English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 در اجرای طرح قانون هدفمند کردن یارانه‌ها؛
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۱ شهریور ۱۳۸۹
واحد‌های صنعتی آسیب‌پذیر حمایت می‌شوند

 رئیس سازمان صنایع و معادن استان فارس گفت: در اجرای طرح قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، واحد‌های صنعتی و معدنی آسیب‌پذیر حمایت می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، علی شهپری بعد از ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: پس از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و با توجه به قیمت‌هایی که برای هر کدام از حامل‌های انرژی اعلام می‌شود، برخی از بنگاه‌های صنعتی و معدنی با افزایش هزینه‌‌های مستقیم و غیرمستقیم از جمله هزینه‌های تولید و کاهش قدرت رقابت‌پذیری مواجه می‌شوند که یک‌سری حمایت‌های عمومی از تمام واحد‌های صنعتی و معدنی صورت می‌گیرد.
شهپری افزود: راهکار پیشنهادی وزارت صنایع و معادن برای جبران آثار افزایش قیمت، افزایش بهره‌وری در صنایع است و با توجه به ماده هشت قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها، بسته حمایتی وزارت صنایع در قالب ارائه تسهیلات به واحد‌های صنعتی برای اجرا و پیاده‌سازی طرح‌های مختلف افزایش بهره‌وری در صنایع از جمله بهبود تولید، بازسازی و تکمیل، تولید محصولات بهینه، مطاله آسیپ‌پذیری، آموزش و توانمند‌سازی منابع انسانی، احداث مولدهای بر CHP، جایگزینی خطوط تولید (جایگزینی آجر فشاری) و ... تدوین شده است.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان فارس اضافه کرد: با توجه به سهم انرژی در ارزش ستانده هر رشته فعالیت، صنایع به دو دسته آسیب‌پذیر و عادی تقسیم شده‌اند.
وی ادامه داد: رشته فعالیت‌هایی که بر اساس اطلاعات و آمار موجود و تحلیل‌های صورت گرفته و قیمت‌های فعلی (قبل از افزایش) دارای سهم انرژی بیش از سه درصد از ارزش ستانده باشند جزو صنایع آسیب‌پذیر قرار گرفته‌اند که فهرست آنها در وبگاه ستاد تحول (www.stsm.ir) در دریچه (اطلاعات و مستندات طرح تحول اقتصادی)، پیوند «آثار هدفمند کردن یارانه‌ها»، زیانه «فعالیت‌های آسیب‌پذیر» قابل مشاهده است.
شهپری ادامه داد: بنگاه‌هایی که دارای پروانه بهر‌ه‌برداری فعال در یکی از این رشته فعالیت‌ها هستند نیازی به ثبت‌نام در فرآیند شناسایی بنگاه‌های آسیپ‌پذیر ندارند و برای استفاده از حمایت‌های در نظر گرفته شده در بسته صنعت و معدن پس از اعلام فراخوان از واحد‌های صنعتی و معدنی می‌توانند به دریچه طرح‌های تحول صنایع و معادن مراجعه کنند و برای استفاده از تسهیلات هر فرایندی که مایل هستند ثبت‌نام کنند.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان فارس در ادامه ابراز داشت: بنگاه‌هایی که در این فهرست قرار ندارد اما با توجه به شرایط خاص بنگاه و محصول تولیدی خود دارای سهم انرژی بالای (سه درصد از ارزش ستانده) هستند برای بررسی شرایط خود باید نسبت به ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات خواسته شده در این فرآیند اقدام کنند تا پس از بررسی در صورتی که مشمول بنگاهای آسیپ‌پذیر قرار گیرند برای استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده راهنمایی شوند و از اولویت بالاتری برای استفاده از حمایت‌های مزبور برخوردار شوند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ثبت‌نام طرح آسیپ‌پذیری بنگاه از پنجشنبه مورخ یازدهم شهریور ماه جاری آغاز شده، واحدهای صنعتی و معدنی می‌توانند در این زمینه برای ثبت‌نام اقدام و لازم و ضروری است واحد‌های مختلف صنعتی از هم‌اکنون نسبت به بررسی راهکارهای کاهش قیمت تمام شده و مطالعه طرح‌های مختلف افزایش بهره‌وری در واحد‌های صنعتی خود اقدام کنند.
شهپری در ادامه گفت: همچنین واحد‌های صنعتی که دارای این تجربه در اینگونه موارد بوده‌اند با ارائه تجربه خود مورد حمایت و تشویق وزارت صنایع و معادن واقع می‌شوند.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب