English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 برای نخستین بار در ایران انجام می‌شود؛
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۹
برگزاری نمایشگاه هرباریوم گیاهان دارویی سواحل خلیج فارس در عسلویه

محقق و پژوهشگر برجسته کنگان از برگزاری نمایشگاه هرباریوم گیاهان دارویی سواحل خلیج فارس برای نخستین بار در ایران خبر داد.

محمد زارعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه اظهار داشت: به منظور معرفی و احیای گیاهان ارزشمند دارویی سواحل و جزایر خلیج فارس در سه استان خوزستان، بوشهر و هرمزگان، نمایشگاه هرباریوم گیاهان داروئی سواحل خلیج فارس در شهر عسلویه برگزار می‌شود.
وی افزود: این نمایشگاه حاصل تلاش‌ها و تجربه و تحقیقات تعدادی از محققان برجسته کشور طی دو سال گذشته است که جمع‌آوری گیاهان از سه استان حاشیه خلیج فارس را انجام داده‌اند و در ارتباط با خواص دارویی این گیاهان تبادل نظر کرده‌اند.
این بهورز نمونه کشوری خاطرنشان کرد: به منظور حمایت مالی و پشتیبانی از این نمایشگاه، تاکنون مکاتباتی با بخشداری عسلویه و سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی و همچنین شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان انجام گرفته که هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم و منتظر پاسخ این نهادها هستیم و انتظار داریم که مسئولان این ادارات با روی باز از اجرای این طرح مهم حمایت کنند تا بتوانیم با امکانات لازم نسبت به برگزاری این نمایشگاه اقدام کنیم.
زارعی ادامه داد: البته تاکنون تنها اداره جهاد کشاورزی بخش عسلویه مکان مورد نیاز برای نمایش بیش از 150گونه هرباریوم گیاهان را در اختیار ما قرار داده است و همه هزینه‌های صورت گرفته برای جمع‌آوری گیاهان از کوه‌ها و دشت‌ها و هرباریوم آنها با ظرافت و دقت خاص به صورت شخصی و با کمک اعضای انجمن اندیشه‌ورزان تهیه شده است تا زمان را از دست ندهیم و انتظار داریم که مسئولان برای هزینه‌های این نمایشگاه، آستین همت را بالا بزنند تا بتوانیم بدون دغدغه خاطر این نمایشگاه را برگزار کنیم.
وی عنوان داشت: در هر صورت این نمایشگاه در اوایل تیر ماه سال جاری برگزار می‌شود که بدیهی است در صورت حمایت مسئولان، باشکوه‌تر و بهتر انجام می‌شود و می‌توانیم از آبروی عسلویه و شهرستان کنگان و استان بوشهر دفاع کنیم.
این محقق استان بوشهر خاطرنشان کرد: مشکلات فراوانی برای برگزاری این نمایشگاه بسیار مهم داریم که از مراکز تحقیقاتی، دانشگاه‌ها، استانداری بوشهر، نهادهای مرتبط و تمام شرکت‌های مستقر در بخش عسلویه و سایر نهادهای مرتبط با موضوع نمایشگاه و همچنین رسانه‌های محترم می‌خواهیم که برای حمایت و برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه به ما کمک کنند.
زارعی اضافه کرد: از آنجایی که خداوند تبارک و تعالی هیچ مخلوقی را عبث نیافریده است، با عدالت الهی هر گیاهی برای تسهیل زندگی بشر در همان منطقه آفریده شده و در این نمایشگاه بسیاری از فواید و معجزات نهفته در گیاهان خودروی مناطق ساحلی و بسیار گرم جنوب به بازدید عمومی گذاشته می‌شود.
وی اظهار داشت: بدون شک برگزاری این نمایشگاه با استقبال مردم به ویژه پژوهشگران و محققان روبه‌رو می‌شود و امیدوار هستیم که بتوانیم با همه توان این نمایشگاه را برگزار کنیم.

منبع : ایسنا
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب