمایشگاه نشان دادن توانایی‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به بازدیدکنندگان اکسپو است و همچنین فرصتی است که توانمندی‌ها و نیازهای کشور را به جهان عرضه کنیم.

وی با اشاره به سابقه حضور ایران در اکسپوی ژاپن که در آن دستاوردهای مورد نظر برای کشورمان کسب نشد گفت: ایران قصد شرکت در اکسپو 2010 را نداشت اما با تلاش رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین در خردادماه سال گذشته، برای حضور در این نمایشگاه تصمیم گرفته شد.

عسگر اولادی در زمینه‌ی حضور ایران در اکسپو 2010 تاکید کرد: اتاق بازرگانی ایران و چین صنایع دستی، خشکبار و زعفران را به نمایش می‌گذارد.

او درباره کاهش آمار صادرات ایران در سال 89 اظهار کرد: در سال 88 نزدیک به 22 میلیارد دلار مجموع صادرات میعانات گازی، پتروشیمی و صادرات سنتی یا غیرنفتی بود که این رقم در سال 89 با توجه به بالا رفتن قیمت نفت افزایش می‌یابد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین ضمن اشاره به صادرات غیرنفتی واقعی گفت: حجم محصولات کشاورزی و دامی کشور بیش‌تر از سال گذشته است و پیش‌بینی می‌شود در سال 89 صادرات کشور درآمدی بیش از 22میلیارد دلار باشد.

وی همچنین به حضور ایران در سمینار سرمایه‌گذاری و نمایشگاه ایالات مسلمان‌نشین در چین که نمایشگاهی کالایی است، اشاره کرد و افزود: مانع بازدارنده برای افزایش صادرات ایران به چین در سال جاری احتمال هدفمند کردن یارانه‌ها و بالا رفتن قیمت تمام شده کالاها خواهد بود که موجب می‌شود بتوانیم برای فروش و صادرات با کشورهای دیگر رقابت کنیم.

او با اشاره به اراده‌ی دو دولت ایران و چین برای توسعه‌ی مبادلات تجاری تصریح کرد: اگر قیمت نفت کاهش پیدا نکند در پنج سال آینده روابط تجاری ایران و چین به 50 میلیارد دلار می‌رسد.

در ادامه این جلسه مجیدرضا حریری - نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین - با اشاره به اینکه اکسپو یک رویداد بین‌المللی است و هر پنج سال یکبار برگزار می‌شود، این نمایشگاه را فرصتی برای نمایش فرهنگ، تمدن، تاریخ و نوآوری کشور دانست.

او افزود: شهر شانگهای در سال 2003 برای برگزاری نمایشگاه اکسپو برنده شد و عملیات اجرایی این نمایشگاه در چین از سال 2006 شروع شده و از همان زمان کمیته ایران و چین تشکیل شده است؛ البته عملیات اجرایی کار با کمی تاخیر در ایران آغاز شد و نقش اتاق بازرگانی در اکسپو، نقش مشاوره‌یی است.

وی با بیان این که 20 درصد از فضای هر پاویون که در اکسپو تشکیل می‌شود به عرضه محصولات کشور تعلق می‌گیرد، گفت: اکسپو نمایشگاه عرضه کالا نیست؛ در نمایشگاه بازارچه‌ای در راستای نمایش کالاهای مرتبط به سنت و تاریخ کشور عرضه می‌شود، بنابراین اکسپو فرصتی است که توانمندی‌ها و نیازهای کشور را به دنیا عرضه کنیم و پاسخ بگیریم.

حریری با بیان این که اکسپو از نظر فرهنگی، اقتصادی و سیاسی فضایی برای مذاکره با همه جهان است اظهار کرد: برای حداکثر استفاده از تمام این فضا در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌شود.

او با تاکید بر مرغوبیت محصولات ادامه داد: در بخش تجاری نمایشگاه، قالی‌های بسیار نفیس ایرانی به نمایش گذاشته می‌شود و فضایی به نام کافی‌شاپ مخصوص نوشیدنی‌ها و شیرینی‌های ایران و در بخش دیگر زعفران و خشکبار از جمله پسته تدارک دیدیم همچنین از سوی دیگر محصولات در اتاق‌های بازرگانی به‌صورت کاتالوگ - شو، مولتی‌مدیا و... معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به این که بخش خصوصی برای نخستین بار در اکسپوهایی که ایران شرکت کرده، به کار گرفته می‌شود گفت: تا به حال این اتفاق نیفتاده بود و امیدواریم با نوع کارمان در مدت برگزاری اکسپو 2010 نشان دهیم که در نظام و دولت حاضر و دولت‌های آینده اعتماد بیش‌تری به بخش خصوصی می‌شود و در آینده نقش مستمرتری در برپایی اکسپو داشته باشیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با بیان این که موضوع ایران‌شناسی از اهمیت بالایی در نمایشگاه اکسپو 2010 برخوردار است گفت: ستاد اکسپو متشکل از سازمان‌های مختلف از جمله جهاد دانشگاهی برای پوشش فضای نمایشگاه‌های ایران در چین تشکیل شد.

بنا بر اعلام، نمایشگاه اکسپو 2010 از 11 اردیبهشت‌ماه تا نهم آبان‌ماه جاری در شانگهای چین و با شعار "شهر بهتر، زندگی بهتر" برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای کسب آگاهی بیش‌تر می‌توانند به سایت WWW.ICCIM.IR مراجعه کنند.

منبع : ایسنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب