English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 رئیس ستاد برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی ایران:
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۴ خرداد ۱۳۸۹
ایران رتبه نخست منطقه در زمینه تولید تجهیزات پزشکی را دارا است

رئیس ستاد برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران مد/لب گفت: ایران در خاورمیانه رتبه نخست را در زمینه تولید و کیفیت تجهیزات پزشکی برخوردار است و نسبت به کشورهای اروپایی نیز رشد چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدرضا محمد امروز در نشست نشست سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران مد/لب که در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد، افزود: تعداد شرکت‌کنندگان در نمایشگاه ایران مد امسال 500 شرکت داخلی که از این تعداد 70 شرکت خارجی از کشورهای ترکیه، تایوان، آمریکا، انگلیس، چین، چک و تایلند بودند شرکت داشتند که از 600 شرکت حاضر نمایشگاه سال گذشته، 300 شرکت تولیدی و خدماتی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی داخلی حضور داشتند و در حدود 50 درصد فضای نمایشگاهی را به خود اختصاص داده بودند.
وی فضای پیش‌بینی شده برای حضور شرکت‌ها را 20 هزار متر مربع عنوان کرد که با افزایش میزان شرکت‌کنندگان قطعاً این فضا قابل افزایش خواهد بود.
محمد در خصوص میزان صادرات، واردات و تولید تجهیزات پزشکی کشور گفت: صادرات کشور در سال گذشته در زمینه تجهیزات پزشکی 8.5میلیون دلار بود که نسبت به کشورهای پیشرو در تجهیزات پزشکی قابل مقایسه نیست در حال حاضر 15 شرکت ایرانی در تجهیزات پزشکی استاندارد اروپا به نام CE MARK را کسب کرده‌اند.
محمد اضافه کرد: میزان واردات تجهیزات پزشکی در سال گذشته 550 میلیون دلار بود و در زمینه دارو نیز میزان واردات 200 تا 300 میلیون دلار برای مواد اولیه بوده است.
وی در خصوص مقایسه ایران با کشورهای دیگر در رابطه با تجهیزات پزشکی اضافه کرد: ایران در خاورمیانه رتبه نخست را در زمینه تولید و کیفیت تجهیزات پزشکی برخوردار است و در میان کشورهای اروپایی نیز رشد چشمگیری داشته به طوری که تولیدات ما علاوه بر کسب بالاترین استانداردهای جهانی، به اقصی نقاط جهان نیز صادر می‌شود.
رئیس ستاد برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران مد/لب گفت: در زمان حاضر صنعت تجهیزات پزشکی کشور، در مقایسه با بسیاری از کشورهای منطقه از جمله ترکیه بالاتر است اما به علت جوان بودن این صنعت، جای کار زیادی وجود دارد. کشور ما در صنایع های‌تک و نیز صنایع دارویی پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشته است.
محمد به حمایت دولت برای پیشرفت صنعت تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی تأکید کرد و افزود: در نمایشگاه عرب هلث که بهمن‌ سال 88 در امارات برگزار شد، 80 شرکت ایرانی با اقتدار در تولید و طراحی تجهیزات پزشکی شرکت داشتند و دولت برای نخستین بار با پرداخت یارانه 50 درصدی به شرکت‌های ایرانی کمک کرد.
رئیس ستاد برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران مد/لب اضافه کرد: سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی این نمایشگاه عنوان کرد و آزمایشگاهی 21 تا 24 خرداد 1389 در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب