English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور:
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۷ اردیبهشت ۱۳۸۹


معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور گفت: تا دو سال دیگر محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌ها در شهر پرند افتتاح می‌شود، لذا باید در مکان فعلی نمایشگاه و با سرمایه گذاری 35 میلیون دلاری تمام ارگان های دولتی و بخش خصوصی مرتبط با صادرات مجتمع شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی آقامحمدی در نشست معاونین و مدیران بین الملل وزارتخانه‌ها و سازمانها در سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: اگر بخواهیم به اهداف چشم انداز برسیم باید در برنامه پنجم توسعه 40 درصد از ظرفیت اقتصادی افزایش پیدا کند و مطمئن هستیم که این محقق خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر ما 70 میلیارد دلار واردات رسمی و غیررسمی و 25 میلیارد دلار صادرات داریم و برای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه باید 100 میلیارد دلار واردات و 70میلیارد دلار صادرات داشته باشیم که 55 میلیارد آن صادرات کالایی و 15 میلیارد دلار صادرات خدمات داشته باشیم که این مستلزم آن است که ما تصمیم گیریمان و روش کارمان متفاوت باشد.
معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: در میان این زیرساخت‌های اطلاعاتی نظیر یارانش، ستارش باید تارانش را هم اضافه کنند چرا که برخی از رفتارهای ما باعث تاراندن سرمایه گذاران و بخش خصوصی شده است که باید محاسبه شود و ما نمی دانیم که در قیامت چگونه باید پاسخگوی مردم باشیم چرا که مردم حتی از یک ریال خود هم نمی گذرند.
وی افزود: باید تجار و صنعتگران جلودار صادرات باشند و ما به دنبال آنها بدویم ولی الان ما جلودار شده‌ایم، لذا این سیستم جواب نمی دهد و باید در یک چرخش اساسی جایمان را با آنها عوض کنیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر سرمایه اجتماعی در کار صادرات نداشته باشیم،هیچ اعتمادی وجود نخواهد داشت و باید بدانیم که کارت بازرگانی خیرات نیست که به همه بدهیم لذا باید مبنا و سیستم اینجا عوض شود.
وی افزود: اساس کار صادرات این است که اطمینان استاندارد و کیفیت در آن وجود داشته باشد اما اگر کسی سر دولت کلاه بگذارد سر مردم هم کلاه می گذارد لذا باید اصول کار عوض شود و با فعالان حوزه تجارت بنشینیم صحبت کنیم و هرچه آنها می‌خواهند فراهم کنیم.
آقامحمدی گفت: ما باید اوامر تجار را اطاعت کنیم و این به معنای خدمتگزاری و مهرورزی دولت است تا کارها به نحو احسن انجام گیرد.
وی افزود: الان شما 40 کشور اولویت دار را مشخص کردید اما معلوم نیست که این آمیزه همین طور باقی بماند و سیاست‌های تجاری ما تغییر نکند. لذا لازم است تا ما کشورها را به دو دسته کشورهای مؤثر و کشورهای کوچک تقسیم کنیم.
معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه باید رونق تجاری در همه جا فراهم شود و کشور ما قابلیت های آن را دارد اظهار داشت: ما در آفریقا یک غیبت بزرگ داشته‌ایم لذا به دنبال ایجاد 4 مرکز در آفریقا هستیم تابتوانیم به لحاظ اقتصادی آنجارا ساماندهی کنیم که کنیا در شرق آن، سنگال در غرب آن، الجزایر در شمال آن و آفریقای جنوبی در جنوب آفریقا است.
وی بابیان اینکه ماباید تمرکز خودمان را در ساماندهی پنجره واحد داشته باشیم اظهار داشت: تا دو سال دیگر کار ساخت محل دائمی برگزاری نمایشگاه ها در شهر پرند به اتمام می‌رسد و آرزوی ما این است که تا دو سال دیگر آن را افتتاح کنیم لذا من معتقدم که باید در محل فعلی نمایشگاه‌ها دریک محیط صدهزار مترمربعی و با سرمایه گذاری 35 میلیون دلاری تمامی سازمانها، ارگانها، وزارتخانه ها، بخش خصوصی، بخش تعاونی که مرتبط با کار تجارت هستند در این مکان مجتمع شوند تا بهتر بتوانیم بخش تجارت کشور را مدیریت کنیم.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب