English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 نمایشگاه جهانی شانگ‌های، گردشگری چین را متحول می‌کند
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹
گردشگری چین در طول شش‌ماه برگزاری 41امین دوره نمایشگاه جهانی، متحول می‌شود.

 نمایشگاه بین‌المللی شهر شانگ‌های چین در شرایطی تا ساعاتی دیگر گشایش می‌یابد که در طی روزهای گذشته، برای بررسی شرایط نمایشگاه از نظر آمادگی‌های لازم برای پذیرایی از بازدیدکنندگان، چندین‌بار به صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

 

این درحالی است که از مدت‌ها قبل کشورهای مختلف تلاش‌های زیادی را در جهت حضور پررنگ در این نمایشگاه که برگزاری آن شش‌ماه به طول می‌انجامد، انجام داده‌اند.

مسؤولان شهر شانگ‌های چین نیز، با صرف مبالغ هنگفت اقدام به توسعه حمل‌ونقل شهری شانگهای کرده و تلفن ویژه‌یی نیز برای پاسخگویی به بازدیدکنندگان به 12 زبان زنده دنیا راه‌اندازی شده است.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در طول شش‌ماه برگزاری نمایشگاه شانگ‌های، در حدود 70 میلیون نفر از این نمایشگاه دیدن می‌کنند که با حضور 189 کشور و 57 سازمان بین‌المللی برگزار خواهد شد.

 

کشورهای مختلف جهان از ماه‌ها قبل تلاش‌های زیادی را برای معرفی کشور خود به ویژه جاذبه‌های گردشگری در نمایشگاه شانگ‌های انجام داده‌اند که از آن‌جمله می‌توان به ایجاد غرفه‌های بزرگ براساس معماری سنتی هر کشور اشاره کرد، این درحالی است که مسوولان شهر شانگ‌های زمینی به مساحتی معادل 35 زمین فوتبال را برای برگزاری نمایشگاه اختصاص داده‌اند.

 

نمایشگاه شانگ‌های برای اولین‌بار در روز 20 آوریل به صورت آزمایشی بازگشایی شد و در آن زمان مشکلاتی از جمله عدم وجود غذای ارزان‌قیمت و امکان بروز یکنواختی در بازدید از غرفه‌ها نمایان شد که بر طبق گفته مسؤولان برگزارکننده، هر دو مشکل با راه‌اندازی غرفه‌های ویژه فروش غذای ارزان‌قیمت و اجرای موسیقی و تئاتر زنده در جریان برگزاری نمایشگاه حل خواهد شد.

از آن‌جا که موضوع نمایشگاه شانگ‌های «شهر بهتر، زندگی بهتر» بوده و حتا در احداث غرفه‌ها نیز به مسایل زیست‌محیطی و استفاده از انرژی‌های پاک توجه شده، سازمان‌های حامی محیط زیست نیز حضور چشم‌گیری در این نمایشگاه دارند.

 

تاریخچه برگزاری نمایشگاه‌های جهانی به حدود 150 سال قبل بازمی‌گردد، که برای اولین‌بار در سال 1851 در شهر لندن پایتخت انگلستان برگزار شد.

از آن زمان تاکنون 24 نمایشگاه جهانی در کشورهای مختلف جهان برگزار شده‌اند، این درحالی است که برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست بسیار پرهزینه بوده و بسیاری از کشورهای جهان استطاعت مالی لازم برای برگزاری این نمایشگاه را ندارند.

 

نماد نمایشگاه جهانی شانگهای نیز که 41امین دوره برگزاری این نمایشگاه است در حدود دوسال قبل توسط دو هنرمند چینی و تایوانی خلق شد.

این نماد تصویر سه انسان است که سمبل خانواده است. این سه انسان نمادی از یک خانواده سعادتمند و هماهنگ و خوشحال بوده و با شعار «تفاهم، تبادل، همزیستی و همکاری» نمایشگاه منطبق است. این نماد شبیه کلمه چینی «جهان» است.

 

بهای بلیط نمایشگاه بین‌المللی شانگ‌های برای هر روز بازدید، 23 دلار است، این درحالی است که از هم‌اکنون بخش قابل‌توجهی از بلیط‌های این نمایشگاه پیش‌خرید شده‌اند.

علاوه بر کشورهای مختلف جهان، سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان جهانی گردشگری، سازمان یونسکو، بانک جهانی، سازمان صندوق جهانی ملل متحد و سازمان جهانی محیط‌زیست در نمایشگاه بین‌المللی شانگ‌های حضور دارند.

 

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که برگزاری نمایشگاه بین‌المللی شانگ‌های صنعت گردشگری کشور چین را که در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری را تجربه کرده متحول کند.

این درحالی است که دولت چین قصد دارد این کشور را در سال 2020 به میزبان 100 میلیون گردشگر تبدیل کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز اعلام کرده که ده‌ها تن از رهبران سیاسی در مراسم افتتاح این نمایشگاه شرکت خواهند کرد.

منبع : ایسنا
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
خدمات دستگاه حضور و غياب
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب