English | فارسی | عربی 
   ParsTradeShow تماس با   ParsTradeShow صفحه نخست   ParsTradeShow راهنمای استفاده از
 
  صفحه نخست   فهرست شرکتها   نمايشگاهها   نگارخانه ها   اخبار   درباره ما  
ورود اعضا  ثبت نام
 
 

بازگشت به صفحه فهرست اخبار
 استاندار قم:
 اخبار سال

 گروههای خبری
استانی
خارجی
صنعتی
فرهنگی
هنری
 
۲۴ شهریور ۱۳۸۹
نمایشگاه دائمی فرش قم راه‌اندازی شود

استاندار قم با تاکید بر ضرورت اتخاذ ساز و کارهای لازم برای رونق بیش از پیش فرش قم، راه‌اندازی نمایشگاه دائمی فرش و تاسیس مرکز مشاوره فرش در قم را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین موسی‌پور در دیدار معاون وزیر بازرگانی و رییس مرکز ملی فرش ایران اظهار داشت: صنعت فرش در کشور ما از قدمت طولانی برخوردار بوده و با فراز و نشیب فراوانی همراه بوده است و در مقاطعی موقعیت ممتاز و بین‌المللی فرش ایران مورد غفلت قرار گرفت و رقیبان مترصد فرصت از این شرایط سود برده و وارد عرصه شدند.
موسی‌پور با اشاره به توانمندی و ظرفیت عظیم فرش در ایجاد اشتغال و ارزآوری گفت: در برنامه‌های اول تا چهارم توسعه کشور هیچ جایگاهی برای فرش دیده نشد که جا دارد در برنامه‌های آتی این مسئله به جد مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان این که در سال‌های اخیر علاوه بر بازار خارج از بازار داخلی فرش نیز غافل شدیم، اظهار داشت: در گذشته فرش دستباف ایرانی به عنوان اصالت و هنر ایرانی از ملزومات ضروری زندگی هر خانواده محسوب می‌شد، اما امروزه با گسترش تولید فرش‌های ماشینی و افزایش بی رویه واردات فرش حضور این محصول بومی و اصیل در خانه‌ها کاهش یافته است.
استاندار قم با اشاره به جایگاه فرش قم گفت: فرش قم از لحاظ تنوع، زیبایی، ظرافت و کیفیت بی‌نظیر بوده و توسعه این صنعت و هنر از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است.
موسی‌پور افزود: با توجه به قابلیت‌ها و داشته‌های ویژه قم در زمینه تولید فرش، این استان می‌تواند به مرکز ملی فرش ایران تبدیل شده و تشکیلات اداری آن از تهران به قم انتقال یابد.
وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ ساز و کارهای لازم برای رونق بیش از پیش فرش قم، راه اندازی نمایشگاه دائمی فرش و تاسیس مرکز مشاوره فرش در قم را خواستار شد.
استاندار قم با تاکید بر ظرفیت اشتغالزایی صنعت فرش، توسعه تعاونی‌های تولیدی، ایجاد کارگاه‌های بزرگ و متوسط تولید فرش و توجه به فرش بافی به عنوان یکی از مشاغل خانگی را از راهکارهای موثر در کاهش نرخ بیکاری برشمرد.
وی با اشاره به نقش آموزش در ترویج صنعت فرش قم افزود: باید زمینه ایجاد رشته دانشگاهی مرتبط با فرش در مقطع کارشناسی در قم فراهم شود.

منبع : فارس
خبر قبلخبر بعد
دستگاه حضور و غياب
آموزش ويولن، سلفژ، تنظيم و آهنگ سازي
سايت ساز كارا - ابزار طراحي سايت
بنياد نيكوكاري رايحه
نرم افزار مديريت ارتباط با مشتري - KARACRM
دستگاه حضور و غياب
دستگاه حضور و غياب ارزان
نرم ا فزار انبارداري
دستگاه حضور و غياب
نرم افزار CRM
قفل كابينتي - استخري
نرم افزار مدرسه
دستگيره اثرانگشتي - كارتي
دستگاه كنترل تردد
طراحي سايت
گيت ورود و خروج
نرم افزار حضور و غياب تحت وب
اپ موبايل حضور و غياب