English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه عراق؛-3
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۰۳ تیر ۱۳۸۹
165 کشور مطرح دنیا نشان استاندارد ایران را قبول دارند

رئیس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کردستان بیان داشت: نشان استاندارد ایران در 165 کشور مطرح دنیا مورد قبول است و هر کالایی دارای این نشان باشد از استقبال خوبی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از نمایندگی کردستان به سلیمانیه عراق، نجم‌الدین شیخ‌عطاری سه‌شنبه شب در مصاحبه با خبرنگاران گفت: در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق تنها محصولات مشمول استاندارد اجباری و دارای پروانه استاندارد حضور دارند.
رئیس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کردستان با بیان اینکه فلسفه وجودی نمایشگاه ارائه کالاهای باکیفیت و مشتری‌پسند است، اظهار داشت: به طور قطع ارائه کالاهای دارای استاندارد در چنین نمایشگاه‌هایی زمینه توسعه صادرات کشور و همچنین رونق‌بخشی تولیدات را فراهم می‌کند.
وی افزود: اداره استاندارد برای تحقق این مهم از ورود کالاهای بی‌کیفیت و بدون نشان استاندارد به این نمایشگاه‌ها جلوگیری می‌کند.
رئیس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کردستان اذعان داشت: در حال حاضر 215 محصول تولیدی در کردستان مشمول استاندارد اجباری هستند که تاکنون برای 200 مورد از شاخص‌های آنان پروانه استاندارد صادر شده است.
شیخ‌عطاری تصریح کرد: موسسه استاندارد کردستان به صورت منظم و دقیق بر تمام واحدهای تولیدی استان نظارت دارد به گونه‌ای که کردستان رتبه سوم کشوری از حیث رعایت استاندارد کامل کالاهای تولیدی را دارد.
وی اذعان داشت: آن تعداد واحدهای تولیدی کردستان نیز که دارای پروانه بهره‌برداری نیستند به طور منظم توسط کارشناسان این موسسه بازرسی و نظارت می‌شوند و انتظار می‌رود ظرف سه ماه آینده آنها نیز پروانه استاندارد خود را دریافت نمایند.
رئیس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کردستان در ادامه به وجود 14 آزمایشگاه فعال در زمینه نمونه‌گیری و سنجش تولیدات داخلی استان اشاره کرد و گفت: علاه بر این 10 آزمایشگاه دیگر نیز به عنوان همکار استاندارد را در کنترل کیفیت تولیدات یاری می‌کنند.
شیخ‌عطاری اضافه کرد: واحدهایی که برای دریافت پروانه استاندارد به این موسسه مراجعه می‌کنند باید خود دارای آزمایشگاه مناسب و مدیریت کنترل کیفی تولیدات و مورد تایید استاندارد باشند.
وی تدوین استاندارد برای سنجش معیارها و ملاک‌های کیفیت کالا، ترویج و توسعه فرهنگ استاندارد یا همان کیفیت‌بخشی در تولیدات و نظارت بر اجرای استاندارد و کنترل کیفیت را از وظایف اساسی و مهم موسسه استاندارد ذکر کرد.
رئیس موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کردستان بیان داشت: نشان استاندارد ایران در 165 کشور مطرح دنیا مورد قبول است و هر کالایی که دارای این نشان باشد از استقبال خوبی در این کشورها برخوردار است.
شیخ‌عطاری افزود: خوشبختانه کالاهای ایرانی در بازار عراق به واسطه کیفیت آنها از استقبال مطلوبی برخوردار است و ارتقای بیشتر کیفیت محصولات ارائه شده در نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه عراق زمینه توسعه صادرات ایران به این کشور را دوچندان می‌کند.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب