English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 بزرگ‌ترین نمایشگاه دائمی فرش ایران در تبریز راه‌اندازی می‌شود
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۱۳ تیر ۱۳۸۹
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف روستایی آذربایجان شرقی از راه‌اندازی بزرگ‌ترین نمایشگاه دائمی فرش ایران در تبریز خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، صفر امانی  در جلسه شورای اداری شهرستان اهر اظهار داشت: در راستای حمایت از بافندگان فرش دستباف روستایی و بازاریابی مناسب برای تولیدات آنها این نمایشگاه و فروشگاه که با حمایت سازمان بازرگانی استان در زمینی به مساحت 2 هزار متر شامل نمایشگاه، امکانات و تجهیزات مورد نیاز فرش است، به زودی از سوی این اتحادیه در تبریز راه‌اندازی می‌شود.
وی افزود: در این نمایشگاه از تمام فرش‌های بافته شده در سطح استان در قالب فرش‌های درشت‌بافت(هریس ـ مهربان و اهر) و ریزبافت تبریز و از ابریشم بافت (مراغه و ملکان)، تابلو فرش سردرود، گلیم، جاجیم و ورنی کلیبر همچنین هوراند در این محل عرضه می‌شود.
مدیر‌ عامل اتحادیه تعاونی فرش دستباف روستایی آذربایجان شرقی گفت: برای احداث این نمایشگاه تاکنون افزون بر 50 میلیارد ریال از سوی این اتحادیه هزینه شده است.
وی، راه‌اندازی این نمایشگاه و فروشگاه را در شرایط فعلی بازار فرش حمایت از بافندگان فرش دستباف و تضمین تولیدات آنها در راستای عرضه مستقیم آنها را در این نمایشگاه اعلام کرد و ایجاد این نمایشگاه را نقطه عطفی برای شناسایی سلایق مشتریان داخلی و خارجی در زمینه فرش دستباف و برنامه‌ریزی مناسب و سوق دادن تولیدات به سمت و سوی نیاز بازار عنوان کرد.
امانی، از برنامه‌های آتی این اتحادیه را حضور پررنگ در نمایشگاه‌های دائمی و خارجی و نیازسنجی مناطق مختلف و کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی عنوان کرد.
امانی گفت: این اتحادیه در سالی که مقام عظمای ولایت این سال را سال همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری کرده است، تمهیدات ویژه‌ای را در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه کاری خود قرار داده و با برنامه‌ریزی مناسب در تلاش هستیم ضمن ارتقای کمی و کیفی و بالا بردن تولیدات فرش دستباف روستایی گام‌های عملی در این راستا برداریم.
وی، موفقیت این اتحادیه را در گرو تعامل و همکاری بین بخشی ادارات و نهادها خصوصا همکاری تنگاتنگ سازمان بازرگانی برشمرد و خدمت رسانی بیشتر به اعضا را در راستای تأمین امکانات رفاهی و معیشتی و بالا بردن درآمد اعضا را از برنامه‌های این اتحادیه عنوان کرد.
مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف روستایی استان صنعت قالیبافی و سایر صنایع دستی مرتبط با آن را فرصتی مناسب برای ایجاد درآمد و ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به مناطق شهری عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد، با مساعدت و همراهی ادارات، سازمان‌های دولتی و تشکل‌های مردمی شاهد حمایت بیشتر از قالیبافان و رونق این صنعت در استان باشیم.
این گزارش حاکی است، اتحادیه شرکت‌های تعاونی فرش دستباف روستایی استان با بیش از 25 هزار سهامدار و 196هزار بافنده در قالب 30 شرکت تعاونی در تمام مناطق روستایی استان فعالیت دارند.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب